Tavo tobulas skaitytojas


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „reader“Kas yra tobulas skaitytojas?

Tobulas skaitytojas yra vaizdinys, reprezentuojantis tavo kūrinio publiką. Jei turi tinklaraštį, kuriame rašai apie taupumą ir biudžeto tvarkymą, tavo tobulas skaitytojas galėtų būti trisdešimtmetė vieniša mama. Kitu atveju, tavo idealus skaitytojas galėtų būti abiturientas, besiruošiantis stoti į universitetą.

Trumpų istorijų rašytojui toks skaitytojas galėtų būti parduotuvėje dirbanti moteris, peržvelgianti knygas pertraukų metu ar tyliomis dienos minutėmis. Trumpų istorijų rašytojas gali įsivaizduoti ir visai kitokią publiką – galbūt seną profesorių, įsigilinusį į knygą tylioje bibliotekoje.

Kodėl man reikia turėti tobulą skaitytoją?

Tu tikriausiai mąstai, kokia gi prasmė susikurti tobulą skaitytoją. Galbūt manai, kad tavo publika yra pernelyg įvairi ir tu niekuomet nesugebėtum sugalvoti vieno žmogaus jiems visiems atvaizduoti.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „book reader“Tačiau tobulo skaitytojo kūrimas yra vertas visų pastangų, turint omeny, kad tai padeda žymiai padidinti tavo, kaip rašytojo, produktyvumą. Juk žodžiai liejasi daug lengviau berašant laišką draugui, negu ruošiant formalų pristatymą darbui.

Ar tau kada nors būna sunku pradėti straipsnį, istoriją ar eilėraštį? Ar nerimauji, kad tema pasirodys nuobodi tavo skaitytojams? Mąstant apie savo tobulą skaitytoją, lengviau išlaikyti istoriją patrauklią tiems, kurie ją paims į rankas.

Net jei dar neturi savo publikos, patariu elgtis taip pat. Tai padeda susitelkti ties kūriniu, išsirinkti tinkamą kalbos toną.

Susijęs vaizdasJei turi tinklaraštį, rašai romaną, trumpų istorijų rinkinį, straipsnį ar panašiai, sustok ir paklausk savęs – kam aš rašau? Kas yra mano tobulas skaitytojas?

Gali sugalvoti įvairiausių smulkmenų ir detalių – kada yra tavo tobulo skaitytojo gimtadienis, koks jo vardas, charakteris, pomėgiai. Tuomet kiekvieną kartą, kai rašysi, rašyk tik tam vienam personažui.

Iš dailywritingtips.com

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.