Novoland: bendromis jėgomis sukurtas istorijų pasaulis


Lareina Song Zu Er Novoland: Eagle Flag 九州缥缈录 2019 (With ...
Kadras iš vieno Novoland serialo.

Ar jums teko girdėti apie Novoland? Tikriausiai ne, nebent domitės kinų literatūra ar jų serialais bei filmais. Būtent pastarojo dėka išgirdau šį pavadinimą. Tiesa, nesidomėjau, kas tas Novoland, ir kodėl yra tiek daug įvairių filmų ir serialų apie Novoland. Taip pat net neskubėjau žiūrėti serialų, nors, palyginus su įprastu jų ilgumu (apie 50 serijų trunkančių po valandą), Novoland serialai buvo palyginus trumpi. Tačiau vienas komentaras/ rekomendacija pastūmėjo prie kito, vienas serialas prie kito, ir taip Novoland atsidūrė mano akiratyje ir pavogė visą dėmesį. Tačiau tik neseniai nusprendžiau atskleisti sau paslaptį apie Novoland ir jo įkvėpimo šaltinį. Tai, ką atradau, mane nepaprastai sudomino. Manau, kad ir jums tai gali pasirodyti ne ką mažiau įdomu ir gan net įkvėps bendromis jėgomis pamėginti atkurti Novoland sėkmę.

Novoland: The Castle In The Sky 九州·天空城 - Episode 23 (Recap)
Kadras iš Novoland. The Castle in the Sky

Pradėkime nuo to, kaip aš atradau Novoland. Tikriausiai jums jau nėra paslaptis, kad esu persimetusi į Azijos šalių istorijų pasaulį. Labiausiai man patinka kostiuminės dramos, nes mane žavi aktorių aprangos, mitologinis pasaulis bei pačios istorijos būna (ypatingai kalbant apie Kinijos) įdomesnės ir geriau susuktos. Taip naršydama po mydramalist.com puslapį pagal žanrus ir tag’us suradau Novoland: The Castle in the Sky. Tiesa, neiškart tapau šio serialo gerbėja. Kažkodėl tuo metu peržiūrėta pirma serija nesugundė, tačiau po kurio laiko nusprendžiau įsijungti vėl ir… negalėjau atsitraukti. Kelis kartus peržiūrėjau šį serialą ir analizavau sukurtą istorijos pasaulį bei pasakojimą, kuris nuo pat pirmos serijos žadėjo įtemptą siužetą ir tragišką jo pabaigą. Serialas pasakoja apie pasaulį, kuriame yra dvi rasės: sparnuotųjų ir žmonių. Pagrindinė veikėja yra skirta atkartoti vienų įsimylėjėlių tragišką likimą, tačiau ji to nežino. Nejučiomis ji įsivelia į valdžios žaidimus ir tampa visko centru. Iš pradžių ji nemėgsta būsimo sparnuotųjų karaliaus, kuris laikosi atokiai nuo savo gentainių, kadangi neturi sparnų. Jis suvokia, kad sparnų neturėjimas paverčia jį pažeidžiamu, ir jis stengiasi apsimesti nejautriu ir beširdžiu. Tačiau merginai pavyksta įsprūsti į jo širdį tik tam, kad jis vėliau sudaužytų josios siekdamas ją apsaugoti. Bet pergudrauti likimą sudėtinga.

Novoland: The Castle in the Sky - Time Reversal (2020) - MyDramaList
Novoland: Time Reversal

Ši istorija mane labai pakerėjo ir patiko ją narstyti po kaulelį. Todėl nereikia stebėtis, jog su nekantrumu laukiau tęsinio, kuris pasakoja tolimesnius šio pasaulio įvykius, tik jau po daugybės metų nuo anksčiau įvykusių, ir jau su kitais personažais. Bet čia dar ne viskas. Dar yra filmas, kuris yra pirmojo sezono priešisorė. Ši kino juosta yra dar vienas nuostabus mano atradimas. Net nesitikėjau, kad jis gali būti toks įtraukiantis ir malonus savęs kankinimas. Juk reikia nepamiršti, jog kalbame apie kinus. Vienas iš dažniausių kinų serialus žiūrinčių žmonių klausimų apie serialus yra: šis filmas pasibaigia laimingai ar nelaimingai. Tiesa, nors tai priešistorė, jame vaidino nemažai antrojo sezono aktorių, kurie truputį glumino ir kėlė sumaištį siekiant suvokti istoriją ir pasakojimo vietą visų įvykių laiko juostoje.

