2020 metų ekranizacijos


Nors 2020 metai buvo mums neįprasti, tačiau tikrai juos nurašyti į šuns dienas nereikėtų. Juk jie buvo kitokie ir dėl to žavūs bei įsimintini. Pamėginkime į juos dirstelėti per ekranizacijų prizmę. Tikriausiai jūs, kaip ir aš, mėgstate kartais atsitraukti nuo knygų ir pasižiūrėti pagal jas sukurtus filmus ir serialus. Štai jums sąrašas pačių įsimintiniausių ekranizacijų 🙂

FILMAI

Pradėkime praeitų metų ekranizacijas nuo filmų. Šie metai nebuvo patys idealiausi metai kino teatrams. Dauguma ekranizacijų nugulė iškart į įvairias platformas arba jų premjerų dienos buvo nustumtos.

Pagal komiksą

Amazon.com: WW84 (Wonder Woman 1984) Movie Poster - Advance One Sheet  24"x36" This is a Certified PosterOffice Print with Holographic Sequential  Numbering for Authenticity.: Posters & Prints

Pavadinimas: WW84
Žanras: fantastika, super herojai
Anonsas: čia

WW84 buvo vienas laukiamiausių 2020 metų filmų, kurio gerbėjams teko nemažai palaukti. Filmo premjera buvo vis nustumiama, kol galiausiai 2020 metų pabaigoje jis pagaliau išvydo dienos šviesą ir Nerealiosios moters (Wonder Woman) ir DC visatos gerbėjai galėjo išvysti naują ekranizaciją. Apie filmą galima prisiskaityti įvairių komentarų. Vieniems tai vykęs, kitiems – nevykęs filmas, nusileidžiantis pirmam filmui, pasirodžiusiam 2017 metais. Be kaip ten bebūtų, kino kompanija yra uždegusi žalią šviesą trečiam filmui apie Nuostabiąją moterį.

Asmeniškai, antroji dalis man nepaliko tokio stipraus įspūdžio kaip pirmoji, nors iš visų matytų anonsų galvojau, kad antroji dalis buvo netgi dar įdomesnė, tačiau ji man buvo tik paprasta istorija, kurią gali pasižiūrėti ir pamiršti.

Pagal knygą

Artemis Fowl - Authentic Original 27x40 Rolled Movie Poster at Amazon's  Entertainment Collectibles Store

Pavadinimas: Artemis Fowl
Žanras: fantastika, nuotykiai
Anonsas: čia

Filmas, sukurtas pagal to paties pavadinimo knygų seriją, Artemis Fowl turėjo pasirodyti 2019 metų vasarą, bet premjeros data buvo nustumta ir filmas dienos šviesą išvydo 2020 metais. Serijos gerbėjų laukiama ekranizacija… jų lūkesčių nepatvirtino. Filmas priminė tikrą betvarkę, o kai kurie įžvalgesni filmo žiūrėtojai net pradėjo įtarti, kad dėmesio centre atsidūręs artefaktas buvo paskutinės minutės filmo patobulinimas (nė vienoje scenoje nėra rodoma, kaip to daikto pavadinimą ištaria personažai).

Pats filmas pasakoja apie nepaprastai protingą ir genialų berniuką Artemis Fowl, kuris, dingus tėčiui, deda visas pastangas jį surasti ir taip atranda šeimos slaptą verslą ir fėjų pasaulį.

To All the Boys: P.S. I Still Love You - Wikipedia

Pavadinimas: To All the Boys: P.S. I Still Love You
Žanras: romatinka, komedija, jaunimo
Anonsas: čia

Po pirmo sėkmingo filmo pavadinimu To All the Boys I’ve Loved Before (knyga yra išleista Lietuvoje ir vadinasi Visiems vaikinams, kuriuos mylėjau), sukurto pagal to paties pavadinimo Jenny Han knygą, Netflix uždegė žalią šviesą antram filmui. Preitų metų pradžioje visi serijos gerbėjai galėjo toliau stebėti pamėgtų veikėjų meilės istoriją. Atrodo, kad pagrindinių veikėjų naujai užgimusi meilė yra stipri, tačiau jos pamatai tuoj bus sudrebinti. Šįkart į pagrindinės veikėjos gyvenimą sugrįžta sena simpatija ir ji sieka merginos dėmesio. Ar jai pavyks išskirti išsimylėjelius, o gal atvirkščiai, jų jausmai taps tik stipresni, sužinosite pasižiūrėję filmą.

