Krankas. Spiečius puola – Jacob Grey (knyga)


Visa apgobė tamsumos ir jis tegalėjo girdėti alkanų musių zyzimą. Varnų pašnekovui Krankui nugalėjus žiauriausią vorų užkalbėtoją Mezgėją, nuo Juodamūrio miesto nuslenka taip ilgai jį kausčiusios blogio jėgos. Tačiau ši ramybė – tik tyla prieš audrą. Netrukus į miestą sugrįžta nedoroji Musių Močia. Kyla nauja nusikaltimų, korupcijos ir chaoso banga.
Krankas, pasitelkęs visą įmanomą drąsą ir kiekvieną jam likusį draugą, privalo susigrumti su pavojingąja piktavale. Tačiau jis nė nenutuokia, kokios tamsios paslaptys, koks mirtinas pavojus jo tyko ir kad bet kuris iš draugų akimirksniu gali virsti išdaviku.

„Moteriai iš už ausies išniro mažas juodas vabzdys mirgančiais sparneliais. Ji nusišypsojo. Pastėrusiam Krankui beregint, vabzdys pabėgėjo tobulai glotnia žando oda ir įlindo į šnervę. Komisarė net nesusiraukė.”


Pagrindinė informacija

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai Lietuvoje: 2016
Pirmasis originalus leidimas: 2016
Originalo kalba:
anglų kalba
Originalus pavadinimas: The Swarm Descends
Leidykla (Lietuvoje): Baltos lankos
Vertė:
Vidas Morkūnas
Ankstesnės dalys: Varnų užkalbėtojas
Serijos pavadinimas: 
Krankas
Patartinas amžius: 8-12+
Žanras/ tipas: vaikų literatūra, jaunimo literatūra, paranormalūs, fantastika, miesto fantastika, nuotykiai
Mitinės būtybės/padarai/galios: užkalbėtojai
Veiksmo laikas: šių dienų pasaulis
Puslapių skaičius: 316
Pasakotojas: trečias asmuo
Autoriaus (-ės) puslapis: –


„Kranko” serija mano akimis yra išties išskirtinė dėl savo idėjos ir, žinoma išpildymo, nes tai samplaika tokių istorijų, kaip „Kapinių knyga” ir „Betmenas”, su daug nuotykių ir veiksmo scenų. Jei kažkam labai sunku pildyti per vasarą perskaitytų knygų sąrašus, tada neabejodama rekomenduočiau imtis šios serijos.

AUTORIUS. Kaip visur skelbiama, Jacob Grey yra paslaptinga persona, nenorinti atskleisti savo asmenybės. Nerastumėte netgi nė vieno interviu, kas tikrai būdinga knygą išleidusiems žmonėms, nes tai dalis reklamos. Apie jį žinoma tik tiek, kad tai amerikiečių rašytojas(-a), mėgstantis bastytis tamsiomis miesto gatvėmis.

SIUŽETAS. Juodamūris galėtų būti bet kuris pasaulio miestas, tačiau jo klestėjimo metas seniai baigėsi po Niūriosios vasaros ir didelio mūšio tarp gyvūnų užkalbėtojų. Krankui nugalėjus vorų užkalbėtoją Mezgėją stoja taikos metas, visi blogiečiai tupi kalėjime. Vaikinas pasiryžta grįžti į namus, iš kurių norėdami išgelbėti jį išmetė tėvai. Taip, ėmė ir išmetė per langą, o lauke pagavusios vaiką nusinešė varnos. Ten jis randa nepažįstamą mergaitę, benamę Seliną, kaip ir jis pats, ir kraupų perbalusį vyrą, kuris įbruka paslaptingą akmenį, neva perduotą Kranko motinos. Kažkodėl šis akmuo yra nepaprastai vertingas Musių močiai – musių užkalbėtojai, buvusiai Mezgėjo sąjungininkei. Krankui tenka nemažai pakovoti saugant Vidunakčio Akmenį ir savo draugus.

Istorija vystosi pagal tą patį scenarijų, kaip ir pirmojoje knygoje – iš kažkur išdygsta blogietis su savo pakalikais – tačiau Krankas jau nebe vienas, jis turi patikimus draugus užkalbėtojus ir žmones. Kartu šioje knygoje atsiranda dar daugiau veikėjų, atskleidžiama daugiau detalių apie Kranko ir visų užkalbėtojų praeitį.

PASAULIS. Būtent dėl jo ši serija lyginama su Betmenu ir Gotamsičiu, nes Juodamūris yra miestas, kuriame siautėja užkalbėtojai ir visokio plauko nusikaltėliai, o Krankas tartum tas našlaitis, kuriam lemta išgelbėti Juodamūrį nuo blogiečių, nuo kurių mirė ir jo tėvai. Tai yra tamsus pasaulis su pavojingais asmenimis, ir autorius nesibodi pamėtėti visokių baisių scenų (kaip kiaulės galva aptūpta musių) ir nevengia pavojingų situacijų, į kurias įstumia savo veikėjus. Šiame pasaulyje egzistuoja gyvūnų užkalbėtojai, savo galias perduodantys mirdami, tai labai uždara bendruomenė, besislepianti nuo aplinkinių akių. Bet šioje dalyje gali viskas pasikeisti, nes Musių Močia trokšta daug daugiau nei tik Juodamūris, ji nori atkeršyti visiems ją ir jos giminės liniją niekinusiems užkalbėtojams ir suburti armiją užkalbėtojų, vykdysiančių jos paliepimus.

VEIKĖJAI. Iš esmės tai yra vaikams skirta knyga, kurioje nereikėtų labai stipriai tikėtis veikėjų augimo ar labai plataus jų išvystymo. Krankas, žinoma, yra išimtis, nes tai pagrindinis veikėjas, valdantis visą veiksmą. Jis jaunas ir, kaip čia geriau pasakius? Nesocialus? Nematęs gyvenimo? Pagalvokite, ką mokėtumėte ir žinotumėte, nuo vaikystės išauginti varnų. Tačiau jis mokosi pasitikėti kitais, nors ir vis tiek daug ką slepia nuo draugų, bet be paslapčių vaikų/jaunimo literatūra tikriausiai tiesiog neįmanoma. Krankas ugdo ir tobulina savo galias, mokosi iš kitų užkalbėtojų, bet vis tiek nesugeba pritapti. Tačiau jis yra geras, dėl ko patenka į nelabai malonias situacijas. Jei nebūtų tiek paslapčių slėpimo, manau šis veikėjas man būtų vienas mėgstamiausių šios amžiaus grupės literatūroje.

Trupinys pasitrynė delnus ir pasakė:
– Na, taip. Atrodo, nusipelniau Oskaro?
– Kas tas Oskaras? – suraukęs kaktą paklausė Krankas.
REZIUMĖ. „Spiečius puola” yra antra „Kranko”serijos dalis, kurioje veiksmo ir nuotykių tikriausiai dar daugiau, nei to buvo pirmojoje knygoje. Galėčiau drąsiai teigti, kad šios knygos yra netgi labai tinkamos vaikinams, ieškantiems greito tamsaus siužeto, daug blogiečių, veiksmo ir pavojų. Tikrai smalsu, kas nutiks paskutinėje dalyje „Baltosios našlės kerštas”.
Visos dalys serijoje (2017.06)
keturi permatomasegliosha logo
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.