Karaliaus narvas – Victoria Aveyard (knyga)


Mara Barou – kalinė, bejėgė be savo žaibų ir kenčianti nuo praeityje pridarytų klaidų. Ji gyva tik per klastingojo išdaviko, kurį kažkada mylėjo, Maveno malonę. Šiandien jis karalius ir toliau sėkmingai įgyvendina mirusios motinos siekius – kontroliuoti tautą ir savo kalinę.

Tačiau Raudonieji maištininkai ilgiau neketina tūnoti šešėlyje. Neapykanta auga, kariai mokomi, kariuomenė plečiasi ir stiprėja. Jie rengiasi karui. Ištremtasis princas Kalas, teisėtas sosto įpėdinis, pasiruošęs padaryti viską, kad susigrąžintų savo mylimąją.

Menka kibirkštis sukels milžiniškus gaisrus, vienas kraujo lašas sukels baisiausias žudynes, raudonas ir sidabrinis kraujas susilies į vieną ugnies upę ir nebeliks nieko, kas gali ją užgesinti…


Pagrindinė informacija 

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai Lietuvoje: 2017
Pirmasis originalus leidimas:  2017
Originalo kalba: 
anglų kalba
Originalus pavadinimas: King´s cage
Leidykla (Lietuvoje): Alma littera
Vertė: 
Rita Kaminskaitė
Ankstesnės dalys: (1) Raudonoji karalienė (2) Stiklo kalavijas
Serijos pavadinimas: 
Raudonoji karalienė
Patartinas amžius: 14+
Žanras/ tipas: romantika, jaunimo literatūra, fantastika, distopija, nuotykiai
Mitinės būtybės/padarai/galios: įvairūs gebėjimai valdyti žmones, reiškinius ir pan.
Veiksmo laikas: ateitis (futuristinis+ fantastinis pasaulis)
Puslapių skaičius: 520
Pasakotojas: pirmasis asmuo (daug perspektyvų)
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.victoriaaveyard.com


Image result for victoria aveyardP.S. tai yra trečios dalies apžvalga. Jeigu neskaitėte kitų serijai priklausančių knygų, šioje apžvalgoje galite rasti spoilerių.

Prieš Šv. Kalėdas į Lietuvos knygynų lentynas atkeliavo visų labai laukiama trečioji amerikiečių rašytojos Victoria Aveyard knyga. Atsivertę šį romaną skaitytojai vėl sugrįš į žavintį ir drauge kraują stingdantį pasaulį, kuriame gyvena ypatingų galių turintys veikėjai. Vartydami knygos puslapius sužinosite, kaip toliau sekasi jūsų pamėgtiems ir nekenčiamiems personažams meilės, valdžios ir intrigų žaidimuose.

AUTORĖ. Victorija Aveyard yra jauna amerikiečių rašytoja (šiuo metu jai 27 metai). Literatūros pasaulyje ji pasirodė išleidusi savo debiutinę knygą „Raudonoji karalienė”, kuri iškart buvo išversta ir išleista į daugybę kalbų (viena iš jų yra ir lietuvių). Apytiksliai yra pateikiama, kad pirmoji rašytojos knyga yra išversta į 37 kalbas. Toks didelis skaitytojų susidomėjimas istorija patraukė ir kino kūrėjų dėmesį, tačiau kalbos apie būsimą filmą šiuo metu yra nutilusios ir nurimusios. Tikėkime, kad trumpam.

Rašytojos tėvai yra mokytojai, o pati Victoria pristato save kaip rašytoją ir scenarijų kūrėją. Autorė yra labai aktyvi Twitter platformos naudotoja ir per dieną publikuoja daugybę žinučių apie savo gyvenimą. Todėl, jeigu esate didelis rašytojas gerbėjas, galite sekti jos paskyrą ir taip pirmi sužinoti pačias karščiausias naujienas iš jos gyvenimo bei kūrybos.

