Knyga: Bridžertonai. Hercogas ir aš. Dafnės istorija – Julia Quinn


Pagrindinė informacija:

Originalo kalba: anglų kalba Skaityta kalba: lietuvių kalba Pirmasis originalus leidimas: 2000 Išleista Lietuvoje: 2021 Leidykla Lietuvoje:  Alma littera Originalus pavadinimas:  The Bridgerton Series: The Duke and I Serijos pavadinimas: Bridžertonai Ankstesnės dalys: nėra Patartinas amžius: tik nuo 18 metų Vertė: Viktorija Uzėlaitė Žanras/amžiaus kategorija: realistinė literatūra, romantika, istorinė, suaugusiųjų literatūra Galimi siužeto raktažodžiai: Londonas, Anglija, herzogas, aukštuomenė, romantika, šeima, vaikai, garbė, debiutantė, intrigos, meilė, vaikystės trauma, pobūviai, planai, susitarimas Puslapių skaičius: 416 Pasakotojas: herzogas ir Dafnė, trečias asmuo, šokinėjama iš vieno veikėjo galvos į kito Apdovanojimai:  RITA Award by Romance Writers of America Nominee for Short Historical Romance (2001) Iliustracijos/žemėlapiai:  nėra Iliustravo: nėra Ekranizacija: yra (Netflix serialas) Autoriaus (-ės) puslapis: čia Įvertinimas: 3 iš 5


Julia Quinn (Author of The Duke and I)
Rašytoja Julia Quinn

2020 m. gruodžio pabaigoje Netflix platformoje pasirodęs serialas Brinderžtonai, sukurtas pagal pirmąją Julia Quinn knygų serijos dalį, greitai tapo vienu žiūrimiausių visų laikų platformos serialų, kol rudenį jo nenukarūnavo Pietų Korėjos serialas Squid game (liet. Kalmaro žaidimas), o šio Hellbound. Tokia didžiulė serialo sėkmė ne tik paskatino Netflix kurti antrą sezoną, tačiau taip pat paragino leidyklas pasidomėti ir Julia Quinn knyga, kuri pirmą kartą pasirodė prieš dvidešimt metų! Norint apibūdinti šią knygą trumpai, tikriausiai tiktų toks sakinys: tai Liežuvautojos ir Jane Austen kūrinių mišinys, prisotintas humoru bei seksualumu.

Julia Quinn (dar naudojama ir JQ) yra garsios amerikiečių rašytojos Julie Pottinger (gim. 1970) slapyvardis. Nors ji parašiusi ne vieną knygą, būtent Brindžertonų serija, kurios kiekviena dalis pasakoja vis kitos Brindžertonų šeimos atžalos istoriją, pelnė jai populiarumą ir žinomumą.

Pirmoji Brindžertonų serijos dalis pasakoja apie Dafnę, kuri jau yra debiutavusi visuomenėje ir trokštanti sukurti šeimą bei turėti vaikų, tačiau tinkamas kandidatas į vyro vietą vis nepasirodo. Nežinia, ar dėl to kalti Dafnės vyresni ir grėsmingai nusiteikę broliai, ar tai, kad Dafnę visi vyrai mato tik kaip gerą draugę, o ne būsimą gerą žmoną. Jai į pagalbą nusprendžia ateiti į Londoną ką tik grįžęs hercogas Saimonas. Jaunasis vyras, siekdamas išvengti motinų, norinčių jam įpiršti savo nuostabiąsias dukras, pasiūlo Dafnei apsimesti, kad jie vienas kitam simpatizuoja. Tokiu būdu motinos paliks Saimoną ramybėje, o kiti vyrai pradės domėtis Dafne, nes tokia ta vyrų logika – jie susidomi moterimi tik tada, kai kažkas kitas ją domisi. Tai tiesa ar melas? Na, knygoje tai tiesa. Jaunuolių planas veikia. Gal net per gerai veikia.

Bridgerton Fans Are Finding 'Game of Thrones Starbucks Cup' Errors on the  Show | Glamour
Kadras iš Netflix serialo (2020)

„Hercogas iš aš. Dafnės istorija“ yra paprasto ir lengvo siužeto romantinė istorinė istorija. Knyga yra parašyta labai šmaikščiais ir įtraukiančiais dialogais tarp personažų (ypatingai jeigu jie vyksta tarp Bridžertonų šeimos atžalų). Būtent visi knygoje esantys linksmi ir nuotaikingi dialogai neleido man lengvai užversti knygos, ir vis norėjosi skaityti toliau, nes dinamika tarp veikėjų buvo nuotaikinga. Tiesa, abejoju, kad jie bent truputį yra autentiški kalbant apie tuos laikus, kada vyksta visas istorijos veiksmas. Todėl mėgstantiems istorines knygas, kurios iki smulkmenų pamėgdžioja tuo metu vyraujančias madas, kalbą ir manieras, tikriausiai nusivilsite, nes čia nerasite arba rasite to labai maža. Juk viso labo tai yra pramoginio tipo pasakojimas su intymių scenų intarpais. Tačiau už visų šių blizgučių autorė iš tiesų ir užkabina labai rimtą problemą – sūnaus ir tėvo santykius.

