Faktai, kurių nežinojote apie „Raganiaus“ frančizę


Lietuvoje pasirodė Andrzej Sapkowski ciklo „Raganius“ pirmoji dalis „Paskutinis noras“. Ta proga pasidomėkime daugiau apie šią garsią fantastinę knygų seriją, kuri yra laikoma rytų Europos „Žiedų valdovu“.

  1. „Raganių“ parašė prekybos agentas trumpų istorijų konkursui

Viskas prasidėjo 1986 metais, knygos autoriui Andrzej Sapkowski sudalyvavus noveliųVaizdo rezultatas pagal užklausą „andrzej sapkowski“ konkurse, kurį tuo metu organizavo žurnalas „Fantastyka“. Jis parašė trumpą istoriją pavadinimu „Raganius“ ir, nors prizo nelaimėjo, pabaisų žudikas Geraltas greitai išgarsėjo autoriaus gimtojoje Lenkijoje. A. Sapkowski metė savo senąjį darbą ir visiškai atsidavė rašymui. Nuo 1986 iki 1999 metų jis parašė septynias knygas – dvi trumpų istorijų kolekcijas ir penkias „Raganiaus“ sagos dalis.

Andrzej kūryba išpopuliarėjo ir kaimyninėse šalyse, tokiose kaip Čekija ir Rusija, tačiau turėjo praeiti dar daug laiko, kol „Raganiaus“ buvo išverstas į anglų kalbą. Pirmasis toks vertimas buvo išleistas 2007 metais, kartu su pirmuoju video žaidimu. Penktoji serijos dalis anglų kalba buvo išleista šių metų kovo mėnesį, lietuvių kalba ją buvo galima rasti ir anksčiau.


  1. „Dark Horse“ komiksai nebuvo patys pirmieji

„Raganiaus“ komiksai iš „Dark Horse Comics“ buvo pirmieji atsiradę Vakaruose, tačiau Vaizdo rezultatas pagal užklausą „wiedzmin komiks“Lenkijoje juos buvo pradėta leisti gerokai anksčiau. Nuo 1993 iki 1995 metų buvo sukurti netgi šeši leidiniai. Jie turi nedidelę grupelę gerbėjų, tačiau viskas, ką apie juos gali pasakyti A. Sapkowski, yra „Jokių komentarų“.


  1. Ankstyvasis merchandise – popieriaus ir pieštuko RPG ir pirmasis kortų žaidimas

Tikriausiai girdėjote, kad neseniai buvo sutarta sukurti stalo RPG, paremtą „Raganiaus“Vaizdo rezultatas pagal užklausą „gwent“ knygomis. Tačiau tai nebus pirmasis toks projektas. 2001 metais MAG Lenkijoje išleido žaidimą „The Witcher: A Game of Imagination“. Jis nebuvo tobulas, tačiau susilaukė nemažai gerų atsiliepimų.

Kitas įdomus, bet taip pat mažai žinomas žaidimas yra „The Witcher: Adventure Card Game“. Jis gerokai skiriasi nuo šiuo metu populiaraus „Gwent, jį taip pat yra šiek tiek lengviau žaisti.


  1. „Raganiaus“ video žaidimą buvo planuojama išleisti nuo 1996 metų

Susijęs vaizdasCD Projekt RED nėra pirmasis leidėjas, sugalvojęs sukurti virtualią „Raganiaus“ adaptaciją. 1996 metais tą pačią mintį turėjo Metropolis Software, jau nebeveikianti studija, tuo metu vadovaujama garsiojo Adrian Chmielarz (video žaidimai: „Painkiller“, „Bulletstorm“, „The Vanishing of Ethan Carter“). Leidėjas parašė laišką A. Sapkowski ir gavo licenziją, reikalingą kūriniui. Vėliau A. Chmielarz bandė įtraukti autorių į kūrybos eigą, tačiau po gausybės neatsakytų laiškų, suvokė, kad Andrzej žaidimas paprasčiausiai nerūpi, ir Metropolis turi laisvas rankas. Tai nėra neįprasta – A. Sapkowski yra juokavęs, kad jis „parduotų Geraltą netgi dantų pastos reklamai, jei tik gautų pakankamai pinigų“.

Ilgainiui, projektas pasirodė pernelyg didelis ir ambicingas tokiai mažai studijai kaip Metropolis ir buvo apleistas.


