Žaidimai


Kokie gi žaidimai egzistuoja tiek surašymu, tiek su literatūra?

Rory's Story Cubes - Present IndicativeRinkinyje yra 9 žaidimo kauliukai. Ant kiekvienos sienos yra po paveiksliuką. Žaidimo taisyklės paprastos: meskite kamuoliukus ir sukurkite istoriją pagal paveiksliukus. Žaidimą gali žaisti tiek vienas, tiek daugiau asmenų. Tinka ir jauno amžiaus žaidėjams. Kaina apie 9 -10 eurų. Svarbu pabžrėti, jog yra pilni rinkiniai (juos sudaro devyni kauliukai), papildomi (sudaro trys kauliukai) ir teminiai (pvz., Batman). Taigi, kiekvienas ras jiems tinkančius ir patinkančius kauliukus. Pagrindinius rinkinius galima įsigyti Lietuvoje, o papildomus ir teminius tektų parsisiųsti iš elektroninių parduotuvių.

Taip pat yra mobilioji žaidimo versija.


untold aventures awaits stalo zaidimas.jpg Stalo žaidimas Untold: Adventures Awaits suteikia daugiau malonumo ir netikėtumų žaidžiant su Story Cubes kauliukais. Žaidimas puikiai tinka žaisti vienam ar su draugais (daugiausia gali vienu metu žaisti 4 žaidėjai).  Žaidimas sukonstruotas taip, kad galėtumėte lengviau perprasti istorijų kūrimo taisykles ir tuo pat metu patirti daug džiaugsmo kuriant istorijas (visą ar epizodais). Šį žaidimą turi turėti iš žaisti kiekvienas mėgstantis kurti istorijas.


Žaidimas, kurį sudaro daugybė kortelių. Galima žaisti vienam ar su draugais. Tinkamas rašytojams, vaikams lavinti kūrybiškumą. Ypatingai tinkama vakarėlių metu ir mokyklose. Visos kortelės yra padalintos į kelias grupes: veikėjai ir veiksmas. Aplink jas reikia žaidėjams kurti istorijas.

Kaina svyruoja apie 30 dolerių. Informacijos apie galimybę įsigyti Lietuvoje nėra.

Oficialus žaidimo puslapis: spausti čia


writers_toolbox_2_600xThe writer’s toolbox skirtas išlaisvinti ir treniruoti vaizduotę ar pamėginti išbristi iš writer’s block etapo. Rinkinyje yra taisyklės, smėlio laikrodis, sukamieji ratai, kortelės ir lazdelės su užrašais, kurie padės pajudėti iš mirties taško ir gerai praleisti laiką.

Rinkinys skirtas tiek individualiniams, tiek grupiniams kūrybinio rašymo užsiėmimams. Viskas yra anglų kalba. Lietuvoje įsigyti šio rinkinio neįmanoma, tačiau galima atsisiųsti į šalį pasinaudojus bookdepository.com puslapiu.


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Hide & Speak - The fun storytelling card game“

Tai linksmas, visai šeimai skirtas kortų žaidimas, kurį žaidžia du ar daugiau žaidėjų. Šis žaidimas verčia žaidėjus pasitelkti įžvalgumą ir kūrybingumą, kadangi tenka kurti istorijas su tam tikrais žodžiais, kuriuos vėliau kiti žaidėjai turi atspėti.

Įsigyti šį žaidimą galima per Amazon internetinę parduotuvę.


Fabula Store Fabula yra specialiai rašytojams sukurtos kortos, kurios padės suplanuoti istoriją ir geriau ją valdyti. Kaip teigia kurėjai, Fabulos pagrindas yra herojaus kelionės šablonas. Pačios kortos yra padalintos į kelias dalis, kad autoriai galėtų aprėpti įvairius istorijos niuansus.

