Flame in the Mist – Renee Ahdieh (knyga)


Mariko yra vienintelė garsaus samurajaus duktė. Nuo mažens ji žinojo, kad suaugus jos laukia vedybos, nepaisant to, kad ji yra gudri kaip ir jos dvynys brolis Kenshin, ar tai, kad ji yra gerai alchemiją išmananti mergina. Kadangi Mariko gimė ne berniuku, jos likimas buvo nulemtas vos tik jai spėjus įkvėpti pirmą oro gurkšnį.

Taigi, septyniolikos metų Mariko yra siunčiama į imperatoriaus rūmus susipažinti su savo sužadėtiniu, vyru, kuris jai buvo parinktas. Tačiau kelionę nutraukia netikėtas Juodojo klano užpuolimas. Šis klanas garsėja žiaurumu, yra pavojingas, ir jį sudaro tikri banditai. Jie buvo pasamdyti nužudyti Mariko, kad mergina nepasiektų imperatoriaus rūmų.

Mariko pavyksta išsigelbėti, ir ji yra vienintelė likusi gyva po šio užpuolimo. Jai pavyksta pasislėpti miške, kur ji ir surezga keršto planą. Apsirengus kaip valstietis berniukas, jai pavyksta tapti Juodojo klano nare tam, kad surastų jos užpuolimą surengusį asmenį. Tačiau kylant Juodojo klano rangais ir įgaunant jos narių pasitikėjimą, Marika suvokia, kad pagaliau ji yra vertinama dėl savo sugebėjimų ir intelekto. Taip pat ji netgi ima ir įsimyli vieną iš klano narių. Šioji meilė verčia mergina abejoti savo šeima, gyvenimo tikslu ir troškimais.Pagrindinė informacija: 23308087

Kalba: anglų kalba
Pirmasis originalus leidimas: 2017
Originalus pavadinimas: Flame in the Mist
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: Flame in the Misit
Patartinas amžius: 14+
Žanras/ tipas: romantika, fantastika, jaunimo literatūra,  pasakų bei istorijų perpasakojimas/interpretavimas
Mitinės būtybės/padarai/galios: yra įvairių (azijos mitologija)
Veiksmo laikas: Senovės Japoniją primenanti atmosfera
Puslapių skaičius: 395
Pasakotojas: mergina ir vaikinai (trečias asmuo)
Autorės (-aus)  puslapis: http://www.reneeahdieh.com/Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Renee Ahdieh“Ar jums patinka keliauti? Gal norite palikti jums pažįstama pasaulį ir nusigauti į viduramžių laikų patekančios saulės kraštus? Juk Azija yra paslaptinga, įdomi, užburianti ir nepakartojama. Papročiai, žmonės ir gamta taip skiriasi nuo mūsiškių, kad mes su mielu noru neriame į neatrastų kraštų pasaulį. Visą šią rytų magiją galima rasti ir knygose. Viena iš jų yra Renee Ahdieh „Flame in the Mist“, kuri yra pristatoma kaip Mulan ir „47 roninai“ filmo mišinys bei perpasakojimas. Sudominau?

AUTORĖ. Renee Ahdieh – jau spėjusi vardą užsitarnauti jaunimo rašytoja. Pirmosios jos dvi knygos „The Wrath and the Dawn“ ir „The Rose & the Dagger“, perpasakojančios „Tūkstantis ir viena naktis“, sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo ir gero įvertinimo.  Taigi, autorė nemažina apsukų ir toliau perpasakoja egzotiškų šalių istorijas. Šįkart garbė atiteko Mulan istorijai.

Renee Ahdieh pasakoja, kad „Flame in the Mist“ ją įkvėpė parašyti jos šeimos paveldas (rašytojos motina yra kilusi iš Pietų Korėjos) bei noras Azijos kultūrą nugabenti į knygos puslapius. Be to, rašytoją žavi nindzės ir samurajai, kurie yra tarsi riteriai iš vakarų.

Rašydama šią knygą autorė neslėpė, kad jai teko nemažai pasukti galvą, kaip sukurti kažką naujo, bet kartu ir pažįstamo skaitytojams, kuriems patiko jos ankstesni darbai. Taip pat teko nemažai pasidomėti ginklais, tačiau šios žinių paieškos jai labai patiko. O įvairių ginklų pavadinimų istorijoje tikrai netrūksta, bet apie tai truputį vėliau.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „samurai“

