CITATOS: Andrzej Sapkowski „Raganius. Paskutinis noras“


„Raganiaus“ serija išgarsino Andrzej Sapkowki visame pasaulyje. Pagal jo fantastinę knygų seriją yra sukurtas video žaidimas, o dabar Neftlix ketina sukurti ir serialą.  Šią knygą aš jau įveikiau ir galiu pasakyti, nesigailiu ją paėmusi į rankas. Visai nesistebiu, kodėl šioji serija gauna tiek daug liaupsių iš įvairių skaitytojų visame pasaulyje. Jeigu dar neskaitėte šios pripažintos fantastinės serijos, tai negaiškite laiko ir panerkite į Raganiaus pasaulį. O jeigu dar delsiate tai padaryti ir svyruojate, tada dirstelėkite į kelias mano iš knygos ištrauktas citatas, kurios gal padės lengviau priimti sprendimą ir paimti knygą. O jeigu jau esate perskaitę istoriją, dirstelėkite, ar čia randate kokią nors mėgstamą citatą. Gal net patys turite ją, o ji neįtraukta? Tada būtinai paminėkite ją komentaruose!

-O ką daryti pratęs? Apie raganius esu girdėjęs. Kiek pamenu, jie grobia mažus vaikus ir paskui maitina magiškosiomis žolelėmis. Tie, kurie jas ištveria, patys tampa raganiais, burtininkais su nežmoniškais gebėjimais. Juos moko žudyti, sunaikinti bet kokius žmogiškus jų jausmus ir refleksus. Paverčia pabaisomis, kurioms reikės žudyti kitas pabaisas. Girdėjau šnekant, esą jau pats metas medžioti raganius. Mat padarų mažėta, o raganių vis daugėja.  (psl. 67)

***

-Kiekvienoje pasakoje esama grūdo tiesos. Meilė ir kraujas. Jų galia didžiulė. Magai ir mokslininkai šimtmečius laužo galvas, bet suprato kol kas tik tiek, kad…
-Ką suprato, Geraltai?
-Meilė turi būti nuoširdi. (psl. 87)

***

-Kodėl „buvo galima“? Kas pasikeitė?
-Lemtis daugiaveidė. Manoji gražiai atrodė iš išorės, užtat bjauriai – iš vidaus. Ištiesė į mane kruvinus nagus…
-Stregoborai, nėmaž nepasikeitei, – susiraukė Geraltas. – Plepi niekus, o miną nutaisai jau tokią giliamintišką. Ar negali kalbėti paprastai? (psl. 105)

***

-Už pinigus galabiju visokius padarus. Žmonėms grasinančius padarus. Baidykles, tokių, kaip tu, sukurtas burtai iš užkeikimais. Ne žmones. (psl. 112).

***

-Blogybė yra blogybė, – niūriai atšovė raganius stodamasis. – Nesvarbu, mažiausia, didžiausia ar vidutinė, proporcijos vis tiek bus sąlyginės, o ribos nusitrynusios. Nesu pamaldus atsiskyrėlis, gyvenime dariau ne tik gerus darbus. Bet jei tenka rinktis vieną blogybę ar kitą, verčiau išvis nesirenku.  (psl. 113)

***

Kaip matai, turiu juos du. Kiekvienas raganius turi du kalavijus. Priešai sako, kad anas, sidabrinis, skirtas pabaisoms, o šitas, geležinis, žmonėms. Žinoma, tai netiesa. Yra pabaisų, kurias įmanoma priveikti tik sidabriniu ginklu ir ne kitaip, o yra ir kitokių, kurias žudo geležis. Ne, Jola, ne bet kokia geležis, o tik meteorito.  (psl. 143)

