Apdovanojimai: Carnegie medalis


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „The CILIP Carnegie Medal“Kasmet CILIP Carnegie medalis yra įteikiamas rašytojams už išskirtinius literatūros kūrinius vaikams ir paaugliams. Carnegie medalį pradėta teikti nuo 1936 m., siekiant įamžinti škotų kilmės filantropo Andrew Carnegie, kuris gimė 1835 m. ir mirė 1919 m., atminimą. Carnegie susikrovė turtus užsiimdamas plieno gamyba Amerikoje. Vaikystėje jis naudojosi biblioteka, kas  privertė jį galvoti, kad jeigu kada nors bus pakankamai turtingas, tuos turtus turi išleisti įsteigdamas nemokamas bibliotekas.

Carnegie atidarė daugiau nei 2800 bibliotekų angliškai kalbančiuose pasaulio kampeliuose, ir prieš jo mirtį daugiau nei pusė bibliotekų Anglijoje priklausė Carnegie.

Pirmasis Carnegie  medalis buvo padovanotas Arthur Ransome už knygą „Pigeon Post“. Carnegie apdovanotiems autoriams buvo suteikiamas auksinis medalis ir 500 svarų vertės knygos, kurios bus padovanotos jo ar jos pasirinktai bibliotekai. Nuo 2016 metų šio medalio gavėjams taip pat suteikiamas 5000 svarų vertės Colin Mears apdovanojimas.

Nuo 1965 metų Carnegie medalis yra įteikiamas paskelbiant ir Kate Greeenaway medalį, kuris teikiamas už išskirtinę iliustruotą knygą vaikams. Abu apdovanojimus yra įsteigusi bibliotekų asociacija (angliškai: Library Association) ir buvo administruojama La, kol to to neperėmė CILIP.

Medalio apdovanojimui nominuotos knygos turi būti parašytos anglų kalba ir išleistos Jungtinėje Karalystėje per paskutinius mokslo metus, t.y., tarp rugsėjo ir rugpjūčio.  Iki 1969 m. buvo apribojimas, kad medalis teikiamas tik britų autoriams, kurių kūrinys ir buvo pirmą kartą išleistas Anglijoje. Pirmasis ne britas autorius, gavęs medalį, Ruta Sepetys nuotrauka.yra 1972 m. Ivan Southall iš Australijos už knygą „Josh“. Taip pat ankstesnės taisyklės draudė tam pačiam autoriui gauti Carnegie medalį du kartus. Pirmasis autorius gavęs medalį antrą kartą yra 1981 m. Peter Dickinson, kuriam medaliai yra įteikti už knygas „Tulku“ ir „City of Gold“.

2017 m. Carnegie medalį laimėjo Rūta Šepetys už knygą „Druska jūrai“.

Kelios knygos, už kurias autoriai gavo šį medalį:

Šaltiniai:

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.