Saimono tėvas ilgai negalėjo susilaukti įpėdinio. Kai galiausiai gimė Saimonas, vyras labai džiaugėsi. Tačiau berniukas ilgai negalėjo kalbėti, o kai prabilo, mikčiojo. Jo tėvais pasipiktino turintis pusprotį sūnų ir praktiškai jo išsižadėjo. Berniuką tai labai traumavo, o vėliau darė įtaką jo sprendimams, ir vienas iš jų yra susijęs su vaikų turėjimu. Būtent ši trauma yra pristatoma skaitytojams vos atsivertus knygą, ir tampa viena iš kliūčių knygos personažams siekti savo laimės.

Bridgerton Has Swept Netflix Viewers Off Their Feet | Vanity Fair
Kadras iš Netflix serialo (2020)

Kalbant apie siužetą, ypatingai, jeigu jau estate žiūrėję Netflix serialą, svarbu paminėti, kiek pasakojimas knygoje skiriasi nuo ekranizacijos. Kadangi pati esu peržiūrėjusi serialą, būgštavau, kad knygos skaitymas bus tik laiko švaistymas. Tačiau iš tiesų man gal knyga pasirodė truputį įdomesnė nei serialas ir viena iš priežasčių būtų ta, kad serialas iškart vienu metu stengiasi apglebti visą rašytojos Julia Quinn sukurtą Bridžertonų knygų serijos pasaulį. Tai suprantama siekiant sukurti įdomią istoriją, auginti personažus ir turėti atitinkamo ilgio serialą. Tačiau knygoje tiek daug vietos nukrypimams nėra, todėl siužetas koncentruotas ir nesimėto į šalis. Mūsų dėmesys yra nukreipiamas tik į Dafnę ir hercogą Saimoną. Ką veikia kiti personažai, ir ką jie galvoja, mes nežinome, jeigu jie neįžengia į sceną ir patys apie tai nepraneša.

Taip pat seriale mes nežinome, ką personažas galvoja, o knygoje autorė suteikia skaitytojui progą įlįsti į personažų galvas ir sužinoti, kokios mintys juos kamuoja bei kaip jie jaučiasi. Įdomiausia, kad fokusuotė nėra padalinta į skyrius, t.y., vienas skyrius pasakojamas iš Dafnės pusės, o kitas – iš hercogo. Šis šokinėjimas vyksta viename skyriuje mažiausiai du kartus. Tai ganėtinai rizikinga pasakojimo technika, nes lengva susipainioti, kas dabar čia ką pasakoja, tačiau perėjimai tekste buvo ganėtinai paprasti ir aiškūs. Ne kartą iš tiesų net džiūgavau, kad praktiškai tuo pačiu metu galėdavau gauti abiejų pagrindinių veikėjų reakcijas į tam tikrą nutikimą. Todėl iš tiesų, jeigu esate skaitytojas ar skaitytoja, kuriam patinka veikėjų mintys ir pojūčiai, tai ši knyga puikiai suteiks tą intymumą, netgi viską pasakojant iš trečio veikėjo perspektyvos.

Daftar Serial-Film Terpopuler Netflix hingga September 2021
Kadras iš Netflix serialo (2020)

Taip prieikime prie pačių įvykių. Dalis jų tikrai persikėlė iš knygos į serialą su menkais patobulinimais bei pakeitimas, tačiau taip pat buvo dalis įvykių, kurie seriale buvo, o knygoje nė su žiburiu nerasite, ir to priežastis, žinoma, yra serialo apimtis, leidžianti įtraukti naujus personažus, įvykius bei parodyti visko daugiau. Todėl savotiškai tiek knyga, tiek serialas yra tarsi dvi skirtingos tų pačių veikėjų gyvenimų istorijų versijos. Viena leidžia viską stebėti iš išorės, o kita – iš veikėjų galvų.

Galiausiai derėtų užsiminti, kad knyga skirta tikrai ne vaikams ir net ne paaugliams dėl knygoje esančių intymių scenų bei išprievartavimo scenos. Tiesa, pastaroji scena pradėta laikyti būtent išprievartavimo tik šiomis dienomis. Prieš dvidešimt metų ta scena buvo tiesiog tam tikras įvykis veikėjų gyvenime ir tiek. Ir kas įdomiausia, kad tik perskaičiusi knygą ir rinkdama informaciją radau paminėtą šį įdomų faktą. Akimirką net suglumau. Kur čia ta prieštaringa scena? Gal ji buvo pašalinta? Tačiau ji vis dar egzistuoja knygoje, tačiau ta scena truputį kitokia nei įprastai mes įsivaizduotumėme išgirdę žodį  „prievartavimas“. Kad būtų įdomiau skaityti ir ieškoti šios skandalingos scenos, o vėliau ją iš visų pusių patyrinėti, neišduosiu, kur ji yra.

Reziumė. „Bridžertonai. Hercogas ir aš. Dafnės istorija“ yra įtraukiantis Liežuvautojos ir Jane Austen kūrinių mišinys, prisotintas lengvo humoro, romantikos bei seksualumo. Atisvertę šią knygą atsidursite Londone, kur motinos savo dukroms mėgina sumedžioti puikų vyrą, ir nė vienas jaunas nevedęs vyras čia nėra saugus. Ši knyga yra puikus pasirinkimas mėgstantiems lengvas ir paprastas romantines – istorines istorijas, kuriose veikėjai turi laikytis visuomenėje esančių papročių ir saugotis piktų liežuvių, vis mėginančių pakenkti geram žmogaus vardui ir garbei.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.