All the Bright Places (film) - Wikipedia

Pavadinimas: To All the Boys: P.S. I Still Love You
Žanras: romatinka, komedija, jaunimo
Anonsas: čia

Dar vienas Netflix filmas, sukurtas pagal jaunimui skirtą knygą, kurią parašė Jennifer Niven. All the bright places (knyga yra išleista ir Lietuvoje ir vadinasi Papasakok man apie tobulą dieną). Istorija pasakoja apie dvi sužeistas sielas: vaikinas, kuris nori mirti, bet kaskart suranda, kas jį sulaiko, ir mergina, kuri turi slaptą liūdesį ir skaičiuoja dienas, bet nemoka jomis džiaugtis. Šiuos du žmones sujungia mokyklos projektas, kuriam jie turi paruošti pristatymą apie jiems svarbias vietas valstijoje. Taip prasideda jaunuolių draugystė ir meilė. Tačiau ar jie abu gali padėti vienas kitam išgydyti? O gal yra paslapčių, kurios trukdys pasiekti laimę?

Šis filmas yra jautri istorija, kuri priverčia žvelgti į gyvenimą kitaip. Ši ekranizacija nepaliks abejingų ir privers jus išspausti kelias ašaras.

Enola Holmes (2020) - IMDb

Pavadinimas: Enola Holmes
Žanras: detektyvas, paslaptis, nuotykiai
Anonsas: čia

Netikėta staigmena. Pasirodo, kad filmas apie garsaus visame pasaulyje detektyvo, Šerloko, seserį yra sukurtas pagal knygą, priklausančiai serijai Enola Holmes Mysteries. Knygų seriją jaunimui iš viso sudaro šešios knygos, kurios buvo išleista nuo 2006 iki 2010 metų. Istorijas kūrė amerikiečių jaunimo rašytoja Nancy Springer.

Filmas pasakoja apie Enolą, kuri augo su motina atokiame dvare. Čia moteris mokino savo dukrą į pasaulį žvelgti kitaip ir kemša merginos galvą visai ne mergaitiškais, tais laikais moteriai priimtais dalykais. Vieną dieną merginos motina dingsta ir niekas nežino kodėl ir kur. Enola pasiryžtą ją surasti.

Tai nuotykių ir paslapčių kupinas filmas su garsiais aktoriais. Ši kino, priklausanti Warner Bros., juosta turėjo pasirodyti kino teatruose, tačiau dėl Covid-19 situacijos visame pasaulyje, filmą perrėmė Netflix.

Words on Bathroom Walls (2020) - IMDb

Pavadinimas: Words on Bathroom walls
Žanras: drama, jaunimo, romantika
Anonsas: čia

Netikėtas atradimas. Rašytoja Eglė Ramoškaitė užsiminė apie “Words on Bathroom Walls“ filmą paaugliams. Jis jai patiko ir paliko įspūdį. Nusprendžiau juo pasidomėti ir, sužinojusi, jog jis sukurtas pagal to paties pavadinimo paaugliams skirtą Julia Walton knygą, skubėjau jį peržiūrėti. Ir iš tiesų… dėmesio vertas filmas apie kovą su liga, buvimu savimi ir kitų žmonių prisileidimą.

Pagrindinis veikėjas yra paauglys Adam Petrizelli, kuris dievina kulinariją ir svajoja susieti savo ateiti su maisto gaminimu. Vieną dieną mokykloje jam pasireiškia stiprios halucinacijos ir gydytojai jam diagnozuoja šizofrenija, kuri stipriai pakeičia jo šeimos gyvenimą. Motina tampo jį iš vieno gydytojo kabineto į kitą, kol galiausiai vaikinas pradeda vartoti eksperimentinius vaistus. Jis pakeičia mokyklą ir joje jo dėmesį patraukė bendraklasė, tačiau atsiverti jai ir papasakoti apie ligą nedrąsu. Kas jeigu jis bus jos gyvenimo grovėjas?

Širdį liečianti istorija paaugliams, kuri liečia jautrią ir mažai tyrinėtą temą. Siūlau visiems pasižiūrėti šį filmą.

