Assassin’s Heart – Sarah Ahiers (knyga)


Lovero karalystėje yra devynios viena su kita konkuruojančios samdomų žudikų šeimos, kurių veikla yra visuomenėje leidžiama. Lėja Saldana yra septyniolikmetė mergina, kuri priklauso pačiai įtakingiausiai samdomų žudikų šeimai, ir ji visados tikėjo savo šeimos vienybe ir ištikimybe. Tačiau vieną dieną ji pabunda liepsnose ir dūmuose skendinčiuose namuose. Da Vias, didžiausi Saldana šeimos priešai užpuola juos. Lėja turėjo tai nujausti, bet jos slapti romantiniai santykiai su Da Vias sūnumi, Valu, nukreipė jos mintis kita linkme, o tai buvo blogas žingsnis, nes mergina suteikė Da Vias šeimai neblogą progą sunaikinti Saldanas.

Kankinama kaltės ir įskaudinta Valo išdavystės, Lėja nusprendžia atkeršyti. Vienintelis jai likęs gyvenimo tikslas yra priversti Da Vias šeimą kentėti ir sumokėti už jai padarytą skriaudą.


Pagrindinė informacija:21421609

Kalba: anglų kalba
Pirmasis originalus leidimas: 2016
Originali kalba: anglų kalba
Originalus pavadinimas: Assassin’s heart
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: Assassin’s heart
Patartinas amžius: 13+
Žanras/ tipas: romantika, fantastika, jaunimo literatūra
Mitinės būtybės/padarai/galios: yra, įvairūs dievai, ypatingai Mirties.
Veiksmo laikas: fantastinis pasaulis, praeitis, Italijos krašto sukurtas įspūdis
Puslapių skaičius: 420
Pasakotojas: mergina (pirmas asmuo)
Autorės (-aus)  puslapis: http://www.sarahahiers.com/


Mane sugundyti yra ganėtinai sudėtinga, nes tos išdavikiškos anotacijos moka atskleisti nemažai siužeto. Tačiau „Assassin’s heart“ aprašymas patraukė dėmesį, ir aš su mielu noru nusprendžiau pasinerti į šios istorijos pasaulį. Juk čia… Uždrausta meilė. Patirta skriauda. Išdavystė. Išdraskyta šeima. Noras atkeršyti. Nemažai stiprių frazių, argi ne?  Būtent tai ir rasite atsivertę Sarah Ahiers knygą „Assassin’s heart“, kuri nukels į pasaulį, kuriame devynios šeimos tarnauja mirčiai, legaliai žudo žmones ir viena su kita varžosi dėl valdžios ir įtakos.

AUTORĖ. Sarah Ahiers Hamline universitete įgijo kūrybinio rašymo vaikams ir paaugliams magistro diplomą ir dabar gyvena Minesotoje drauge su šunimis name, kuriame gausu įvairių gyvių. Ji turi steampunko stiliaus kepurių kolekciją ir, kai nerašo, mėgsta leisti laiką žaisdama įvairius žaidimus, valgydama skanų maistą, būdama su gerais draugais ir šeima. Pats mėgstamiausias rašytojos žanras yra fantastika, tačiau dažnai galima ją rasti rašančią ir istorijas su siaubo elementais ar padarais, kurie slepiasi tamsoje.

„Assassin’s heart“ yra pirmoji autorės knyga paaugliams. Šiai knygai autorę įkvėpė keli dalykai: pirma, jai buvo įdomu pasižiūrėti, kokia būtų visuomenė ir jos kultūra, jeigu žudymas būtų ne tik legalus ir priimtinas dalykas, bet kartu netgi ir laukiamas reiškinys, o antra, jai įgriso skaityti istorijas, kuriose pagrindinio veikėjo šeima ar artimas draugas miršta ir po kelių puslapių toji mirtis užsimiršta dėl naujo  geriausio draugo ar draugės. Rašytoja norėjo sukurti istoriją, kurioje personažas liūdėtų dėl netekties kone kiekviename puslapyje ir nebūtų toks, kokiu buvo prieš netenkant artimų žmonių.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „assassin's hear book fan art“SIUŽETAS. Knygoje pristatomas pasaulis, kuriame yra devynios šeimos, tiesa, iš jų liko tik septynios, kurios dėvėdamos kaukes legaliai žudo žmones už pinigus. Visos šeimos kovoja dėl įtakos ir valdžios. Lėjos ir Valo šeimos yra didžiuliai priešai ne tik todėl, kad jų teritorijos yra šalia viena kitos, bet ir dėl praeityje tarp jų šeimų įvykusių dalykų, apie kuriuos niekas garsiai nekalba. Kas blogiausia, jaunuoliai yra įsimylėję vienas kitą, ar bent jau taip manė Lėja. Visas knygos siužetas sukasi aplink kerštą ir norą sunaikinti šeimą, kuri iš Lėjos atėmė jai brangius žmones. Taigi nenuostabu, kad mergina mėgins sužinoti, kur yra Da Val šeimos namai, ir kuo greičiau surasti sąjungininkų savo kovoje, nes merginą persekioja ir mėgina nužudyti. Knygos kulminacija, kaip ir reikėtų tikėtis, yra merginos ir jos priešų akistata, kuri pažers ne vieną staigmeną.

