Knyga: „Paskutinės galimybės“ viešbutis – Nicki Thornton


Pagrindinė informacija:

Originalo kalba:  anglų kalba Skaityta kalba: lietuvių kalba Pirmasis originalus leidimas: 2018 Išleista Lietuvoje: 2021 Leidykla Lietuvoje: Nieko rimto Originalus pavadinimas: The Last Chance Hotel Serijos pavadinimas: Seth Seppi Mystery Ankstesnės dalys: nėra Patartinas amžius: nuo 9 metų Vertė:  Miglė Šaltytė Žanras / amžiaus kategorija: vyresnių vaikų literatūra, fantastika, detektyvas Galimi siužeto raktažodžiai: viešbutis, burtininkai, magija, žmogžudystė, paslaptis, maistas, pavojai, našlaitis, mistika, stebuklai, kulinarija, katinas Puslapių skaičius: 264 Pasakotojas: berniukas Apdovanojimai: The Times Children’s Fiction Competition, Waterstones Book of the Month October 2018, nominuota Carnegie medaliui 2019, įtraukta į ilgąjį Specsavers National Book apdovanojimo sąrašą Iliustracijos/žemėlapiai: nėra Iliustravo: nėra Ekranizacija: nėra Autoriaus (-ės) puslapis: čia Autorės YouTube paskyra: čia Įvertinimas:  4 iš 5


Rašytoja Nicki Thornton

Ar esate detektyvų gerbėjai? Ar jums patinka magija ir mistika? O kas, jeigu sujungtumėme detektyvą su burtų pasauliu? Nicki Thornton debiutinė knyga vaikams (ir ne tik) būtent tai ir padaro – supina magiją su žmogžudyste ir kviečia skaitytojus drauge su pagrindiniu veikėju Setu išnarplioti šią paslaptį, kuri atskleis ne vieną šokiruojančią tiesą.

Rašytoja Nicky Thornton (gim. lapkričio 5 d.) gimė Southsea, Hamšyre (Anglija), tačiau užaugo Berkshire. Sheffield universitete studijavo socialinę istoriją. Autorė yra dirbusi žurnaliste, ryšiu su visuomene atstove, laisvai samdoma rašytoja ir redaktore. Su vyru buvo atidariusi knygynėlį ir, kaip ji teigia, dirbant knygų pardavėja labiausiai jai patiko kalbėti su žmonėmis apie knygas, ir ką jie mėgsta skaityti. Moteris didžiavosi galėdama dirbti knygų pardavėja netgi dešimt metų. Jos debiutinė knyga „Paskutinės galimybės viešbutis“ laimėjo The Times vaikų literatūros konkurse ir buvo įtraukta į įvairių apdovanojimų sąrašus. Be to, knyga yra išverta į 16 kalbų ir pasirodė įvairiose šalyse, pavyzdžiui, Kinijoje, Korėjoje, Švedijoje ir, žinoma, Lietuvoje.

45894952. sy475
Turkų viršelis

„Paskutinės galimybės viešbutis“ nukelia skaitytojus į atokiai įsikūrusį viešbutį, apsuptą magiško miško. Retas žmogus čia užklysta. Būtent šiame viešbutyje gyvena našlaitis Setas. Berniukas pluša virtuvėje ir šokinėja pagal viešbučio savininkų dūdelę, menkai nutuokdamas, kas vyksta už viešbučio ribų. Bet štai vieną dieną į viešbutį pradeda rinkis įdomūs ir gal truputį keisti žmonės. Pasirodo, jie yra burtininkai ir čia atvyko pademonstruoti savo sugebėjimus, kad būtų priimti į burtininkų bendruomenę. Įpusėjus demonstravimui, pats svarbiausias burtininkas miršta. Kažkas į jo desertą įdėjo nuodų, ir visi įtarimai krenta ant Seto, kuris dėl išpuikusios viešbučių šeimininkų dukros, vyrui turėjo padaryti specialiai atskirą skanumyną. Berniukas skuba surasti tikrą kaltininką, bet su kiekvienu žingsniu, įrodymų, kad tai galėjo būti jo darbas, vis daugėja.

Ir iš tiesų daugėjant įrodymams, sunku ir nuspėti, kas gi iš tiesų yra tikrasis kaltininkas. Tai buvo vienas iš man labiausiai patikusių šios knygos bruožų, nes tai kaustė dėmesį ir vertė atidžiau skaityti knygą ieškant tų užuominų, leidžiančių suprasti, kas yra žudikas. Be to, kadangi knygoje egzistuoja burtai, visas detektyvas buvo gudresnis ir išradingesnis.

Visą istoriją pasakoja našlaitis Setas, kuris augo viešbutyje visą savo gyvenimą. Berniuko jo dabartinis gyvenimas nedžiugina, ir jis svajoja pasitelkęs savo kulinarinį talentą susikurti sau geresnį gyvenimą. Užaugęs tokioje atokioje vietoje, Setas nežino daug dalykų apie pasaulį ir, kai viešbutyje prasideda tikras detektyvas, skaitytojas drauge su personažu pradeda po truputį pažinti burtininkų pasaulį ir atskleisti didžiąsias viešbučio paslaptis. Kadangi Setas visad įstumiamas į nežiniuko vaidmenį, kartais gali susidaryti įspūdis, jog berniukas nėra gal tobuliausias ir tinkamiausias istorijos pasakotojas. Tačiau manęs pačios tai nė trupučio neerzino, ir gal net buvo smagiau drauge su Setu viską drauge sužinoti, nei turėti už jį daugiau informacijos ir anksčiau už jį išnarplioti visą šį detektyvą.

49465928. sx318 sy475
Kindlei skirtoas viršelis

Taip pat skaitant šią knygą lengva pastebėti kelis panašumus su J.K.Rowling Hario Poterio serija. Pavyzdžiui,viešbutis man buvo tarsi Hogvartsas – kupinas paslapčių ir netikėtumų, o susirinkę burtininkai – mokyklos mokytojai. Taip pat vienas iš svarbiausių knygos (tikriausiai ir visos serijos) pamatų bus burtininkų šeimų nenoras įsileisti į savo gretas žmones ne iš burtininkų šeimų. Todėl knygoje yra burtininkų grupuotė, slapta daranti blogus darbus. Man tai buvo stiprus grynakraujų ir negrynakraujų burtininkų atgarsis būtent iš Hario Poterio pasaulio. Atrodytų, kad tokie panašumai gali labai erzinti, bet būtent šie elementai mane įtraukė į visą istoriją, leido ją lengviau pamilti, rasti su ja ryšį ir po truputį pažinti pačios Nicki Thornton kuriamą kitokį burtininkų pasaulį, kuriame nuotykiai supinti su tikru detektyvu.

Reziumė. „Paskutinės galimybės viešbutis“ nukelia skaitytojus į atokią vietą, kur įvyksta vieno svarbaus žmogaus žmogžudystė, o pagrindinis įtariamasis – berniukas Setas. Siekdamas išteisinti save, jis skuba ieškoti tikro nusikaltėlio ir taip ne tik susipažįsta su burtininku pasauliu, bet atskleidžia jį patį gaubiančias paslaptis. Nicki Thornton debiutinė knyga vaikams yra tarsi Agatos Kristi detektyvas su magijos prieskoniu, puikiai subalansuota jaunimui, bet puikiai tiks ir patiks paslapčių bei burtų išsiilgusiems suaugusiems. Joje daug paslapčių, įdomių veikėjų ir netikėtumų, kurie įtrauks į istoriją ir privers laužyti galvą, mėginant surasti tikrąjį žudiką.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.