SERIALAI

O dabar dirstelėkime į serialus. Jų šįmet kaip niekad daug pasirodė ir visi iki vieno verti dėmesio. Žinoma, visų jų čia paminėti būtų neįmanoma, ypatingai, jeigu kalba pakryptų prie Kinijoje kuriamų serialų. Kodėl? Ten visi serialai praktiškai yra sukurti pagal knygas. Taigi, sąraše paminėsiu daugiausiai dėmesio sulaukusius ir įdomius serialus.

Pagal mangą / webtoon

Pavadinimas: Alice in Borderland
Žanras: trileris, fantastika, distopija
Anonsas: čia

Alice in Boderland yra Netflix metų dovana mangos ekranizacijų gerbėjams. Pagal japonų mangą sukurtas japonų aštuonių serijų serialas akimirksniu sulaukė žiūrovų dėmesio ir pagyrų. Netgi Lietuvos žiūrovai noriai žiūrėjo serialą ir šis buvo vis įtraukiamas ne tik į tarptautinį TOP 10, tačiau ir Lietuvos TOP 10. Taigi, nereikia stebėtis, kad Netflix suskubo užsakyti antrą sezoną, kurio visi gerbėjai primigtinai reikalauja. O apie ką yra serialas?

Trys draugai patenka į paralelinį Tokiją, kuriame žmonės yra priversti dalyvauti mirtinose žaidimuose ir rinkti žaidimo kortas. Jeigu to nedarys, mirtins lazerio spindulys juos pribaigs. Kiekvienas žaidimas yra vis sudėtingesnis, o žaidimo dalyviai mėgina suvokti, kodėl jie pateko į šį pasaulį, kas yra žaidimo kūrėjai ir kaip jie gali ištrūkti iš šio žaidimo. Šis serialas kupinas paslapčių, įtampos, netikėtų siužeto vingių ir stebinančių žaidimų.

True Beauty (South Korean TV series) - Wikipedia

Pavadinimas: True Beauty
Žanras: romantika, komedija, drama
Anonsas: čia

Ar esate girdėję apie Webtoon? Jeigu bent truputį dominės komiksų ir mangų pasauliu, ši Pietų Korėjoje sukurta ir visame pasaulyje žinoma platforma tikrai turėjo bent kartą pasirodyti jūsų akiratyje.

Viena iš populiariausių romantinių istorijų šioje platformoje yra ne vienus metus kuriama True Beauty istorija. 2020 metų gruodžio pradžioje pasirodė šios istorijos ekranizacija. Daugybė webtoon gerbėjų pradėjo šokinėti iš laimės ir laukti naujų serijų. Tai nuotaikinga istorija apie savęs ieškojimą, šeimos santykius, patyčias, mokyklos gyvenimą, grožį ir pirmąsias meiles. Seriale vaidina K-POP Ideals ir gerai žinomi Pietų Korėjos aktoriai. Jeigu norite kažko lengvo, smagaus, įtraukiančio ir susijusio su jaunimo gyvenimu, True Beauty serialas galėtų būti naujoji priežastis, kodėl jūs neturi laiko kitiems dalykams.

Pavadinimas: Sweet Home
Žanras: siaubo, trileris, fantastika, drama
Anonsas: čia

Dar viena Netflix metų pabaigos siurprizas žiūrovams. Kaip ir True Beauty, taip ir Sweet Home yra sukurtas pagal to paties pavadinimo webtoon. Šis dešimties serijų serialas irgi tapo vienu žiūrimiausių serialu. Pagal Pietų Korėjos pranešimus, tai premjeros savaitę serialas užiėmė aukščiausią žiūrimumą netgi 11 šalyse, ir buvo patekęs į Amerikos žiūrimiausių TOP 3 serialų sarašą. Tai yra pirmoji Pietų Korėjos drama, kuriai pavyko pasiekti tokias aukštumas Amerikoje.

Istorija nukelia į Pietų Korėją, kur yra paplitęs kažkoks virusas, paverčiantis žmones pabaisomis. Kabliukas – virtimo priežastis yra pačių žmonių tamsieji troškimai. To paties daugiabučio namo gyventojai mėgina išgyventi, bet šansų likti gyviems vis mažėja. Vienas po kito žmonės suserga šia liga, pradeda keistis, o jau pasikeitę mėgina juos pribaigti.