“Les,” I whispered.
“Hmm?” he answered, barely awake.
“What does kalla mean?”
He gave a little smile. “Beautiful.”

Knygos pradžia yra nepaprastai stipri ir įdomi, tačiau ties viduriu ji pradeda silpnėti, o pabaigoje mane ji nuliūdino, ir daug prie to prisidėjo lūkesčių neišpildžiusi romantinė siužeto linija, apie kurią galėsite paskaityti apačioje.

PASAULIS. Skaitydami šią knygą jūs galite pasijusti, tarsi pasaulis primintų Italiją. Pasirodo, autorė paauglystėje su orkestru lankėsi Italijoje, ir šalis ją taip sužavėjo, kad nusprendė pasiskolinti renesanso laikų Italiją ir ją panaudoti savo istorijoje. Žinoma, tam tikrų pakeitimų neišvengta, nes vis dėlto šis pasaulis yra fantastinis. Pasaulyje yra piktosios dvasios, kurios bastosi tamsiu paros metu po nešventintas vietas ir mėgina užgrobti žmonių kūnus. Taip pat samdomi žudikai tarnauja Mirčiai ir stengiasi elgtis pagal jos sukurtus papročius. Iš tikrųjų nežinia, ar toji Mirties deivė egzistuoja, ir ką ji iš tikrųjų gali suteikti jai tarnaujantiems žmonėms. Todėl jos pasirodymas ir galios pabaigoje gali nustebinti, nors yra pateikiamas įrodymas apie šmirinėjančias piktąsias dvasias, kurios yra savotiška užuomina į kinų kultūrą, kadangi istorijoje minima, kad jos negali vaikščioti tiesiomis linijomis, o tie, kurie domisi mitologija, iš kinų mitologijos žino, kad tuo tikėjo kinai, ir todėl pas juos visi tiltai yra banguoti ir sukti.

He pressed his lips to mine. I returned the kiss, hands gripping on his arms. He made me feel wanted, beautiful. Heart rushed across the skin of my throat and up to my cheeks until they burned. Val’s lips scorched my blood like the most exquisite poison in the world. But only one tasted sweet.

VEIKĖJAI. Pagrindinė veikėja yra Lėja, kuri įsimyli Valą, ar bent jau tiki, kad tai yra meilė, nes vos tik ji supranta, kad jos mylimasis gali būti prisidėjęs prie šeimos užpuolimo, visas susižavėjimas ir šilti jausmai dingsta. Mergina yra stipri persona, kuri moka kovoti ir gerai išmano nuodus. Jos charakteris knygoje nėra erzinantis, bet autorės noras pabrėžti merginos savigraužą ir liūdesį dėl netekties gali ne juokais pradėti įkyrėti.

Kitas veikėjas yra Valas. Iš tikrųjų perprasti jo charakterį yra sudėtinga, nes mažai yra įrodymų ir paties jo elgesio, bet pati Lėja pristato jį kaip pasikėlusį savimylą, kuris labai pasitiki savo jėgomis.

Ir dar vienas vaikinas Lesas. Jis yra mielas, draugiškas ir linksmas vaikinas, kuris nori būti samdomu žudiku ir deda visas pastangas tokiu patapti. Skaitydama vietas, kuriose šis vaikinas pasirodydavo… Na, norėdavosi man kiekvieną kartą jį ištraukti iš knygos puslapių ir gyvai su juo susipažinti ;D

Yes, my mother had tried to kill me again tonight. But she’d done it to make me a better clipper. In her own, twisted way she was protecting me by making me stronger. If Val’s Family ever tried to kill him, they’d make sure he wouldn’t have an antidote.