***

-Teisybė, Geraltas iš Rivijos yra raganius, – prašneko Kalantė. – Jo amatas vertas didžiausios pagarbos. Savo gyvenimą jis paaukojo sergėti mus nuo visokių šlykštynių ir košmarų, kuriuos gimdo naktis ir siunčia mums pikta linkinčios jėgos. Geraltas galabija baidykles ir pabaisas, tykančias mūsų miškuose ir griovose. Ir tas, kurios įžūliai braunasi į mūsų būstus. (psl. 176)

***

-Žmonėms, – Geraltas atsisuko į Vėdryną, – patinka išsigalvoti bjaurybes ir bjaurumus. Tada patys sau atrodo nebe tokie bjaurūs. Nors geria iki žemės graibymo, meluoja, vagia, pliekia žmonas vadžiomis, marina badu senutes, kirviu galabija sučiuptą lapę ar prismaigsto strėlių paskutinį pasaulyje vienragė, jiems patinka manyti, kad bjauresnė už juos yra Mora, aušrojant įslenkanti į pirkią. Taip jiems palengvėja širdyje. Ir gyvenimas atrodo mielesnis. (psl. 202)

***

-Nusimanai apie žemdirbystę?
-Mes, poetai, viską turime išmanyti, – išdidžiai atšovė trubadūras. – Kitaip apsijuoktume eiliuodami. Reikia mokytis, mano brangusis, mokytis. Nuo žemdirbystės priklauso pasaulio likimas, tad nusimanyti būtina. Žemdirbystė peni, rengia, sergsti nuo šalčio, teikia pramogų ir remia menus. (psl. 204)

***

-Jūs, žmonės, neapkenčiate kiekvieno, kitokio negu jūs, nors skirtųsi gal tik ausų forma, – ramiai kalbėjo elfas, nekreipdamas dėmesio į raguotajį. – Jūs atėmėte iš mūsų žemes, išvarėte mus iš namų, išstūmėte į laukinius kalnus. Užgrobėte mūsų Dol Blathaną, Gėlių Slėnį. (psl. 233)

***

-Pasaulis didelis, – pakartojo elfas. – Tas tiesa, žmogau. Bet jūs pakeitėte tą pasaulį. Iš pradžių  jį keitėte jėga, elgėtės su juo taip, kaip elgiatės su viskuo, kas tik pasipainioja jums po ranka. Dabar jau atrodo, kad pasaulis pats pamažu taikosi prie jūsų. Palūžo, neištvėręs jūsų naštos. Pasidavė. (psl. 233)



Knygų serijos „Raganius“ autorius Andrzej Sapkowski gimė Lenkijoje 1948 m. Išgarsėjęs dar pirmu apsakymu „Raganius“, jis parašė visą istorijų apie raganių ciklą – tris apsakymų rinkinius ir penkis romanus, jie išversti į daugelį kalbų. 2007 m. pagal „Raganiaus“ ciklą sukurtas kompiuterinis žaidimas The Witcher sulaukė pasaulinio pasisekimo. 2016 m. Andrzej Sapkowski gavo Pasaulinį fantastikos žanro (World Fantasy Award) apdovanojimą už gyvenimo nuopelnus.

 

„Raganius“ – maginės fantastikos apsakymų romanas apie raganių Geraltą iš Rivijos. Geraltas – profesionalas, turintis magišką medalioną, raganiaus tikslas – sunaikinti pasaulyje tūnantį blogį. Tačiau ne viskas, kas slypi tamsoje, yra blogas, ir ne kiekvienas, kas atrodo gerai, – siekia gėrio.

„Paskutinis noras“ – pirmoji ciklo knyga apie raganių Geraltą iš Rivijos. Atėjo siaubingi laikai, aplinkui siautėja pabaisos ir ne paprasto burtininko jėgoms blogį įveikti, reikia profesionalo, meistriškai įvaldžiusio magiją ir kalaviją. Geraltas yra vienintelis, kuris gali visus išgelbėti.

Vaizdinga, išradinga ir kupina humoro, net ironijos knyga užburs ne tik maginės fantastikos skaitytojus.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.