Knyga: 10 aklų pasimatymų – Ashley Elston


10 aklų pasimatymųPagrindinė informacija:

Originalo kalba: anglų kalba Skaityta kalba: lietuvių kalba Pirmasis originalus leidimas: 2019 Išleista Lietuvoje: 2019 Leidykla Lietuvoje: Alma littera Originalus pavadinimas: 10 Blind Dates Serijos pavadinimas: nėra Ankstesnės dalys: nėra Patartinas amžius: nuo 14 metų Vertė: Irma Šlekytė Žanras/amžiaus kategorija: realistinė literatūra, paauglių literatūra, jaunimo literatūra, romantika Galimi siužeto raktažodžiai: romantika, šeima, kalėdos, išsiskyrimas, aklas pasimatymas, draugystė, humoras Puslapių skaičius: 304 Pasakotojas: mergina Apdovanojimai: nėra Iliustracijos/žemėlapiai:  nėra Iliustravo: nėra Ekranizacija: nėra Autoriaus (-ės) puslapis: čia Įvertinimas: 3 iš 5


Kai pasirodė ši knyga, kažkaip nelabai atkreipiau dėmesio, nes realistinės istorijos, atrodė, buvo apie vieną ir tą patį – nepopuliari mergina kažkokiu būdu susieina su super populiariu vaikinu -, todėl pagalvojau, na, ši bus irgi ne išimtis. Oi, kaip klydau, ir kaip dabar džiaugiuosi, kad ją įsigijau. Nes ji mano mėgstamiausio žanro – romantinė ir humoristinė. 
Ashley elston
Rašytoja Ashley Elston
Informacijos apie Ashley Elston plačiajame internete nėra tiek ir daug, ji daugiau reklamuoja savo knygas, nei save. Prieš pradedant rašyti, 10 metų ji dirbo vestuvių ir asmenine fotografe, todėl dažnas šeštadienio vakaras buvo leidžiamas valgant tortą, keikiant kiekvieną batų porą, kuri po daugiau nei šešeto valandų tapdavo nebepatogi, ir stebėdama neišvengiamą bent vieno pabrolio aligatoriaus šokį ant šokių salės grindų. Dabar autorė padeda savo vyrui jo mažame versle ir rašo taip dažnai, kaip tai yra įmanoma. Rašytoja turi laisvųjų menų studijų diplomą ir yra sertifikuota kraštovaizdžio dizainerė (nenuostabu, kad augalų knygoje netrūksta). Už jos diržo – šešios knygos paaugliams, tarp kurių – trileriai, romantika ir humoras. Beje, besklaidydama knygų aprašymus aptikau, kad naujausia knyga 10 Truths and a Dare yra apie jau pažįstamą veikėją iš „10 aklų pasimatymų“. Laikau špygas, kad leidykla susigundytų išleisti ir ją.
Mano mėgstamiausias tiek knygų, tiek filmų ar serialų žanras yra komedija. Jei mane prajuokino – tai pats geriausias įvertinimas. O atsivertusi šią knygą aš tikrai juokiausi. Bent jau pirmą gerą trečdalį. Arba iki ketvirto pasimatymo, kuomet viskas pradėjo rimtėti. Bet galbūt reikėtų pradėti nuo trumpo siužeto aprašymo.
Sofijos tėvai išvažiuoja pas jos seserį, kuri yra nėščia ir turi sveikatos problemų, ir mergina paliekama Kalėdoms pas senelius (ir kartų plačiąją giminę). Tačiau ji nekantrauja atostogas praleisti kartu su savo vaikinu, kuris, deja, tuo nelabai apsidžiaugia, ir jie išsiskiria. Nusiminusi ji nuvažiuoja į senelių namus, kur sužinoję jos nelaimę giminaičiai susiruošia jau padėti įgyvendinant senelės užmačią – iki Naujų metų surasti Sofijai 10 kavalierių ir išsiųsti ją į 10 aklų pasimatymų. 
Kaip jau supratote, laukia nemažai chaoso ir juoko, ypač, kad Sofijos šeima yra tikra itališka, kuri kas puslapis didėja geometrine progresija. Kadangi man sunku įsiminti žmonių vardus ir veidus, toks veikėjų skaičius man buvo tikras skausmas, nes prisiminti visas tetas ir jų vaikus, ir nesumaišyti su kitais veikėjais, o kur dar vaikinai iš pasimatymų… Na jie bent jau labai skirtingi ir vienas su kitu nesumaišomi. Žodžiu, veikėjų žvaigždynas įspūdingas, todėl kas labai domisi personažų arkom ir panašiais dalykais, galite tai pamiršti, nes su tiek žmonių juos išvystyti būtų labai sunku. Ir gal net nelogiška, nes tai lengva istorija, kuria neapsikrausite galvos, o tiesiog smagiai praleisite laiką. 
Bet knyga nėra tokia paviršutiniška, kaip galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Sofijos vyresnės sesers nėštumas nėra labai ramus, todėl visos istorijos metu dėl to vis kyla įtampa. Žinoma, tai yra nelabai smagi tema, tačiau labai džiugu, kad siužete tai nepasimetė, o turėjo vietą Sofijos emocijoms ir veiksmams. Taip pat čia svarbi ir draugystės tema. Sofija išsiskiria su savo artimiausiais vaikystės draugais, ir šios Kalėdos suteikia progą vėl susieiti keturiems muškietininkams ir galbūt sulipdyti kažkada subirusią draugystę. 
Romantinė siužeto linija buvo, pripažinkim, visai taip sau. Ji buvo nuspėjama nuo pat pirmo vaikino paminėjimo tekste, ištempta, o tada staiga – bam! ir jie kartu. Bet aš labai dėl to nepykau, nes istorijoje buvo ir svarbesnių reikalų, nei susieiti krūvon – juk reikėjo nueiti į visus 10 aklų pasimatymų (tiesa, pasiliekant teisę atsisakyti eiti į vieną jų), kuriuos taip azartiškai organizavo Sofijos šeimos nariai.  
Ar man patiko „10 aklų pasimatymų“? O, taip! Tuomet kodėl 3 balai iš penkių? Na, nes atrodė, kad redaguojant knygą buvo išimta keletas gabalų teksto, kurių man pritrūko skaitant, ir kilo įvairių klausimų, kurie, logiškai mąstant, turėjo būti atsakyti (kai užsimeni apie kažką, tai kaip ir turėtum papasakoti, pavyzdžiui, ar pralaimėjęs lažybas vaikinas įvykdė bausmę ir pan.). Bet trejetas labai stiprus; tiek, kad mielai dar kartą perskaityčiau šią knygą.  
Tai buvo labai miela ir linksma knyga, kurią perskaičiau kone vienu prisėdimu per vieną dieną. Manau ji labai tinka žiemai ir šventėms, nes primena tuos lengvus televizinius filmus, kuriuos rodo tik Kalėdų laikotarpiu. Jei dar jos neskaitėte, būtinai įsirašykite į šventinių knygų sąrašą. 

Reziumė. „10 aklų pasimatymų“ yra knyga, kurią aš labai gerai įsivaizduoju kaip dovaną Kalėdoms draugei, kuri dieviną humorą ir romantiką. Tai neblogas skaitinys atostogoms, kuris neprailgs, ir gali būti bus perskaitytas netgi per greitai. Jei jums patinka šiltos istorijos apie šeimą, tikrą nuoširdžią draugystę, kuriose ieškote meilės istorijos ir norite pasijuokti, ši knyga bus gali būti puikus pasirinkimas. 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.