Jaučiasi, kad autorė dėjo pastangas sukurti įdomius antraeilius personažus, suteikiant jiems istorijos, tačiau, jeigu atvirai, jie neatrodė išskirtiniai, ir dažnai, kai būdavo paminimi Lėjos brolių vardai, man tekdavo pasukti galvą, apie kurį čia brolį kalbama ir kaip jis buvo istorijoje pristatytas. Tikriausiai autorei reikėjo truputį ilgiau, ypatingai, šeimos narius, palaikyti gyvus, kad skaitytojas apie juos daugiau sužinotų, spėtų juos pamilti ir kartu su veikėja siektų keršto, nes dabar iš tikrųjų jie vos spėję ateiti į sceną iškart buvo nubloškiami į šoną.

Susijęs vaizdas

ROMANTIKA. Jeigu manote, kad knygoje yra meilės trikampis, tai jūs klystate. Knygos pradžioje Lėja gal ir myli Valą (nežinia, ar jis ją myli, bet faktas kaip blynas, kad ji jam rūpi kažkokiame lygmenyje), bet po išdavystės (tariamos ar ne) apie meilę nebelieka jokios kalbos. Kai pasirodo Lesas… Lėja nesileidžia į jausmų pasaulį. Vienintelis jos troškimas yra kerštas, tačiau pats Lesas mėgina patyliukais užkariauti jos širdį.

Atrodytų, kad čia gal visa tokia romantika ir neblogai skamba, bet aš ja nusivyliau. Kodėl? Na, pradėkime nuo to, kad istorijos pradžioje buvo pristatoma įspūdinga meilė tarp dviejų nesutariančių ir priešiškų šeimų. Natūralu, kad iškart kyla klausimas, kaip jaunuoliams pavyks rasti būdą būti drauge, nes tekstas tarsi pateikia visus įrodymus, kad jų jausmai tvirti ir nuoširdūs. Tačiau, kai viskas apsiverčia aukštyn kojomis, meilė išgaruoja ir atsiranda kitas vaikinas, kai pasirodo Valas, jis tarsi demonstruoja rūpestį ir suteikia įrodymą, kad ji jam svarbi: papasakoja jai, kad norėjo ją išgelbėti, padėti tapti jo šeimos nare, kad jie būtų drauge… bet vėliau tampa abejingu? Kažkodėl man tiesiog šiuose meilės santykiuose kažkas buvo ne taip, ir tai, ką tekstai pateikia, ir kas yra veikėjų daroma… tai nesusirišo, nes Valo žodžiai įrodo, kad mergina jam rūpi, bet jis pasiduoda, nekovoja dėl jos? Taigi, romantika šioje knygoje gal ir prasidėjo aukšta pavara, bet pabaigoje, mano nuomone, tapo kažkokia neįtikinančia painiava.

“Dying is the easy part.“ Marcello got to his feet. “But what you leave behind is another matter.“ He glanced at Les again. “I fear you will destroy him.“
“Me?“
“He is too kind to you. He thinks if he is kind, then people will like him. And if they like him, they won’t leave. But that is not the way of things. You are a flame and he is a moth, drawn to you, unware if he gets too close you will burn him up.“

REZIUMĖ. Kad ir kaip stipriai prasidėjo knyga, kad ir kiek įdomių pažadų ji pažėrė, jos pabaiga mane nuliūdino ir sugadino visą prieš tai suteiktą skaitymo malonumą, nes pasaulis ir jo tvarka buvo tikrai žavintys, siužetas skambėjo įdomiai ir įtraukiančiai. Žinoma, vieną pažadą išpildė su kaupu – kerštas buvo pagrindinis akcentas. Toji istorijos vieta buvo stipri ir įspūdinga bei pagardinta nemažai jaudinančių tiesų, kurios tai išlaisvina merginą, tai surakina (emociniame lygmenyje). Šią istoriją patarčiau paskaityti fantastams, kuriems patinka istorijos apie kerštą, bei veiksmą mėgstantiems skaitytojams, kadangi čia veiksmo netrūksta. Romantikams? Na, jūs galite nusivilti knygoje esančia romantika.

Visos dalys serijoje

2142160932075448 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.