Sudedamosios dalys: dvyniai


Remember the Weasley twins from Harry Potter? You wouldn't ... Ar kada nors pagalvojote apie dvynių panaudojimą istorijose? Kaip šis motyvas gali pagelbėti sukurti įdomią istoriją ir kokie gi iš tiesų gali būti tie… dvyniai? Juk dažnai išgirdę žodį dvyniai jūs matote du panašios išvaizdos žmones, kurie turi tuos pačius tėvus. Bet ar tai vienintelis galimas dvynių įsivaizdavimas ir apibūdinimas?

Prieš kurį laiką pradėjau paimti vieną kokį nors istorijų elementą ir jį kaip tik galėdama kuo detaliau išnagrinėti.  Vienas iš jų buvo dvyniai. Gal tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad dvyniai yra ganėtinai neįdomus elementas. Iš tiesų, jis nėra jau toks blankus kaip galėtumėte pamanyti ir gali padėti sukurti ganėtinai išskirtines istorijas, jeigu dvynius panaudosite teisingai.

“Dvynių“ sąvoka

Pradėkime nuo pačių dvynių suvokimo. Dvyniai nebūtinai turi būti du identiškos išvaizdos, tačiau skirtingo charakterio žmonės.  Iš tiesų dvynių sąvoka galima praplėsti, jeigu susikoncentruosime ties panašumo kriterijumi. Tada mes turime visą krūvą dvynių kombinacijų, kurios atveria neišsenkantį istorijų lobyną. Personažai gali būti panašūs į vienas kitą nebūtinai todėl, kad jie gimė būdami dvyniais, trinukais ir t.t., bet ir todėl, kad galėjo būti sukurti tam, kad atrodytų kaip kitas asmuo, o gal pats norėjo būti panašus į ką nors. Tada dar  nepamirškime fantastinės terpės, kur gali būti naudojami burtai ir eleksyrai tam, kad pakeistum išvaizdą. Prisiminkite Hario Poterio knygas, kuriose personažai gerdavo eleksyrą ir keisdavo išvaizdą siekdami tam tikrų veiksmų. Tada dar turime mokslinę fantastiką ir virtualią tikrovę, kur mes turime klonus ir avatarus. Taigi, būdų ir priežasčių turėti panašią išvaizdą yra tikrai nemažai.

Dvynių tipai

O dabar pakalbėkime apie “dvynius“ kurie gali būti įvairių tipų. Kiekvienas iš šių tipų istorijose panaudojamas skirtingai dėl jų stiprybių ir silpnybių, siužeto, žanro ir amžiaus kategorijos.

Trukmė ir rizika

Jeigu personažai panašūs vienas į kitą ne dėl to, kad gimė būdami dvyniais ar nuo gimimo turi panašią išvaizdą, reikia būtinai atsižvelgti į laiką (kiek truks panašumas) ir riziką (ką šis pasikeitimas kainuos personažui).

Kaip kalbame apie trukmę, sąrašas yra ganėtinai trumpas ir apibrėžtas. Panašumas gali būti ilgalaikis dėl atliktos operacijos arba trumpas, tiesiog pasitelkiant makiažą, drabužius, perukus ir pan. Taip pat panašumas gali būti amžinas ir negrįžtamas ir to priežastis gali būti buvimas identišku dvyniu ar atlikta operacija.

Dvynių panašumas gali būti: 

 • Ilgalaikis (operacija)
 • Trumpalaikis (makiažas)
 • Amžinas ir negrįžtamas (identiški dvyniai, operacija)

Nagrinėjant galimas rizikas, sąrašas yra kur kas ilgesnis. Žinoma, reikia būtinai atsižvelgti į istorijos žanrą ir amžiaus kategoriją, nes tai gali truputį apriboti galimybes.

Atsižvelgiant į istorijos pasaulį, rizikų gali būti įvairių:

 • Artimųjų netekimas
 • Kalėjimas
 • Mirtis
 • Liga/ neįgalumas
 • Asmenybės praradimas/susidubliavimas
 • Nesusipratimai
 • Sąžinės graužatis
 • Bėgo nuo vilko, užšoko ant meškos
 • ir kita

Augimas

Star Wars' John Williams Originally Thought Leia And Luke Would ...

Nepamirškime pakalbėti ir apie augimą. Aišku, kad veikėjai, kurie nors ir panašūs, bet yra skirtingų tėvų vaikai, augs atskirai ir apie viens kito egzistencija nežinos, bet jeigu dvyniai yra tų pačių tėvų… Tada jų augimo sąlygos gali būti įvairios ir tai suteikti istorijai paslapties, įtampos ir t.t.

Dvyniai gali augti…

 • Drauge
 • Atskirtai, bet žinoti apie vienas kitą
 • Atskirai ir nežinoti apie vienas kitą

Jeigu dvyniai auga nedrauge, kokios gali būti to priežastys? Ogi jų gali būti pačių įvairiausių.

Šiam kartui būtų tiek apie dvynius. Ką jūs esate pastebėję? Gal kuri nors informacija jums pasirodė klaidinanti, o gal neužbaigta? Lauksiu jūsų komentarų apačioje 😉

1 mintis apie “Sudedamosios dalys: dvyniai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.