Knygų sąrašai: kibernetinis pasaulis


Yra du pasauliai, į kuriuos veikėjai persikelia arba iš kurių autoriai išplėšia personažus ir perkelia į realųjį – fikcinis (knygos ir mangos) pasaulis ir kibernetinis pasaulis. Šiame įraše pamėginkime surinkti paaugliams skirtas knygas būtent apie pastarąjį pasaulį – kibernetinį. Pasižiūrėkime, ar daug turime tokių knygų ir kokios jos yra.

Leidykla: Tera publica
Leidimo metai Lietuvoje: 2020
Originali kalba: vokiečių kalbos

Pradėkime nuo Karl Olsberg „Berniukas baltame kambaryje”. Paauglys Manuelis atsibunda baltame kambaryje. Netrukus jis sužino, jog buvo užpultas ir yra sunkiai sužeistas. Vienintelis būdas jam gyventi yra egzistuoti virtualioje realybėje, kurią jam parūpino ir sukūrė tėvas. Berniukas čia gali keliauti į jam specialiai sukurtą Žiedų valdovo pasaulį ir būti kuo tik jo širdis užsigeis, naudojantis dronais ir kitomis technologijomis stebėti realųjį pasaulį, tačiau jis pasirenka ieškoti tiesos ir… savo atminties. Nuo pat pabudimo baltame kambaryje jis negali nieko atsiminti apie savo praeitį. Prasideda praeities medžioklė, kuri greitai pavirsta tiesos paieškomis ir klausimu, kas tikra, o kas ne. Atsivertę šią knygą pradėsite viskuo abejoti, o knygos atomazga paliks jus be žado. Nuostabi knyga, kurį įtraukia ir priverčia susimąstyti.


Leidykla: Alma littera
Leidimo metai Lietuvoje: 2018 ir 2019
Originali kalba: anglų kalba

Marie Lu yra gerai pažįstama rašytoja Lietuvos paaugliams ir ne tik. Jos knygos yra populiarios ir įtraukiančios daugybę skaitytojų. Viena iš jos sukurtų serijų, dilogija, „Warcorss” kviečia nerti į viraliosios realybės žaidmą ir… atskleisti šio virtualaus pasaulio paslaptis bei pavojus. Stiprus siužetas, įdomūs personažai ir netikėti siužeto vingiai. Puikus desertas paauglių istorijų smaližiams.

 


Leidykla: Alma littera
Leidimo metaiLietuvoje: 2015
Originali kalba: lietuvių kalba

Viena iš trijų knygų išleistų dėka Alma litteros surengto pirmojo jaunimo literatūros konkurso ir rašytojos Rebeka Unos debiutas. Ši knyga, kaip apibūdina autorė, yra siaubo romanas be siaubo elementų. Technologijos keičia žmogaus gyvenimą, pasaulio suvokimą ir bendravimą su kitais. Technologijos tampa ne gyvenimo dalimi, bet pačiu gyvenimu, atimančiu žmogiškumą iš žmonių. Pagrindinė veikėja Gryta, užaugusi technologijų pasaulyje, mėgina atrasti, ką reiškia būti žmogumi ir galėti jausti bei iš tiesų gyventi. Susimąstyti verčianti knyga, kuri tapo 2015 m. Metų knyga paauglių kategorijoje.


Leidykla: Alma littera
Leidimo metaiLietuvoje: 2012
Originali kalba: vokiečių kalba

Austrų rašytoja Ursula Poznanski į literatūros pasaulį šovė su jaunimui skirta knyga „Erebas”. Šis romanas 2011 metais buvo išrinktas kaip geriausia knyga vaikams ir paaugliams Vokietijoje ir yra už ką. Mokykloje pradeda plisti piratinis kompiuterinis žaidimas „Erebas“. Pagrindinis veikėjas Nikasgauna jį ir įsirašo į kompiuterį. Tik vėliau sužino, kad tai nėra paprastas ir nekaltas žaidimas, skirtas smagiai praleisti laiką.  Šio žaidimo taisyklės yra greižtos: žaidėjas gali jį žaisti tik vieną kartą, žaisdamas turi būti vienas ir niekam žaidėjas negali pasakoti apie žaidimą, o orint pereiti į kitus lygius, reikia realybėje vykdyti misijas. Kodėl yra tokios griežtos taisyklės? Koks yra šio žaidimo tikslas? Kas įvyks, jeigu sulaužysi taisykles? Atsakymus į šiuos klausimus rasite atsivertę šią knygą.


Leidykla: Alma littera
Leidimo metai Lietuvoje: 2018
Originali kalba: anglų kalba

Asmeniškai, tai viena mėgstamiausių mano knygų.  Ateityje visi žmonės bėgs iš realaus pasaulio ir apsigyvents virtualiame. Jie jame dirbs, eis į mokyklą ir… tiesiog gyvens, nes realiame pasaulyje mažai džiaugsmo. Įdomiausia, kad Oazės kūrėjas mirė, o jo turtus ir kūrinį paveldės tas, kas įvykdys jo sukurtas ir paliktas užduotis. Praeina keli metai po kūrėjo mirties ir niekam nepavyko surasti jokios užuominos apie pirmą užduotį. Visi pradeda manyti, kad tai yra tik kažkokia apgaulė iki tos dienos, kai galiausiai šviestlentėje atsiranda pirmos užduoties įvykdžiusio žaidėjo vardas. Tada prasideda kova dėl virtualaus pasaulio teisių. Kas laimės Oazę ir kokios gi yra paliktos kūrėjo užduotys?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.