Perleistos knygos


Tikriausiai nieko nestebina, kad knygos yra verčiamos į daugelį pasaulio kalbų, leidžiamos įvairiose pasaulio šalyse, o pačios populiariausios istorijos savo ruožtu tose šalyse perleidžiamos ne po vieną ir netgi ne po du kartus!

Viena naujausiai perleidžiamų knygų yra garsusis J.R.R. Tolkien „Hobitas, arba ten ir atgal“. Pasirodo, kad Lietuvoje tai yra jau penktoji šios knygos versija.

„Hobitas“ knygos forma pasaulį išvydo 1937 metais. Tolkien yra rašęs, kad knygą pradėjo rašyti visai atsitiktinai (nors neaišku, ar ši legenda tikra). 1928 m. vasarą, taisydamas egzaminų darbus, ant tuščio lapo Tolkien, pagautas įkvėpimo, užrašė sakinį: „In a hole in the ground, there lived a hobbit“ – „Giliai po žele, oloje, gyveno hobitas“. Ne vienerius metus jis tęsė šią istoriją, kurią parašęs skaitė savo vaikams. J.R.R. Tolkien netgi pats nupiešė pirmąjį savo knygos viršelį.

Pirmasis „Hobito“ leidimo viršelis, pieštas J. R. R. Tolkieno
1985 m. leidykla “Vyturys“

​Pirmą kartą Bronės Balčienės išverstą „Hobitą“ 1985 metais išleido leidykla „Vyturys“. Visos tolesnės knygos versijos – tos pačios vertėjos. Tai buvo ir ploniausia iš visų išleistų knygų – 238 puslapiai.

2002 m. leidykla “Alma littera“

Po septynerių metų, 2002 metais, „Hobitą“ perleido leidykla „Alma littera“. Šis leidimas, anot ištikimų skaitytojų, buvo viskuo prastesnis už savo pirmtaką – nei iliustracijų, nei žemėlapių, tik pastorėjusi iki 264 puslapių. Viršelio dizainas buvo panašus į leidyklos išleistos „Žiedų valdovo“ pirmos ir trečios dalių viršelius, viliojantis pirkti visas keturias knygas, kaip rinkinį.

2008 m. leidykla “Alma littera“

2008 metais „Alma littera“ naujausią istorijos versiją pavertė kolekcinio leidinio dalimi dar kartą perleidusi panašia viršelio koncepcija tiek „Hobitą“, tiek ir „Žiedų valdovo“ trilogiją.

2012 m. leidykla “Alma littera“

2012 metais pasirodžiusi knygos ekranizacijos pirma dalis „Hobitas: nelaukta kelionė“ dar kartą nauju leidimu priminė ir apie knygą. Šį kartą ji knygynus pasiekė nauju, filmo nuotraukos, kuriame matomas Hobitą įkūnijęs Elijah Wood, viršeliu.

hobitas
2020 m. leidykla “Alma littera“

Ir naujausias, šių metų lapkritį pasirodysiantis „Hobito“ leidimas grįžta prie ištakų su viršelyje vaizduojamu drakonu Smogu. Naujausia jos versija išaugusi iki 296 puslapių.


Ar esatę skaitę šią knygą? O galbūt turite kurį nors jos leidimą?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.