SIUŽETAS (trumpai pagrindiniai dalykai). Istorija yra pasakojama iš kelių veikėjų perspektyvos, taip suteikiant skaitytojams galimybę stebėti įvykius iš kelių vietų ir suvokti, kas vyksta. Tačiau kaip ten bebūtų, pagrindinė veikėja yra Mariko. Jos tėvai su imperatoriškąja šeima suplanavę vedybas, ir mergina keliauja pas savo būsimą vyrą, tačiau pakeliui ją užpuola ir visus išžudo, išskyrus Mariko, kuriai per plauką pavyksta pasprukti nuo užpuolikų. Mergina nusprendžia išsiaiškinti, kas ją užpuolė ir apsimeta vaikinu, kad papultų į nusikaltėlių gaują, bet jai tenka nustebti, ką jai tenka ten išvysti, ir kas blogiausia, merginos širdis ima jai kišti koją. Tuo tarpu jos dvynys brolis mėgina surasti dingusią seserį. Kaip suprantate, kažko labai netikėto istorijoje tikrai rasite, nes vis dėlto, tai Mulan istorijos perpasakojimas, ir bent truputį žinant šią istoriją, galite įsivaizduoti, ką rasite šioje knygoje. Žinoma, autorė stengiasi imti tik panašų skeletą, o visa kita sukurti savo, todėl vis dėlto mažų netikėtumų ir intrigų istorijoje gausu. Taip pat knygoje yra papasakota realistišku ir romantinės siužeto linijos neiškeliančiu stiliumi, kuris yra tarsi šviežias oro gurkšnis tiems, kuriems reikia romantikos, tačiau ne tos, aplink kurią viskas suktųsi.

“I’ve never been angry to have been born a woman. There have been times I’ve been angry at how the world treats us, but I see being a woman as a challenge I must fight. Like being born under a stormy sky. Some people are lucky enough to be born on a bright summer’s day. Maybe we were born under clouds. No wind. No rain. Just a mountain of clouds we must climb each morning so that we may see the sun.”

VEIKĖJAI. Mariko yra viena iš pagrindinių veikėjų, kuri jaučiasi visuomenės engiama, nes yra moteriškos lyties atstovė, o moterims jos pasaulyje vargiai kas leidžiama daryti. Jos greičiau yra nuolankios vyrų vergės, kurioms reikia prašyti leidimo, kai nori nuveikti ką nors rimtesnio. Merginai tai labai nepatinka ir ji mėgina maištauti, o užpuolimas ją paskatina veikti pačią ir žengti į pavojingą ir nepažįstamą banditų pasaulį. Mariko yra drąsi, gudri ir ne iš kelmo spirta, todėl įdomu stebėti jos nuotykius ir jos daromus sprendimus, kurie daugiau remiasi ne jausmais, o protu. Būtent tokių istorijų su merginomis ir trūksta, nes įprastai vyrauja tendencija, kad pagrindiniai veikėjai, ypatingai merginos, turi veikti atsižvelgiant į savo jausmus, o ne į sveiką protą. Dėl to personažai daro daug klaidų ir jų veiksmus kartais lengva nuspėti, nes juk jie nori išgelbėti visą pasaulį, todėl bet koks į nelaimę papuolęs asmuo bus jų prioritetas numeris vienas, nors sveikas protas sakytų, kad jo gelbėti nederėtų, nes taip bus pasmerkti kiti.

Kitas įdomus personažas yra merginos dvynys brolis, kurio perspektyva istorijoje irgi yra pateikiama, žinoma, deja, jam suteiktas balsas nėra labai garsus ar ilgai trunkantis. Daugiau mes iš jo perspektyvos sužinome, ką jis daro ir kokia padėtis yra merginos šeimoje. Apie Kenshin ypatingai daug nieko nesužinosite, todėl peršasi mintis, kad jo perspektyvos daugiau yra skirtos suteikti skaitytojui galimybę žinoti, kas vyksta kitur taip keliant istorijos įtampą ir nerimą dėl veikėjų likimų.

“Sometimes we must fall forward to keep moving. Remain motionless—remain unyielding—and you are as good as dead.
Death follows indecision, like a twisted shadow. Fall forward. Keep moving. Even if you must pick yourself up first.”

Kitas įdomus personažas yra Okami, apie kurio egzistavimą skaitytojai jau yra supažindinami pačioje istorijos pradžioje – prologe. Žinoma, galima tik nujausti, kad tas asmuo bus svarbus istorijoje, kadangi vėliau skaitant mes sutinkame Mariko ir jos  dvynio brolio perspektyvos, o to berniuko gyvenimas tarsi pasilieka užmirštas. Bet kaip ten bebūtų, šioje knygoje Okami buvo mano mėgstamiausias personažas, nes jis buvo paslaptingas, protingas ir toks šaltokas. Žinau, skamba šabloniškai, tačiau skaitant knygą ir stebint jį įvairiose situacijose, ypatingai, kuriose jis yra drauge su Mariko… Taip pat apie šį veikėją mes jau žinome kažką iš prologo, todėl tas jį gaubiantis paslaptingumas ir netenka šabloniško paslaptingumo, kuriuo autoriai mėgsta apgaubti pagrindinius meilės objektus. Taigi, patikėkite, jų duetas tikrais vertas dėmesio. Beje, Okami tampa tik dar įdomesniu personažu, kai prisimeni istorijos pradžioje pateiktą prologą. Juk jame aprašyti įvykiai turėjo sukrėsti vaikiną ir pakeisti jo gyvenimą.