Novoland: Time Reversal nukelia į praeitį ir pristato pirmajame sezone sutikto dėdės tragišką meilės istoriją. Žmonių karalystę atakuoja sparnuotieji. Karalienė nusprendžia pasinaudoti į praeitį nukeliančiu įrenginiu ir įsikūnijus į kitą moterį nužudyti žiauriųjų užpuoliką. Tam padaryti ji gauna dešimt dienų. Tačiau viskas nėra taip paprasta. Per dešimt dienų gali daug kas nutikti. Vienas iš jų – pamilti priešą. Bet kelionė į praeitį taip pat leidžia karalienei suvokti, kas nutiko praeityje ir kaip viskas susiję su dabartimi.

Novoland: Eagle Flag - 九州缥缈录 - Watch Full Episodes Free ...
Novoland: Eagle Flag

Tačiau nesusidarykite įspūdžio, kad visi Novoland serialai ir filmai yra fantastiniai. Pavyzdžiui, Novoland: Eagle Flag yra daugiau realistinis nei fantastinis. Šiame seriale vyksta kovos dėl valdžios. Tiek aktoriai, tiek istorija, tiek kinematografija yra kažkas nepaprasto ir akį traukantys. Tiesa, romantikos siužeto linija gal nėra tiek dėmesio centre, kiek prieš tai mano paminėtose istorijose. Taip pat šio serialo pasirodymas turi įdomią istoriją. Tai buvo vienas laukiamiausių serialų ir, pradėjus rodyti, netrukus buvo nutrauktas. Spėjimų, kodėl taip įvyko netrūksta, tačiau dauguma mano, kad tai susiję su Kinijoje tuo metu vykusia politika. Nemažai serialų nebuvo rodomi dėl cenzūros ir politinių niuansų.

Jau spėjau paminėti tris serialus ir vieną filmą iš Novoland pasaulio. Bet čia tikrai ne viskas. Dar yra Tribes and Empires: Storm of Prophecy, Novoland: Pearl Eclipse, The Lure of the Hua Xu Song ir Legend of the Naga Pearls. Vieni jau išėję, kiti dar tik pasirodys, o žinant, kad šiuo metu Novoland sudaro mažiausiai 40 romanų, 100 trumpų istorijų žurnaluose ir analogijose, o susidomėjimas ir pageidavimas matyti ekranizacijas tik didėja, tikriausiai šį sąrašą vėliau teks tik papildyti.

3
Pasaulio žemėlapis

Kaip matote, Novoland ant bangos, bet kas tas Novoland? Dabar neriame giliau. Novoland yra išgalvotas pasaulis. Šį išgalvotą pasaulį sudaro trys žemynai ir devynios provincijos, padalintos į derlingas rytų žemes ir aštuonias klajoklių gentis. Pasaulio istorija apima 10000 metų laikotarpį, kuris padalintas į dešimt erų ir šešiolika dinastijų.

Kaip atsirado Novoland? Šis išgalvotas pasaulis pradėtas kurti kažkur 2002 metais. To priežastis buvo didelis Žiedų valdovo ir Hario Poterio populiarumas ir pasisekimas. Taigi, vartotojui I.D. “Dajiao“ kilo mintis sukurti pasaulį, kuriame vyrautų rytų pasaulio aspektai vakarų pasaulio fantastiniame pasaulyje. Taip tada gimė Novoland arba dar kitaip vadinamas “Jiuzhou“, kas išvertus reikštų devyni regionai. Šis unikalus sukurtas pasaulis dabar suteikia daugybei būsimų rašytojų kartų bendrą pasaulį, kuriam jie gali kurti fantastines istorijas ir taip formuoti kinų fantastikos žanrą visu pajėgumu. Tik vėliau paaiškėjo, kad Novoland minties sugalvotojas “Dajiao“ iš tiesų yra Pan Haitian, vienas iš mylimiausių ir įvertintų Kinijos fantastikos ir mokslinės fantastikos autorių.

