Interneto Mergaitė. Nauja pradžia – Zoe Sugg (knyga)


Penės gyvenimas vėl teka sena vaga

Naujus mokslo metus Penė pradeda ryžtingai nusprendusi visą dėmesį skirti tik fotografjai. Nojus, pasitraukęs iš „The Sketch“ koncertinio turo mėnesiu anksčiau, pasislėpė nuo viso pasaulio. Net Penė nežino, kur jis yra. Kad išsklaidytų mintis apie buvusį vaikiną, Penė nusprendžia pasinaudoti Megan kvietimu aplankyti ją Londone, madam Laplaž menų mokykloje. Tai bus puiki proga pravėdinti galvą ir susirasti naujų draugų.

Menų mokykloje ji susipažįsta su talentingąja Pose, kuri turi nuostabų balsą, bet siaubingai bijo pasirodymų prieš žiūrovus. Penė pasiryžusi padėti Posei įveikti scenos baimę, nes žino, kaip sunku susidoroti su nerimu ir netikėtai užklumpančia panika. Tačiau labiausiai Penės mintis blaško itin žavingas naujasis pažįstamas Kelemas. Jo škotiškas akcentas, mėlynai pilkos akys ir meilė fotografjai kelia Penei jaudulį, kurio seniai nejuto. Galbūt jos širdis pasirengusi nusipurtyti dulkes ir iš naujo pamilti? Tačiau ar Penei tikrai pavyks užmiršti Nojų, kai, atrodo, jo šešėlį mato už kiekvieno kampo?


Pagrindinė informacija

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai Lietuvoje: 2017
Išleidimo metai originalo kalba: 2016
Originali kalba: anglų kalba
Originalus pavadinimas: Girl Online: Going Solo
Leidykla (Lietuvoje): Baltos lankos
Vertė: Inga Stančikaitė

Ankstesnės dalys: Girl online. Interneto Mergaitė, Interneto mergaitė. Koncertinis turas 
Serijos pavadinimas: 
Girl online
Patartinas amžius: 11+

Žanras/ amžiaus kategorija:  vaikų ir paauglių literatūra, humoras, romantika
Mitinės būtybės/padarai/galios: nėra
Veiksmo laikas: šių dienų pasaulis
Puslapių skaičius: 352
Pasakotojas: pirmas asmuo, mergina
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.zoella.co.uk/


zoe suggKartu su Zoe Sugg knyga „Girl online. Interneto mergaitė“ atradau ne tik smagią, lengvą ir puikią istoriją, bet ir visiškai kitą Youtube pasaulį, kartu su kitais vlogeriais ir jų knygomis, kas atrodo būtinu atributu, jei esi Youtube veikėjas. Zoellos knyga tikrai sudrebino literatūros pasaulį, nes dar prieš tapdama rašytoja ji jau buvo labai gerai žinoma ir įmantriai kalbant turinti svorį – viskas, kas turi Zoellos vardą yra puikiai perkama. Nors buvo tokių, kurie aršiai kritikavo „Girl online“ seriją, tačiau aš manau, kad ji yra puiki ir daugeliui artima. Manau, ši istorija pataikė į jaunimo kategoriją nuo jauniausių skaitytojų iki sulaukusių pilnametystės, kas labai džiugina, nes tokių knygų nėra daug. 

Tai yra trečios dalies apžvalga. Todėl tie, kurie neskaitė kitų dalių, gali rasti spoiler’ių.

AUTORĖ. Zoe Sugg interneto platybėse yra geriau žinoma kaip blogerė, vlogerė Zoella, kuri savo debiutine knyga „Interneto mergaitė“ sumušė rekordą kaip daugiausia kopijų pirmą savaitę parduota pirmoji autorės knyga. Nors pagrindinė knygos herojė Penė turi daug panašumų su autore, pati Zoe sako, kad knyga jokiu būdu nėra autobiografinė. Kadangi išleidus pirmąją knygą kilo didžiulis skandalas dėl ghostwriting (kitas rašytojas pasamdomas atlikti literatūrinį darbą, kuris oficialiai pristatomas kaip kito asmens darbas), kuris nerimo ir pasirodžius „Koncertiniam turui“, paskutinioji dalis „Nauja pradžia“ nebuvo labai plačiai reklamuojama, autorės interviu apie šią knygą rasti kone neįmanoma, nebent įrašus apie viršelį ir pavadinimą Zoellos vlog’uose ar Twiter’yje.

SIUŽETAS (trumpai apie pagrindinius dalykus). Penė ir Nojus nusprendžia pasukti skirtingais keliais. Po turo jie nusprendžia, kad negali ir nenori trukdyti vienas kitam – Penė nenori iš Nojaus atimti muzikinės karjeros ir Niujorko, o Nojus nori, kad Penė puoselėtų savo talentą fotografuoti. Tačiau vaikinas visiškai dingsta, ir Penei nelieka nieko kita, kaip pradėti viską nuo pradžių, tik šįkart be Nojaus.

