Pirmieji žingsniai, kuriant romano siužetą


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „plotting novel“Dauguma literatūrinių kūrinių turi tik vieną, paprastą siužetinę liniją: herojus, mėginantis sustabdyti žmogžudystę arba sugriauti kažkieno planus sunaikinti pasaulį. Nelaimės ar katastrofos istorijoje sudėliotos nuspėjamais atstumais, pabaigoje visi klausimai išsprendžiami, galai surišami ir didvyriai apdovanojami.

Tokios istorijos nėra blogos. Mes jomis mėgaujamės, ypač filmų adaptacijomis, tačiau jos nėra labai įsimintinos. Jei turi išsikėlęs tikslą parašyti romaną, kuris išsilaikys skaitytojo galvoje dar ilgai po to, kai jis užvers paskutinį knygos puslapį, siužeto montavimui reikės skirti daug daugiau dėmesio.

Daugybė kūrybinio rašymo mokytojų apibūdina siužetą kaip romano „skeletą“, bet aš nemanau, kad tai tinkama metafora.

Įsivaizduodami istorijos kūrimą kaip skeletą, galima suprasti, kad kai kurie romanoVaizdo rezultatas pagal užklausą „plotting novel“ elementai kybo ore ir nėra iki galo susiję su pagrindine konstrukcija. Aš manau, kad tikrai gerame siužete, veikėjas ir istorija susijungia į darnią visumą. Istorija, veikėjas, tema, aplinka turi veikti vienas kitą ir susijungti tarsi molekulės.

Kokių patarimų ar metodų aš galiu jums pasiūlyti? Tik tai, ką darau pats prieš pradėdamas naują literatūrinį projektą:

1. Perskaityk vieną iš daugybės knygų apie siužetą, pavyzdžiui 20 Master Plots and how to build them, parašytą Ronald B. Tobias.

2. Apibūdink savo istoriją vienu sakiniu. Jei negali pasakyti apie ką yra tavo knyga vienu sakiniu, tuomet tikrai aiškiai nežinai, ką mėgini sukurti.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „plotting novel“3. Nuspręsk, ko tavo pagrindinis veikėjas nori labiau už viską gyvenime. Siužetas ims augti aplink šį troškimą.

4. Sukurk pagrindinio veikėjo aprašymą. Į jį įtrauk išvaizdą, pomėgius, dalykus, kurių jis nemėgsta, baimes, vaikystės traumas, profesiją ir t.t. Siužetas yra elgesys. Tai, ką tavo veikėjas patyrė praeityje, nulemia jo elgesį ateityje. Tai, ko jis bijo, darys įtaką veiksmams. Būtent veikėjai ir augina knygos siužetą.

5. Surašyk visus svarbius įvykius, nutiksiančius istorijoje, chronologine tvarka. Tai padės atrasti lemiamus siužeto taškus.

6. Pasidaryk žemėlapį vietų, kuriose vyksta istorija. Tai padės matuoti atstumus ir sužinoti kiek laiko prireiks veikėjams nuvykti iš vienos vietos į kitą.

Maeve Maddox

dailywritingtips.com

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.