Eksperimentinės rašymo užduotys


Taigi, praėjo šiek tiek laiko, ir aš vėl čia su užduočių ir pratimų rinkiniu pavargusiems ir nusivylusiems rašytojams. Juk yra dalykų, kurių niekuomet nebus per daug 🙂 Pavyzdžiui, pagalbos ir įkvėpimo. Atsipalaiduokite, įjunkite vaizduotę ir leiskite mintims pačioms sudėlioti naują pasakojimą…

  • Paskaitinėkite bibliotekoje, knygyne ar namuose esančių knygų pavadinimus ir Vaizdo rezultatas pagal užklausą „watching tv show“pagal juos sukurkite savo istoriją.
  • Atsisėskite pažiūrėti bet kokį niekada anksčiau  nematytą serialą, išjunkite garsą ir sugalvokite istoriją remdamiesi veikėjais ir/ar aplinka.
  • Internete paieškokite svetainių su vardais naujagimiams. Sukurkite veikėjus remdamiesi rastais įdomiais vardais ir papasakokite apie jų gyvenimą.
  • Pasidomėkite istorinėmis asmenybėmis ir parašykite istoriją apie išgalvotą jų gyvenimo epizodą. Galbūt tai bus atsitiktinis susitikimas su kitu žymiu žmogumi, o gal istorikams nežinoma paslaptis.Vaizdo rezultatas pagal užklausą „dictionary“
  • Pasirinkite atsitiktinius žodžius iš žodyno, knygos ar bet kokio kito leidinio. Sukurkite istoriją pagal gautą sakinį ar kombinaciją.
  • Išnagrinėkite paveikslą ar fotografiją ir parašykite istoriją apie subjektą – žmogų, vietą, daiktą, ar jų kombinaciją.
  • Išsikirpkite iš žurnalo žodžius ar paveikslėlius ir sudėliokite linijinėmis sekomis, grupėmis arba tinkleliais. Paverskite gautą mintį pirma straipsnio, eilėraščio ar istorijos eilute.
  • Aplankykite garsią vietą – pastatą, aikštę, miestą – ir parašykite apie ją istoriją. Arba aplankykite visiškai naują vietą ir darykite tą patį.
  • Susijęs vaizdasNueikite į viešą vietą ir stebėkite žmones (žinoma, neišsiduodami). Parašykite jų gyvenimo istorijas remdamiesi jų išvaizda, įpročiais, bendravimo stiliumi.
  • Aplankykite zoologijos sodą, terariumą ir pastudijuokite gyvūnus. Remdamiesi jų išvaizda ir veiksmais, aprašykite išgalvotus žmonių charakterius.

Štai ir priėjote sąrašo galą. Tikiuosi, bent keletas punktų patraukė akį 🙂 Vėlgi, kaip praėjusį kartą, lauksiu komentaruose jūsų, besidalinančių naujomis idėjomis, ir iki pasimatymo!

dailywritingtips.com

Reklama

One thought on “Eksperimentinės rašymo užduotys

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.