Emocijos ir knygos


Šiandien pakalbėkime apie knygas, kurios sugeba taip paveikti, kad sukelia įvairias emocijas. Emocijų Top 5-ete šiandien džiaugsmas, pasibjaurėjimas, baimė, liūdesys ir pyktis.


Džiaugsmas

„Ana ir Ana” buvo rekomenduota pačios „Gelmių” leidyklos kaip labai įdomi ir lengvai skaitoma knyga, ir aš su tuo negaliu nesutikti. Tai epistolinės literatūros pavyzdys, kai knyga rašoma laiškų forma. Nors kai kurie šių laiškų yra liūdni, tačiau tuo pačiu jie pilni humoro, džiaugsmo gyvenimu ir meilės artimui. Tai istorija, kuri mane šiemet nudžiugino labiausiai – ne prajuokino, tačiau paliko šiltą jausmą ir norą perskaityti ją dar kartą.

pasibjaurėjimas

Žinau, kad serialas „13 Reasons Why” sulaukė labai didelio pasisekimo, o statomas jis yra pagal puikiai žinomą Jay Asher knygą „Trylika priežasčių kodėl”. Tačiau kai kurios šio kūrinio vietos man sukėlė būtent pasibjaurėjimo jausmą (kartu su daug kitų, žinoma). Skaitę šį kūrinį tikriausiai sutiks, kad tai labai įtaigi istorija, kuri palieka daug emocijų ir įvairių minčių. Jei reikėtų siūlyti knygą diskusijai, ši puikiai tiktų, nes čia yra gvildenama daug temų, taigi pakalbėti būtų apie ką. Tačiau faktas tas, kad kai pagalvoju apie pasibjaurėjimą sukėlusią knygą, aš pirmiausia pagalvoju apie „Trylika priežasčių kodėl”…

baimė

Na kas gi kitas gali sukelti tokį baimės jausmą, kad sutemus užsimanytum užsirakinti duris ir langus, užsitraukti užuolaidas ir krūpčiotum nuo kiekvieno krebždesio? Žinoma, baimės virtuozai ir šiurpulių karaliai Guillermo del Toro ir Chuck Hogan su „Paderme”. Ši istorija pirmą kartą lietuviškai buvo išleista per visą romantizuotų vampyrų knygų bumą, todėl aš labai stipriai apsirikusi maniau, kad ir ši bus iš saulėlydžių serijos. Oi, kaip klydau… Pasirodo tai tikrų tikriausias siaubiakas, pagal kurį netgi buvo sukurtas serialas, rodomas jau ketvirtą sezoną. Jei norite, kad kūnas pagaugais nueitų, paskaitykite šią seriją.

liūdesys

Apie „Papasakok man apie tobulą dieną” kalbėjau ne su vienu ją skaičiusiu, tačiau visų nuomonė apie šį kūrinį sutapo – mus visus ji nuliūdino. Mažai skaičiau knygų, kurios paliktų tokių stiprių emocijų antplūdį. Tikrai nepatariu skaityti jos prieš miegą, nes liūdnas slogutis dar ilgai spaudžia širdį.

pyktis

Oi, tikrai esu skaičiusi nuomonių, kad ši knyga patiko skaitytojams, bet man ji sukėlė tik pyktį ir pasipiktinimą siužetu, pagrindinės veikėjos kvailumu ir apskritai visa istorija. Nutrenkiau „Tave pamiršus” į šoną tikriausiai žmoniškai net neįpusėjusi (dėl anksčiau įvardintų priežasčių), bet nepamiršau piktumo jausmo kelerius metus 😀 Galbūt jus sudomins, kodėl aš taip sureagavau ir jūs išbandysite šią knygą?


Kokios knygos jums sukėlė tokius jausmus?

3ca8ba3f6671f0d51d816d0434e36685

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s