Knygos su mitologija


Pamėginkime vėl sukurti ilgą knygų sąrašą, kuris jums padės atrasti neblogų knygų pagal tam tikrus bruožus. Šįkart pamėginkime pasižiūrėti, kiek mes turime Lietuvoje knygų, kuriuose būtų jaučiama vienos ar kitos kultūros mitologija.

Pradėkime nuo lietuvių autorės Daivos Vaitkevičiūtės „Mariaus Pietariaus“ knygų serijos, kuri yra pristatoma kai lietuviškas Haris Poteris. Šiose knygose autorė naudoja lietuvių mitologiją ir kelis garsius su tuo supintus kūrinius tam, kad sukurtų įdomų pasaulį, kuriame jos veikėjai galėtų patirti įspūdingus nuotykius, o skaitytojai geriau pažinti Lietuvos mitologija ir įdomius dalykus apie ją.O gal jums patinka graikų mitologija? Lietuvoje mes turime „Persis Džeksonas ir olimpo dievai“ seriją, kurios pirmos dvi dalys yra netgi pavirtusios filmais. Šioje vaikams ir paaugliams (ir ne tik) skirtoje serijoje autorius įdomiai supina šių dienų pasaulį su nuotykiai ir graikų mitologija t.y. jų dievais bei papročiais. 

Hario Poterio knygų serijoje autorė naudoja daug mitinių būtybių. Dalį jų ji sukuria pati, o kitus – pasiskolina iš įvairių tautų mitologijų, taip sukurdama savo fantastinį ir magišką pasaulį, kuris yra užbūręs visą pasaulį. Bet žinoma, jeigu norite knygų, kuriose tikrai būtų daug mitologijos, tikriausiai Hario Poterio saga jums nelabai tiks, priešingai nei prieš tai paminėtos dvi serijos, kuriose mitologija yra ryškus istorijos akcentas.

 „Narnijos kronikų“ serijoje galima rasti daugybė mitologinių padarų, todėl ir šioji serija yra įtraukta į šį sąrašą. Kaip ir Hario Poterio knygų serijoje, taip ir šioje autorius pasiskolina daugybę mitinių padarų, kurie praverčia jam kuriant savo magišką istoriją, kuri jau yra įveikusį laiką.

 Šioji knyga yra ne tik stora, bet ir įdomi. Ją atsivertę skaitytojai panirs į Skandinavijos tautų mitologiją. Ar daug žinote apie Torą? Lokį? Šioje knygoje bus nemažai dievų ir mitinių padarų kaip, žinoma, ir nuotykių. Taigi, jeigu jūsų nedomina lietuvių ir graikų mitologijos, išmėginkite skandinavų mitologiją 🙂Būtų gėda neįterpti Nikolo Flamelio serijos. Juk joje visas fantastinis pasaulis ir sukurtas naudojantis įvairių tautų mitologiją ir dievus. Kartais net galva gali susisukti nuo jų daugybės, tačiau be abejonės tai nuostabi serija tiems, kurie nori nuotykių ir geros dozės mitologijos žinių, nes joje viso to gausite su kaupu.Gal žinote dar kokių nors knygų su mitologija, kurias būtų galima čia įtraukti? Lauksiu jūsų komentarų 😉

Reklama

One thought on “Knygos su mitologija

  1. “Tigro užkerėjimas“ serijoje yra daug mitologijos, taip pat “Užkerėtas Dvaras“ ir “Žarija pelenuose“ 😀

    Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.