Image result for red queen victoria aveyard fan artSIUŽETAS (trumpai). Trečioje dalyje yra tęsiama antroje knygoje pabaigta istorija. Ši dalis turėjo būti Maros istorijos pabaiga, bet autorė nusprendė pratęsti seriją teigdama, kad sutalpinti viską, ką ji yra sugalvojusi, į vieną knygą, neįmanoma. Perskaičius romaną lengva suvokti, kodėl rašytoja priėmė tokį drastišką sprendimą.  Knygoje vyksta daugybė įvairių dalykų, vystomi sudėtingi personažų portretai ir toliau kuriama sukurto pasaulio politika ir struktūra.

Šioje knygoje skaitytojai ne tik su personažais patirs daug kraują stingdančių nuotykių ir visados bus įvykių sūkuryje, tačiau dar geriau bus supažindinti su pasauliu bei jo politika. Knygoje daug dėmesio yra skiriama intrigoms ir mėginimui užimti svarbias vietas valdžioje, todėl nemažai laiko personažai praleidžia kalbėdami apie strateginius ir politinius veiksmus, valdžios pasidalijamą, sąjungininkus ir priešus. Bet taip pat nereikia pamiršti, kad tarp šių svarbių dalykų slepiasi ir veikėjų santykių (t.y,. meilės ir draugystės) vystymas, kurie vėliau daro įtaką visoms politinėms intrigoms ir priimant vienokį ar kitokį sprendimą dėl veiksmų.

Jo motina išėmė iš jo meilę tau, Kalai. Jis tave mylėjo. Žinojo tai. Tik daugiau to nebeliko, ir niekada nebus.

Image result for red queen victoria aveyard fan artVEIKĖJAI. Šioje knygoje mes ne tik skaitome apie tolimesnius įvykius, bet taip pat sekame jau mums pažįstamų veikėjų gyvenimus bei kaip klostosi jų santykiai su kitais personažais. Žinoma, rašytoja įtraukia ir naujų veikėjų, kad galėtų kurti intrigą ir paslaptį siužete, tačiau pagrindinis dėmesys yra duodamas jau mums pažįstamiems personažams. Tikriausiai didžiausi pasikeitimai pastebimi pagrindinių personažų charakteriuose dėl jiems tekusių patirti sunkumų ir išbandymų. Jie arba užgrūdinami, arba palaužiami, keičiasi jų norai ar vertybės, tačiau rašytoja stengiasi personažų per daug nepakeisti ir jiems sukurti vertybių ir norų  šerdį, kuri darytų įtaką jų sprendimams ir kontroliuotų jų, kaip asmenybių, augimą ar degradavimą siužetui vystantis ir judant į priekį.

Naujos veikėjų perspektyvos taip pat suteikia galimybę skaitytojams ne tik geriau susipažinti su jau pažįstamais personažais, tačiau pažvelgti į visus įvykius iš kito kampo, turėti kelias nuomones apie įvykius ir personažų santykius su vienu kitu.

NUOTYKIAI IR VEIKSMAS. Victoria Aveyard knygos garsėja tuo, kad čia visados kažkas vyksta, ir tai vyksta sukeliant stiprias emocijas. Trečioje dalyje viso to netrūks, nors truputį susidarys įspūdis, kad autorė viską yra prigesinusi, bet tik tam, kad sukurtų įtampą ir gerai patręštų dirvą busimam veiksmui, nes, kad ir kaip gerai judėjimas, net pati rašytoja matosi, kad suvokia, kad reikia kartais viską pristabdyti ir susikoncentruoti ties personažų draugysčių kūrimu ir stiprinimu, politikos žaidimų vystymu ir t.t.

Sekundei pasijutau laiminga. Ir tada prisiminiau – pabaisos pavojingiausios, kai bijo.

Image result for king's cage victoria aveyard fan artPERSPEKTYVOS. Atsivertę trečią dalį skaitytojai nustebs išvydę, kad šįkart istoriją galės stebėti ne tik iš Marės, bet ir iš kitų personažų perspektyvų. Pavyzdžiui, Kameronos ir Evangelinos. Autorė nusprendė taip pasielgti dėl knygoje vykstančių įvykių. Mara šioje dalyje yra atskirta nuo kitų personažų, ir dėl to rašytojai reikėjo naujų perspektyvų, kad galėtų skaitytojams atskleisti, kas vyksta kitur, ir taip toliau vystyti istoriją.  Taip pat ji priduria, kad Maros istorijos versija yra šališka ir yra įdomu pasižiūrėti, ką apie tuos pačius įvykius mano kiti personažai.

