YouTube įžymybės rašo knygas


 

Lietuvoje knygas rašo garsūs pramogų pasaulio žmonės, o užsienyje – kylančios socialinių puslapių jaunosios žvaigždutės. Vienas po kito garsūs tarp jaunimo tinklaraštininkai ir vlogeriai rašo knygas paaugliams ir jas leidžia. Kelios iš jų netgi yra išleistos ir Lietuvoje ir buvo teigiamai priimtos mūsų šalies skaitytojų.

Viena iš šių knygų Girl Online. Interneto Mergaitė trilogija, kurią sukūrė britė Zoe Sugg, dar geriau žinoma kaip Zoella. Tiesa, nors ant viršelių yra jos pavardė, ir jaunoji vlogerė reklamuoją šią knygą, yra kalbų, kad vis dėlto knygą sukūrė ne ji, o kitas rašytojas ar rašytojai iš Penguin Random House leidyklos. Tokios kalbos pradėjo kilti gerbėjams perskaičius knygą. Leidyklą tada teigė, kad jeigu kalbant atvirai ir faktiškai, tai Zoe pati neparašė šios knygos. Pati Sugg Twitter pridūrė ir komentavo, kad be abejonės ji gavo pagalbą iš leidyklos redaktorių komandos rašant istoriją, ir apie tai ji jau buvo užsiminusi pačioje pradžioje. Vėliau rašytoja pasakojo, kad jautėsi esanti puolama ir dėl to labai pergyveno, kadangi istorija ir personažai yra jos, tik viskam tvarkingai nugulti jai padėjo redaktoriai. Praėjusiais metais Zoella išleido dar vieną knygą Cordially Invited apie vakarėlių namuose organizavimą, kuri buvo labai plačiai sukritikuota dėl kvailų patarimų ir senų pačios Zoe bloge talpinamų nuotraukų rinkinio.

Susijęs vaizdas

Kitas garsus vlogeris yra amerikietis Joey Graceffa. Jo pirmosios dvi iš Edeno vaikų trilogijos serijos yra išleistos Lietuvoje, o už Atlanto jau yra pasirodžiusi ir trečioji. Ant knygų viršelių galite išvysti tik jaunojo vyro vardą ir pavardę, bet tiesa yra ta, kad knygas parašyti jam padėjo kita rašytoja – Laura L. Sullivan -, kuri jau yra įvardijama kituose knygos puslapiuose.

Kai paaiškėjo tiesa apie antrąją rašytoją, daug knygos skaitytojų neliko abejingi ir drauge su Joey būtinai paminėdavo ir šią ghostwriter, siekdami ir jai suteikti deramą pripažinimą.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Alfie Deyes“Kitas autorius yra britas Alfie Deyes, Zoellos vaikinas. Ši YouTube žvaigždė, kurianti įvairius filmukus, kuriuose tiesiog smagiai ir kvaištelėjusiai leidžia laiką su draugais ir pažįstamais, yra išleidęs ne romanus, o laisvalaikiui skirtas įvairių nesąmonių knygas. Dvi iš jų – The Pointless book. Trenkta knyga ir The Pointless book. Dar Trenkstesnė knyga – yra pasirodžiusios Lietuvoje. Alfie Deyes pasakoja, kad prieš išleisdamas knygas jis jau apie šešis metu kūrė bet kokius, skirtingų temų filmukus ir jam kilo mintis visa tai nuguldyti į knygos puslapius. Tačiau vaikinas neslepia, kad jam patinka tekstai ir kalbos vingrybės, todėl nusprendė sukurti tokią knygą, kuri būti panaši į jį, turinti daugybę viena su kita nesusijusių temų, paveiksliukų ir pan. Šiuo metu jaunasis autorius yra išleidęs tris knygas iš serijos  The Pointless book ir The Scrapbook of My Life dienoraščio tipo knygą.

Jeigu domitės jaunimo literatūra ir mėgstate vlog’us, tikriausiai teko girdėti apie polandbananasBOOKS kanalą, kurį seka daugiau nei 400 tūkstančių žiūrovų iš viso pasaulio. Šis sėkmingas ir smagus kanalas apie jaunimo literatūrą priklauso jaunai knygų jaunimo knygų mylėtojai amerikietei Christine Riccio.  Bet prieš kurį laiką buvo galima ne tik klausytis apie jos perskaitytus kūrinius, tačiau ir stebėti, kaip jai sekasi pačiai rašyti knygą. Tikriausiai nieko nestebina, kad tas, kas mėgsta skaityti, vieną dieną nusprendžia pats pamėginti parašyti knygą. Christine parašytas kūrinys sudomino leidyklą. Šįmet pasirodys jos pirmoji knyga pavadinimu Again, but Better. Kol kas pirmųjų skaitytojų apžvalgos yra daug žadančios ir teigiamos.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Tanya Burr“

Kita garsi YouTube asmenybe yra britė Tanya Burr. Jos karjeros pradžia virtualiame pasaulyje įdomi. Paklausiusi kelių žmonių patarimo, mergina nusprendė sukurti savo kanalą YouTube platformoje. Ji paliko darbą, kuriame dirbo du metus tam, kad galėtų visą dėmesį skirti savo kanalui. Iš pradžių ji kūrė filmukus, kuriuose rodė, kaip atkurti įžymybėms padarytą makiažą. Vėliau atsirado filmukai apie madą, stilių ir maisto gaminimą.  Taip pat šiame kanale pasirodė ir kitos YouTube žvaigždės, pavyzdžiui, Zoella ir Alfie Deyes.

Kaip ir kiti vlogeriai, Tanya Burr pasitelkusi ghostwirter pagalbą parašė ir išleido tris knygas, kuriose dalinasi patarimais apie madą, vlogų kūrimą ir maisto gaminimą. Šiuo metu ją seka daugiau nei 3,5 milijono žiūrovų.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „joe sugg“Kitas autorius yra britas Joe Sugg.  Sekdamas savo sesers pėdomis, jaunasis vyras atsidūrė internetiniame pasaulyje. Šis garsus YouTube pasaulyje vaikinas prasimušė į daugybę sričių: pradedant nuo grafinių romano pasaulio iki televizijos. Vaikinas dalydavo televiziniame šokių projekte Strictly Come Dancing. Taip pat buvo nominuotas keliems apdovanojimams, kuriuos laimėjo. Trumpai – vaikinas su talentais. Tačiau knygų pasaulyje mes jį žinome iš jo grafinių romanų trilogijos Username. Kurti šią istoriją Joe padeda Amrit Birdi, Joaquin Pereyra ir Mindy Lopkin. Deja, Lietuvoje grafiniai romanai nėra  tiek populiarūs, kad leidyklos susigundytų išleisti jas, todėl daug vilčių kada nors išvysti Joe Sugg kūrinį nėra.

Tai tik keli vlogeriai, kurie išleido savo knygas. Patikėkite, jų yra tikrai dar daug. Dauguma jų leidžia knygas atsižvelgiant į jų kuriamų vlog’ų turinį. Jeigu jus domina mada, makiažas ar maisto gaminimas, galite būti tikri, kad pačios populiariausios knygos bus sukurtos būtent vlogerių. Šiuo metu yra toks verslo planas: leisti vlogeriams leisti knygas. Jie juk jau turi auditoriją ir gerbėjus, kurie visomis išgalėmis norės įsigyti savo dievaičio patarimų knygą ar grožinį literatūros kūrinį. Lietuvoje šis modelis nėra labai populiarus. Bet ką gali žinoti. Gal netrukus Lietuvos leidyklos nuspręs taikyti šią strategiją visu pajėgumu.

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.