12 faktų apie rašytoją Christopher Paolini ir ciklą „Paveldėjimas“


Pirmoji Christopher Paolini (g. 1983 m. lapkričio 17 d.) knyga „Eragonas“ pirmą kartą pasirodė 2002 m., o Lietuvoje buvo išleista 2005 metais. Netrukus sekė kitos trys „Paveldėjimo“ ciklą sudarančios dalys: „Vyriausiasis“ (2007 m.), „Ugnies kardas“ (2009 m.) ir „Paveldėjimas“ (2012 m.). Dabar, po devynerių metų nuo paskutinės į lietuvių kalbą išleistos knygos, Alma littera leidykla perleidžia šį knygų ciklą. Ta proga sužinokime daugiau tiek apie patį rašytoją Christopher Paolini, tiek apie jį išgarsinusį „Paveldėjimas“ ciklą ir knygos ekranizaciją.

Faktas Nr. 1. Christopher Paolini baigė mokyklą būdamas penkiolikos.

Rašytojas praktiškai visą gyvenimą mokėsi iš namų, todėl vidurinę baigė būdamas penkiolikos. Tuo metu jis pradėjo rašyti istoriją. Spėkite kokią? Taip, tuo metu vaikinas pradėjo rašyti „Eragoną“. Vėliau ši knyga buvo išleista rašytojo tėvų įkurtos leidybos įmonės dėka, kuri vadinasi Paolini International LLC. Buvo parduota apie 10,000 kopijų, o kai istorija buvo suredaguota ir perleista Knopf leidyklos, per šešis mėnesius buvo parduota apie milijoną knygos kopijų.

Faktas Nr. 2. Rašytojui Christopher Paolini priklauso Gineso rekordas.

Taip, perskaitėte teisingai. 2011 m. sausio 5 d. rašytojas buvo pripažintas jauniausiu bestselerio knygų serijos autoriumi, kuris yra pardavęs daugiausiai knygų pasauliniu mastu. Tai patvirtinantis dokumentas buvo įteiktas rašytojui Book Expo America metu.

Faktas Nr. 3. Pirmieji pirmos knygos pristatymo susitikimai buvo… ypatingi.

Rašytojas Christopher Paoloni apsilankė virš šimto Amerikos mokyklų ir bibliotekų, kurių metu kalbėjo apie savo pirmą išleistą knygą ir rašymą. Atrodytų, kad nieko čia nėra ypatingo, ar ne? Juk daug rašytojų lankosi mokyklose ir mokiniams pasakoja apie rašymo ypatumus. Tačiau Christopher Paolini pristatymus perkėlė į kitą lygį. Tuo metu buvęs jaunasis rašytojas į susikimus ateidavo apsirengs viduramžių drabužiais, kuriuos sudarydavo stilinga juoda kepurė, raudoni marškiniai, banguotos juodos kelnės ir raišteliais suvarstomi batai.

Faktas Nr. 4. Rašytojas yra dailininkas.

Ant knygos viršelio esantis mėlynas drakonas yra nupieštas paties autoriaus.

Faktas Nr. 5. Rašytojas Christopher Paolini rinkdamas vardą pagrindiniam veikėjui sugalvojo vardą Eragonas. Įdomiausia, kad autorius tiesiog išėmė D raidę iš žodžio Dragon (lietuviškai drakonas) ir jos vietoje įrašė E raidę.

Faktas Nr. 6. Bet gal „Eragonas“ bus vėl ekranizuojas?

Šių metų birželį rašytojas Christopher Paolini savo Twitter paskyroje pradėjo #EragonRemake trendą, siekdamas atkreipti Disney dėmesį, kad kino studija perkurtų jam pačiam nepatikusią ekranizaciją. Daugybė istorijos gerbėjų prisijungė prie šito judėjimo. Jeigu ir jūs norite, kad Eragonas gimtų iš naujo, dar nėra vėlu prisijungti prie veiksmo.

Faktas Nr. 7. Autoriui didelę įtaką darė garsūs fantastikos rašytojai.