NOVOLAND: EAGLE FLAG on Twitter: "New #NovolandEagleFlag stills ...
Kadras iš Novoland: Eagle Flag

Kaip minėjau, Novoland pasaulį kuria septyni rašytojai, kurie dar vadinami “Septyniais Dievais“. Jie suformuoja šio pasaulio kūrimo komitetą. Kaip teigia rašytojas Pan, “šiame pasaulyje yra daugybė personažų, dinastijų ir milijonai istorijų. Reikia bendradarbiavimo, kad būtų sukurtas geras produktas“. Tačiau ne tik Novoland’e yra daug dramos. Tarp Septynių Dievų, t.y., pagrindinių Novoland pasaulio istorijų rašytojų, audrų irgi netrūksta. Kai kurių autorių interesai nesutapo ir vienų istorijos užgožė kitų, jog kai kurie rašytojai individualiai turtina Novoland pasaulį. Taip pat daug kas pasikeitė nuo Novoland idėjos pradžios. Patys autoriai netgi yra pasukę kitomis kryptimis. Pagrindinis Novoland pasaulio įkūrėjas Pan šiomis dienomis daugiau kuria scenarijus nei rašo romanus. Kaip jis teigia, dabar publikuoti gerus kūrinius popieriniame formate yra sudėtinga, o publikuojant kūrinius internete vargu ar sulauksi dėmesio. Ten ir taip vyksta arčios kovos dėl dėmesio. Juk ten jau yra daugybė istorijų. Kadangi autoriai suka į kino pasaulį, pranašystės, jog daugiau Novoland kūrinių gali būti ekranizuotos skamba tikrai ne iš piršto laužtos, ar ne?

Novoland: The Castle in the Sky - C-Drama - Asiachan KPOP Image Board
Kadras iš Novoland: The Castle in the Sky

Sužinojus tiek daug įdomių faktų apie Novoland pasaulį ir jo atsiradimą, tiesiog sunku nesižavėti, ką bendromis jėgomis galima sukurti. Gal lietuvių rašytojai turėtų taip pat susiburti ir sukurti vieną magišką pasaulį ir pripildyti jį istorijomis? Juk, kai pagalvoji, tai geniali mintis ne tik skatinti lietuvišką fantastiką, tačiau sukurti ir literatūrinį produktą, kuris suteiktų mums įrankį ryškiau šviesti literatūros pasaulyje. Ką jau ką, aš mielai pro tokio projekto prisijungčiau. O jūs?

Daugiau informacijos ir naudoti puslapiai:

 

3 mintys apie “Novoland: bendromis jėgomis sukurtas istorijų pasaulis

 1. (Nežinau kodėl nėra ankstesnio mano komentaro, tad rašau iš naujo😅)
  Aš mielai prisijungčiau. Lietuvai labai trūksta fantastinių istorijų, tai šitas projektas galbūt viską išjudintų? Mes turime tiek daug neįprastų ir magiškų veikėjų. Net ir dabar rašydama, labai noriu panagrinėti juos ir surasti dar daugiau medžiagos. O kodėl nrpradėjus?

  Patinka

  1. Kadangi tai tikriausiai buvo tavo pirmasis komentaras čia, mums reikėjo patvirtinti, kad tikrai ne spam vartotojas. Taigi, net nespėjome tavęs patvirtinti, o tu jau spėjai parašyti du komentarus 🙂

   Labai šaunu, kad norėtum prisijungti. Įdomu, kas dar norėtų ir kur būtų galima surasti norinčių. Tikrai manyčiau būt nerealus projektas, suteikiantis nemažai potyrių, motyvacijos ir įkvėpimo.

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.