Tačiau pliusas visad turi ir minusą. Kas labiausiai mane erzino, tai šiam veikėjui suteikti vardai. Istorijoje Okami vadinamas keliais vardais ir man tekdavo ne kartą pasukti galvą mėginant susieti tuos vardus su šiuo veikėju, kadangi man nesisekė šių dviejų vardų priskirti vienam asmeniui, visad juos regėdavau atskirai. Iki pat knygos galo niekaip neįpratau susieti šių dviejų vardų, todėl ne kartą teko griežti dantis mėginant susivokti, kad čia juk kalba apie tą patį asmenį.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „samurai love“

PASAKOTOJAI. Kaip minėjau, istorija yra pateikiama iš dviejų perspektyvų: Mariko ir jos brolio dvynio, tačiau iš pastarojo didelės apimties tekstų nederėtų laukti, nes visas pagrindinis dėmesys, bent jau šioje dalyje, yra būtent skiriamas merginai ir jos mėginimui sužinoti, kas nori jos mirties ir kodėl. O ir tikrai netryškau noru daugiau skaityti teksto iš Kenshin perspektyvos, nes, palyginus su Mariko nuotykiais, jo išgyvenimai nebuvo labai jau įspūdingi ir įtraukiantys, tiesa, į pabaigą jo tekstai tapo įdomesni.

“Never forget, Sanada Takeo: in this forest, there is no place to hide.”

ROMANTIKA. Renee Ahdieh romantika skiriasi nuo įprastų meilių randamų jaunimo literatūroje. Rašytoja nesiekia išaukštinti sudėtingų romantinių siužetų linijų, kaip įprastai mėgsta daryti kiti autoriai. Priešingai, rašytoja stengiasi nieko neiškelti aukščiau kito, ir dėl šios priežasties jos istorijos pasižymi realistiškumu, nors jos ir priklauso fantastiniam žanrui. Keista ar ne? Fantastinė istorija, kuri atrodo realistiška? Skamba kaip sapnas, argi ne? Tačiau tokių istorijų yra ir Renee Ahdieh knygos priklauso šiam sapnui. Taigi, kalbant būtent apie romantiką šioje knygoje, ji nėra saldi, tačiau be abejonės juntama, ir gal todėl, kad autorė jos neaukština, yra jaučiama didžiulė įtampa dėl veikėjų jausmų ir gyvenimo. Žinoma, prie to dar prisideda ir sukurtas pasaulis bei jame slypintys pavojai. Nuspėti veikėjų veiksmus tampa sunkiau kaip ir jų jausmus, nes meilė nėra pagrindinis varomasis veikėjų variklis.

“Be as swift as the wind. As silent as the forest. As fierce as the fire. As unshakable as the mountain. And you can do anything…”

PASAULIS. Pradėjus skaityti knygą man susidarė įspūdis, kad istorija yra šimtu procentu realistinė ir vyksta senovės Japonijoje, nes visi tie japoniški vardai, samurajai ir ginklų pavadinimai yra aiški nuoroda į patekančios saulės šalį. Bet vėliau vis dėlto teko suvokti, kad istorijoje yra fantastinio elemento, kuris paįvairina pasaulį ir suteikia kitą žvilgsnį į visų veikėjų patyrimus nuotykius ir galimus pavojus. Sakyti, kad sukurtas pasaulis man labai patiko ar nepatiko, negaliu. Tiesiog įdomus ir paprastas pasaulis, kurį kurdama autorė stipriai sėmėsi idėjų iš japonų kultūros, ir ji tai darė taip stropiai, kad visi vardai ir ginklų pavadinimai yra autentiški.  Tai įdomus istorijos bruožas, tačiau kartu ir labai erzinantis, kadangi svetimos kalbos žodžio atsiradimas tekste visad truputį išmušdavo iš vėžių, kaip ir keisti vardai, kurie vis maišėsi galvoje. Teko ilgai užtrukti, kol bent kiek prie to pripratau, nors prisipažįstu, kad ginklų pavadinimai nė sekundei atmintyje neįstrigdavo. Čia labai tiktų pasakymas, kad pro vieną ausį atėjo, o pro kitą išėjo, nes nė vieno pavadinimo neatsimenu. Tačiau, jeigu jums patinka tokios autentiškos detalės istorijose, tai galite trinti rankas ir pagriebti šią knygą.

The air between them filled with all that remained unsaid. All that should be said.
Yet wasn’t.

REZIUMĖ. Tai nepaprasta istorija, kuri leis jums jaustis visažiniu, tačiau kartu ir nieko nežinančiu. Kaip ir ankstesni rašytojos darbai, taip ir šis patiko ir nė trupučio nenuvylė. Istorijoje yra gausu visko, ko tik gali norėti skaitytojas ir tai pateikta įdomiai bei meistriškai. Taigi, jeigu jums patinka išskirtiniu stiliumi, įdomiai perpasakotos istorijos ir jus žavi japonų kultūra… rekomenduoju pagriebti šią knygą ir pamilti jos personažus 😉REKOMENDACIJOS. Šioji knyga jums patiks, jeigu patiko: Alison Goodman „Eonas“, ankstesnės šios autorės knygos,  Lian Hearn „Otorių sakmės“ knygos.

Visos serijai priklausančios knygos:

23308087

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.