4 fantastinės serijos YA skaitytojams


Būdama dvidešimt trijų metų, vis dar skaitau tokias pat knygas, kaip ir būdama šešiolikos. Taip bus visados (juk negalima pamiršti pirmosios meilės, tiesa?), tačiau po kiek laiko supratau, kad negaliu atskirti, ar skaičiau YA* todėl, kad šį žanrą mėgau, ar todėl, kad nesijaučiau pakankamai suaugusi, jog skaityčiau ką nors kita. Taigi nusprendžiau pasigriebti kitokios literatūros ir šios keturios fantastikos serijos pateko man į rankas.


Sarah J. Maas
Throne of Glass (TOG)

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „the throne of glass“Adarlano karalius pakviečia Celaena Sardothien, legendinę žudikę, varžytis su kitais nusikaltėliais mainais už tai atgauti savo laisvę. Serija prasideda išgyvenimo varžybomis ir išsiplečia iki epinės istorijos, pasakojančios apie pagrindinės veikėjos praeitį ir juodąją magiją, grasinančią jos pasauliui. Nors ne itin gerai aprašytos paauglės žudikės nėra naujiena literatūros pasaulyje, šiuo atveju Celaenos įgūdžiais neįmanoma suabejoti, ji taip pat turi stebėtinai išsamią gyvenimo istoriją. Netgi polinkis į smurtą nedaro jos mažiau simpatiškos skaitytojams. TOG šiuo metu sudaro penkios dalys (iš viso numatyta, kad serijai priklausys 7 knygos), kiekviena iš jų – vis sudėtingesnė ir įmantresnė už prieš ją buvusią.


 Melina Marchetta
The Lumatere Chronicles

Susijęs vaizdasNepradėjau šios trilogijos, norėdama jaustis labiau pasitikinti savo planu pradėti skaityti suaugusiųjų literatūrą, tačiau baigiau visas tris knygas per vieną savaitgalį. Šioje serijoje veikėjams dažnai reikia tvarkytis su situacijomis, kurios visiškai nepritinka jų amžiui. Tai nėra nauja YA žanrui, tačiau „Chronicles” išsiskiria iš minios. Pirmoji knyga pasakoja apie dviejų tremtinių vargus, jiems besistengiant sugrįžti į gimtuosius namus Lumatere, užkeiktus ir valdomus apsimetėlio. Antrojoje knygoje, veikėjai yra priversti užimti valdžią ir tai juos įtraukia į intensyvų konfliktą, kuris vertė mano širdį daužytis visą likusią serijos dalį.


N.K.Jemisin
The Inheritance

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „jemisin the inheritance“Negaliu nueiti niekur, nepaminėjusi šios trilogijos, pirmosios ne YA fantastikos, kurią išbandžiau. Panašiai kaip „The Lumatere Chronicles”, istorija visą laiką nepasakoja apie tuos pačius veikėjus,  labiau jaučiasi jų sprendimų rezultatai. Pirmoji knyga pasakoja apie Yeine Darr kelionę į Dangų, kur ji tampa kandidate į sostą ir yra įstumiama į kovą dėl valdžios su savo pusbroliais. Trilogijos skiriamas dėmesys kovoms ir problemoms tarp dievų ir žmonių bei visi siaubingi dalykai nutinkantys dėl jų – visa tai buvo stebėtina ir nauja.


Scott Lynch
Gentleman Bastard

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „gentleman bastard“Jeigu mėgote neseniai išleistą L.Bardugo „Six of Crows”, jums patiks ir ši senesnė serija. Locke Lamora (tai nėra jo tikras vardas) vadovauja vagių gaujai, apgaudinėjančiai kilminguosius ir vagiančiai iš jų pinigus. Jų puikiai apmąstyti planai yra įdomūs ir smagūs, ir žinoma, griūva kiekvienai progai pasitaikius. Su į istoriją įsipynusiais Locke‘o prisiminimais apie tai, kaip prasidėjo gaujos gyvenimas, „The Gentleman Bastard” lengvai šokinėja nuo vieno pasaulio krašto iki kito, užkraudamas savo veikėjams naujus ir labai pavojingus darbus.


* YA (young adult) – knygos skirtos paaugliams.

Šaltinis: https://bookriot.com/2016/08/27/4-fantasy-series-that-arent-all-ya-for-ya-fans/

2 mintys apie “4 fantastinės serijos YA skaitytojams

  1. TOG šiaip 5 dalys sudaro 😀 paskutinė Empire of Storms ir dar 2 yra novelės 😀 turėtų išleist 6 paskutinę dalį kažkada… Laukiu nesulaukiu 😀
    Šią vasarą kaip tik baigiau skaityt, tai labai sužavėjo visa serija. Viena mėgstamiausių dabar yra 🙂

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.