Šias kortas galima nusipirkti keliais būdais: galite pirkti jau padarytas kortas ir laukti jį atsiuntimo į jūsų namus arba pirkti spausdinimui paruoštą šabloną, kurį galėsite atsispausdinti namie.

Oficialus Fabula puslapis: spausti čia


Storyteller Cards: A Playing Card Deck To Inspire Creativity by Jason  Tagmire » A peek into the Storyteller Manual with Tim Rodriguez —  Kickstarter Storyteller cards specialiai sukurta kortų kaladė istorijų kūrėjams. Kaladę sudaro 52 kortos, būtent tiek, kiek sudaro įprasta žaidimo kortų kaladę. Jeigu nusibos rašyti istorijas, šias kortas galėsi panaudoti žaidžian durnių ar kitą kortų žaidimą. Bet kalbant apie istorijų kūrimą, ant kiekvienso kortos yra skirtingas paveiksliukas, taip pat nurodomos emocijos ir kitos įdomiso detalės, kurios sukuria jums nuorodas – pagalbas kuriant istoriją.

Button Shy yra sukūrę dvi kalades: paprastą ir fantastinių būtybių. Gali pasirinkti vieną pagal savo norus arba įsigyti abi. Taip pat internete galite rasti specialiai paruoštą pdf dokumentą, kuriame suteikiama nemažai patarimų ir būdų, kaip panaudoti kortas kuriant istorijas.

Oficialus Fabula puslapis: spausti čia


Movie Plotz | Board Game | BoardGameGeek 12 kortelių, tūkstančiai istorijų scenarijų. Trumpų, bet linksmų žaidimų kūrėjai Button Shy pristato du kortelių rinkinius, kurių įkvėpimo šaltiniai yra filmai. Šį žaidimą galite žaisti vieni ar su draugų kompanija. Išmaišykite korteles ir traukite vieną paskui kitą pridėdami prie istorijos kortelėje prašomus elementus.

Kad būtų įdomiau, siūlytumėme įsigyti abu rinkinius, kurie be vargo tilps jums į kišenę ir visad atsiradus laisvai minutei galėsi pažaisti.

Oficialus žaidimo puslapis: spausti čia


Kiti žaidimai, kurie gali būti naudojami kūrybai ir fantazijos lavinimui

Lietuvių autorių sukurtas žaidimas „Story Chest” ne tik visai šeimai skirtas linksmas ir paprastas žaidimas, tačiau kartu ir skatinantis vaizduotę ir tikra grožybė akims. Šio žaidimo tikslas yra sekti pasakas naudojant turimas iliustruotas kortas, kurių yra net 100. Kiekvieno žaidimo metu žaidėjai sukuria vis kitokias istorijas.

Žinoma, šį žaidimą galima žaisti ir vienam arba truputį pakoreguoti; naudoti vieną ar kitą kortą kaip įkvėpimą trumpoms ir spontaniškoms istorijoms.

Žaidimo internetinis puslapis: http://vienaragis.lt/Dixit - core game - Board Games-General : The Games Shop | Board games |  Card games | Jigsaws | Puzzles | Collectables | Australia -

Nors žaidimo „Dixit” pagrindinsi tikslas nėra niekaip susijęs su istorijų kūrimu, jis vis dėlto skatina žaidėjų vaizduotę ir įžvalgumą, bei jame naudojamos kortos gali būti naudojamos kūrybinėms užduotims.  Pačių kortų rinkinių yra ne vienas ir ne du. Mažiausiai 9! Kiekviena kolekcija yra kurta skirtingų autorių, naudojant skirtingą stilistika bei temas. Šias kortas galima naudoti spontaninėms istorijų kūrimo užduotims arba, pasitelkiant „Story Chest” žaidimo principą, kurti istoriją iš turimų kortelių.

Lietuvoje įsigyti žaidimą bei jo kortelių papildymų kliūčių nėra. Jas galite rasti ne vienoje specializuotose žaidimų parduotuvėje bei įvairiose internetiniuose puslapiuose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.