Autoriui didelę kūrybinę įtaką darė rašytojai E.R. Eddison, Frank Herbert ir J.R.R. Tolkien. Kalbėdamas apie savo pirmą knygą, Christopher Paolini atskleidžia, kad „Eragonas“ buvo įkvėptas Bruce Coville knygos „Jeremy Thatcher, Dragon Hatcher“. Ši knyga buvo išleista 1991 m., ir yra apie jaunuolį Jeremy Thatcher, kuris dėka tėčio, kuris yra veterinaras, žino, kaip auginti gyvūnus. Tačiau vieną dieną vaikinas iš pono Elivio magijos krautuvėlės išeina nešinas keistu kiaušiniu, iš kurio netrukus išsirita… drakonas. Berniukas nežino, kaip elgtis su šiuo keistu sutvėrimu. Skamba neblogai, ar ne?

Faktas Nr. 8. Filmas „Eragonas“ buvo vienas iš paskutinių didelio biudžeto Holivudo filmas išleistas VHS kasetėje.

Knyga „Eragonas“ buvo išleista 2002 m. o 2006 m. kino teatruose pasirodė ir visų knygos gerbėjų laukta ekranizacija, kurioje vaidino tokie garsūs aktoriai kaip Sienna Guillory, Robert Carlyle ir John Malkovich. Pagrindinis vaidmuo

Faktas Nr. 9. Rašytojo Christopher Paolini cameo filme.

Rašytojų pasirodymas pagal jų kūrinius kuriamuose filmuose nėra jokia naujiena. Stephenie Meyer pasirodė „Saulėlydyje“, o Stephen King „Naminių gyvūnėlių kapinėse“. Todėl nereikia stebėtis, jog Christopher Paolini norėjo pasirodyti filme kaip vienas iš karių, kurį nužudytų kitas personažas paskutinio mūšio, įvykusio filmo pabaigoje, metu. Tačiau dėl tuo metu Europoje vykusio jo antrosios knygos turo, jis negalėjo suspėti į filmavimą.

Faktas Nr. 10. Ed Speleers tapimas Eragonu buvo kupinas įdomybių.

Eragono vaidmuo buvo pasiūlytas aktoriui Alex Pettyfer, tačiau jis dėl skraidymo baimės šio vaidmens atsisakė. Kaip teigia pranešimai, ši baimė tokia didelė, jog jis visiškai atsisako įžengti į lėktuvus. Dėl to, kad filmas buvo filmuojamas Vengrijoje ir Slovakijoje, jam būtų tekę skristi lėktuvu. Taigi, teko ieškoti kito aktoriaus. Ed Speleers buvo pasiūlyta dalyvauti atrankoje, ir jis įveikė netgi 180000 kitų aktorių, kurie norėjo įkūnyti Eragoną. Aktorius, tai sužinojęs, stengėsi apie tai daug negalvoti. Jis tiesiog džiaugėsi, kad jam buvo suteikia proga vaidinti. Bet čia dar ne pabaiga. Ed Speleers apie gautą vaidmenį sužinojo likus dešimt dienų iki filmavimo pradžios.

Faktas Nr. 11. Rašytojas Christopher Paolini pradėjo rašyti „Eragoną“ būdamas 15 metų (1999 m), o parašyti istoriją autoriui prireikė dviejų metų.

Bet čia dar ne viskas. Iš pradžių rašytojas pavadino pagrindinį personažą Kevinu. Nežinau, kaip jums šis vardas, bet Eragonas man patinka labiau. Juk tai fantastinė istorija ir Kevinas būtų per daug paprastas ir neįdomus.

Faktas Nr. 12. Pirmajame „Eragono“ rankraštyje buvo vienaragiai.

2015 m. viena iš knygų gerbėjų užklausė rašytojo, ar Alagezijoje yra vienaragiai. Autorius atsakė, jog iš tiesų pirmajame rankraštyje jis buvo juos įtraukęs, tačiau vėliau pašalino sakydamas, kad „kam tie vienaragiai, kai yra drakonai!“

Štai ir dvylika įdomių faktų. Ar visus juos žinojote? Kuris labiausiai jus nustebino? Laukiame jūsų komentarų 🙂

Naudoti šaltiniai:

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.