Jeigu istorija būtų tik iš Maros perspektyvos, skaitytojai daug ko netektų ir nesuprastų, kas vyksta kitur, ir taip nebūtų kuriama įtampa ir vystomi istorijoje esančių personažų portretai. Asmeniškai man iš pradžių daugybė perspektyvų nemaloniai nustebino, tačiau, kai pripratau, labai patiko, nors ir būdavo keista skaityti, kai kiti veikėjai pasakoja, kokia yra Marė, ir ką ji daro.

Meilė – ne mūsų žodis. Mes ją jautėme, suvokėme, bet balsu netarėme. Tas žodis kaip paskutinis taškas, jį ištarus atgal negrįžtama. Aš vagilė. Žinau, pro kur galiu pabėgti, žinau visus kelius. Ir buvau įkalinta. Nekenčiu užrakintų durų. Bet jo žodžiai mane išgąsdino, tai buvo tiesa. Bet argi aš nepradėjau sakyti tiesos?

REZIUMĖ. Stiprių fantastinių istorijų paauglių literatūroje rasti šiais laikais nėra lengva. Dauguma autorių kuria saldžias arba blankias istorijas, todėl, kai pagaliau surandi deimančiuką, įsikimbi į jį kaip į gelbėjimosi ratą. Victoria Aveyard knygos yra puikus pasirinkimas skaitytojams, kurie nori kažko stipraus, nepersaldinto, ir kur yra daug intrigų bei politinių/valdžios žaidimų. Šią seriją netgi galima būti  prilyginti G. R. R. Martin „Ugnies ir ledo giesmės” serijai, tik kad „Raudonoji karalienė” skirta daugiau paaugliams (žinoma, patariame išbandyti ją ir suaugusiems).  Kol kas nei šioji rašytoja, nei jos kūriniai manęs nenuvylė, ir aš nuoširdžiai siūlau ją paskaityti stiprių fantastinių istorijų mėgėjams, trokštantiems skaitant knygas pajusti stiprias emocijas ir pabuvoti įdomiuose pasauliuose.REKOMENDUOJAME. Šioji knyga patiks, jeigu jums patiko ankstesnės rašytojos Victoria Aveyard knygos. Taip pat Veronica Roth, Monikos Mikėnaitės, Melissa Meyer ir Leigh Bardugo knygos.

Visos knygos serijoje (lietuvių kalba 2018.02)

7 mintys apie “Karaliaus narvas – Victoria Aveyard (knyga)

 1. Sveiki, norėčiau paklausti ar verta skaityti 3 dalį? 1 dalis labai patiko, bet antros nebesupratau ir nepabaigiau ar reikėtų skaityti 3?
  P. S. Marė tikrai erzinanti.

  Patinka

  1. Jeigu kas nors tau neaišku ar veikėjas erzinantis, knygos skaitymas gali pavirsti kankyne. Tikriausiai geriausias pasiūlymas būtų šiuo metu neskaityti tęsinio ir vėl visą seriją paimti po kelerių metų ir vėl ją skaityti iš naujo, nes tiesiog tavo požiūris ir supratimas pasikeis ir knygą matysi kitomsi akimis. Aš pati taip ne kartą esu dariusi.

   Patinka

  1. Neišvers.
   Nors gal įvyks koks stebuklas ir vis tik jie apsigalvos. Visuomet negalima atmesti tokios galimybės.

   Patinka

 2. Man nepatiko 3 dalis todėl ir nesugebėjau pabaigti skaityti … Marė nepaprastai erzinanti , kvaila , egoistiška veikėja kuriai aš linkiu mirties . Noriu , kad ji mirtų 4 knygoje . Kaip galima skaityti knygą su tokia kvaila pagridinė vaikėja ? Pasaulis tikrai įdomus ir įdomių veikėjų netrūksta , bet užtat Marės man pakanka .

  Patinka

 3. O norejau paklausti ar visos knygos turi ko nors pamokyti pvz fantasy ar dar kazkokios ar jos irgi pamoko ko nors ir ar gali rasyti knygas apie nuotykius, veiksmus ne pamokymus

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.