„Naujoje pradžioje“ pasinaudojama dažna schema serijose – pašalinamas pagrindinis meilės objektas, kad pagrindinė veikėja atrastų save ir sužinotų, ko iš tiesų nori. Ši dalis yra skirta draugystėms – senoms ir naujoms.

VEIKĖJAI. Šioje dalyje veiksmas sukasi aplink Penės draugus. Megan įstoja į prestižinę menų mokyklą, bet atrodo, kad ne viskas sekasi, kaip jai norėtųsi. Nauja Penės draugė Posė yra nepaprastai talentinga, tačiau turi scenos baimę… Ir šis draugystės trikampis įneša į istoriją įtampos. Aš, perskaičiusi tiek daug jaunimo knygų, esu be galo įtari, todėl pagalba Posei, tiesioginei Megan konkurentei, jau pati savaime atrodo nieko gera nežadanti.  Tačiau Penė yra labai optimistiška, galbūt iš to kas nors ir išeis? Tai – pirmoji knygos intriga: ar Megan iš tiesų pasikeitė, ir ar Posė įveiks savo scenos baimę.

– Ne tokia ji ir bloga… Tiesiog reikia žvelgti kiaurai jos fasadą. Giliai širdyje ji išties maloni.
– Žinoma, kažkur Didžiojo kanjono gelmėse, – sumurma Eliotas

Antra knygos intriga susijusi su vaikinais. Kadangi Nojus dingęs, horizonte ima šmėžuoti kitas vaikinas. Zoe Sugg sako, kad jei turėtų tris norus, kuriuos galėtų išpildyti, vienas jų būtų kalbėti škotišku akcentu. Taigi nieko nuostabaus, kad naujas Penės potencionalus vaikinas – gražuolis škotas Kelemas. Su juo ji turi bendrą pomėgį, kuris juos suartina, tai fotografija. Bet man šitas ryšys toooks įtartinas pasirodė, lyg Kelemas būtų koks šnipas ar pikta linkintis, na tiesiog labai jau keistas personažas su daugybe (net per daug) akivaizdžių užuominų, kad jis nėra teigiamas, arba tiksliau – prastesnis už Nojų. Nors ką čia gali žinoti, gal aš tiesiog per daug įtari?

Žinoma, negalima pamiršti geriausio Penės draugo Elioto. Nuo pat pirmos dalies jis turi sunkumų su savo tėvais, o paskutinėje viskas pasiekia kulminaciją. Jo vaidmuo knygose pasikeitė nuo draugo, kuris palaiko Penę, iki draugo, kuriam pačiam labai reikia palaikymo. Ir tikrai kiekvienas mūsų labai norėtų tokios draugystės ir artimumo. Taigi, trečia intriga – kaip išsispręs konfliktas tarp Elioto ir jo tėvų.

– Ar šitoks jausmas suaugti? – tyliai nusijuokia jis.
– Jei nori pasakyti, kad tai vienodai skaudina ir džiugina, gąsdina ir jaudina, tad tu, ko gero, teisus, – atsakau.

ROMANTIKA. „Naujoje pradžioje“ romantinė linija tikrai yra. Penė bando kurti savo gyvenimą be Nojaus, taigi lyg ir kuriama nauji santykiai su škotu Kelemu, bet jie labai jau įtartini. Apskritai šis veikėjas nėra labai išvystytas ir šiaip apie jį mėtomos užuominos nuo pat pradžių duoda suprasti, kaip toliau eisis ši draugystė. Ir, žinoma, kaip gi paskutinėje knygoje be Nojaus! Juk galiausiai turi išsispręsti visa painiava, kuri užvirė Penės gyvenime jai nuvykus į Niujorką. Kaip jau sakiau, šią porą skiria visas vandenynas ir karjeros, taigi Zoe Sugg teko kiek padirbėti apgalvojant šią dalį.

KAS DAR? Jei skaitėte pirmas dalis, tada žinote, kad Penė kenčia nuo panikos priepuolių. Ir šioje dalyje apie tai kalbama. Tačiau galima pridėti ir dar vieną problemą – scenos baimę. Penė aktyviai ieško, kaip galima šią baimę įveikti, taigi jei jus kamuoja ta pati problema, čia rasite ne vieną praktinį patarimą.

REZIUME. Ko gero labiausiai patikęs dalykas šioje knygoje buvo tai, kad ji yra labai pozityvi  ir skatinanti būti geru visiems, nesvarbu, ar tai senas draugas, kuris nelabai nusipelnė pasitikėjimo, ar nepažįstamas žmogus, kuriam tą akimirką yra sunku. Žinoma, knyga yra truputį nuspėjama ir kartais verčianti užversti akis (ypač Penei bendraujant su Kelemu), bet „Interneto mergaitė“ yra lengvai, greitai skaitoma istorija, siunčianti labai teigiamą žinutę.

Visos serijos knygos:

12

keturi permatomas

egliosha logo

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.