  1. Jau yra sukurtas vienas Raganiaus filmas… ir tai geriau nebūtų įvykę

Dienos šviesą išvydus knygai “Ežero valdovė”, buvo nuspręsta sukurti filmą, pavadinimuVaizdo rezultatas pagal užklausą „the hexer movie“ „The Hexer“, kuris išėjo 2002 metais. Direktorius Marek Brodzki po ranka turėjo nemažą biudžetą ir geriausius Lenkijos aktorius, tačiau tai, ką jam pavyko sukurti, buvo kažkas siaubingo. Istorija, į kurią buvo įpinti gerai žinomi motyvai ar veikėjai, tik tam, kad būtų neatpažįstamai pakeisti, prasti dialogai ir aktorių pasirodymas, specialieji efektai, kurie buvo labiau juokingi negu baisūs… Pažiūrėję filmą, fanai verkė, juokėsi, tuomet vėl verkė. A. Sapkowski piktinosi, kad direktorius mieliau rėmėsi komiksais, negu pačiomis „Raganiaus“ knygomis.


  1. Pirmasis „Raganiaus“ video žaidimas iš CD Projekt turi ilgą istoriją

Pačioje pradžioje žaidimas nebuvo Geralto iš Rivijos nuotykių tęsinys. Žaidėjai būtų gavęVaizdo rezultatas pagal užklausą „the witcher 1“ valdyti Geralto sūnų, o Baltasis Vilkas tebūtų pasirodęs keliose istorijos vietose. Laikui bėgant, naujasis koordinatorius Ryszard Chojnowski iš naujo peržvelgė projektą ir nusprendė, kad „Raganius“ turi būti perdarytas. Kūrybinė komanda persikėlė į Varšuvą. Būtent ten lėtai pradėjo ryškėti dabar gerai žinomo kūrinio kontūrai. A. Sapkowski taip pat įsitraukė į procesą, pagelbėdamas su vardais ir žemėlapiais, taip pat šiek tiek su scenarijumi.


  1. „Video žaidimas nėra knygų tęsinys“ – sako A.Sapkowski

Pirmojo video žaidimo veiksmas vyksta penkeri metai po įvykių, aprašytų knygojeVaizdo rezultatas pagal užklausą „the witcher wallpaper“ „Ežero Valdovė”, tačiau autorius iki šiol atsisako laikyti jį, o kartu ir kitus du trilogijos žaidimus, „Raganiaus” sagos kanonu. Kitaip tariant, jei Andrzej kada nors nuspręstų tęsti savo darbus, jis nekreiptų nė mažiausio dėmesio į Geralto nuotykius virtualiajame pasaulyje. Vis dėlto lenkų novelistas dažnai kartoja to daryti neketinąs – tolesni kūriniai tik sugadintų paslaptingą sagos pabaigą.


  1. Žaidimų prologų kūrėjas yra ir naujojo „Raganiaus” filmo režisierius

Tomasz Baginski 2013 metais buvo nominuotas Oskarui už trumpą animacinį filmąVaizdo rezultatas pagal užklausą „the witcher wallpaper“ pavadinimu „Katedra”. Lūžio taškas Baginski ir jo kompanijai Platige Image buvo 2007 metais sukurtas kinematografinis prologas pirmajam „Raganiaus” video žaidimui. Vėliau kompanija dirbo ir prie kitų trilogijos dalių, per tą laiką tapę tarptautiniais profesionalais. Taigi nesunku suprasti entuziazmą, kai 2014 metais T. Baginski buvo oficialiai paskelbtas naujojo filmo režisieriumi.

Kol kas apie projektą nėra daug žinoma, tik tiek, kad bus bendradarbiaujama su Sean Daniel Company, geriau žinoma kaip „Mumijos“ kūrėja, ir kad filmas turės nuo 20 iki 30 milijonų biudžetą. Režisierius taip pat ketina filmuoti Lenkijoje ir/ar Rytų Europoje, taigi tikimės, kad galbūt užsuks ir į Lietuvą 🙂 . Egzistuoja ir galimybė, kad šis filmas bus pradžia visam serialui.


  1. „Raganius“ pasirodė ir Lenkijos teatruose

Pabaigai, dar vienas įdomus faktas apie frančizę. IMKA Teatras Lenkijoje praėjusiaisVaizdo rezultatas pagal užklausą „imka teatr“ metais pastatė pjesę, paremtą A. Sapkowski darbais, režisuojamą gana patyrusio dramaturgo P. Swiatek. Dar viena gera dingstis artimiausiu metu aplankyti mūsų kaimynus 🙂Šaltinis:

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.