Tai įtempto siužeto ir siaubo elementų turintis serialas. Jį pradėję žiūrėti sunkiai galėsi nuo jo atsitraukti. Dabar gerbėjai visame pasaulyje laukia naujienų apie antrą sezoną, kuris, net nereikia abejoti, tikrai turėtų pasirodyti. Tiesa, kas bus antrame sezone niekas nežino. Komikso skaitytojai neskaičiusiems pasakoja, kad visas komikso siužetas jau buvo pristatytas pirmame sezone. Taigi, antras sezonas bus tikra paslaptis visiems.

Pagal knygą

Cursed (TV Series 2020– ) - IMDb

Pavadinimas: Cursed
Žanras: fantastika, nuotykiai, drama
Anonsas: čia

Cursed, sukrutas pagal to paties pavadinimo knygą (Lietuvoje jos nėra) buvo viena laukiamiausių ekranizacijų. Serialas buvo pradėtas kurti net pačiai dar Thomas Wheeler knygai nepasirodžius knygynų lentynose.

O apie ką yra serialas? Ogi ši istorija leidžia pažvelgti į garsią karaliaus Artūro legendą kitaip. Taip, metas nusikelti į tą magijos kupiną praeitį ir patirti daug magiškų nuotykių. Šios knygos centre yra ežero valdovė, kuri yra pagrindinė istorijos veikėja. Tiek istorijos, tiek knygos anotacija kviečia žmones nerti į istorija šiais žodžiais, Žmogus, kurs valdys Galios kardą, bus tikrasis karalius. Bet kas nutiks, jeigu kardas pasirinks karalienę? Įsijunkite serialą (ar pagriebkite knygą) ir sužinokite, kas gi nutiks, kai kardas pats parodys savo pretenzijas, kas jį turėtų turėti ir valdyti.

Dash & Lily: Season 1 - Rotten Tomatoes

Pavadinimas: Dash & Lily
Žanras: romantika, komedija, jaunimo, drama
Anonsas: čia

Artėjant gražiausioms metų šventėms, Netflix pristatė Dash & Lily. Aštuonių serijų serialas sukurtas pagal rašytojų tandemo, David Levithan ir Rachel Cohn, knygą jaunimui pavadinimu Dash & Lily’s Book of Dares (knyga nėra išleista Lietuvoje).

Istorija pasakoja apie panaudotų knygų knygynę paslėpta raudoną iššūkių kupiną užrašinę, kurios dėka susijungia dviejų žmonių gyvenimai. Bendraudami ir mesdami vienas kitam vieną už kitą įdomesnį ir daugiau drąsos reikalaujančius iššūkius, jaunuoliai susipažįsta vienas su kitu ir galiausiai panorsta vienas su kitu susipažinti realybėje. Bet ar jų galvose sukurti vienas kito įvaizdžiais nenuliūdins jų?

Tiny Pretty Things' Release Its Trailer! Fangirlish News

Pavadinimas: Tiny pretty things
Žanras: drama, trileris, paslaptis
Anonsas: čia

Tiny pretty things yra Netflix platformoje pasirodęs serialas sukurtas pagal to paties pavadinimo jaunimui skirtą knygų seriją, parašytą Sona Charaipotra ir Dhonielle Clayton. Serialas nukelia į prestižišką baleto mokyklą, kurioje mes sutinkame daug įvairių veikėjų, bet veiksmo centre yra trys merginos, kurios kovoja su savo demonais ir mėgina rasti savo vietą šiame intrigų ir paslapčių kupiname pasaulyje. Viena iš šių trijų veikėjų patenka į mokyklą, nes viena iš mokinių nukrito nuo pastato stogo ir sunkiai susižeidę; ji komoje. Niekas nežino, kas iš tiesų nutiko, o ši paslaptis skaldo mokyklos bendruomenę. Naujokė mėgina sužinoti tiesą, bet tai padaryti nelengva.

Žinoma, kaip jau minėjau, nesitikėkite, kad šiame įraše pavyko apžvelgti visas ekranizacijas ar man pavyko jas visas peržiūrėti. Nors 2020 metai pristabdė visų mūsų planus, ekranizacijų tikrai buvo nemažai ir jų buvo įvairių. Ekranizacijų sąrašą galite rasti čia.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.