Pusiau paklydęs – Sally Green (knyga)


NEITANAS BYRNAS VĖL BĖGA
Baltieji pasiruošę pulti,
juodiesiems iškilęs mirtinas pavojus.
Neitanas galingesnis nei bet kada anksčiau,
bet tarp sveiko proto ir beprotybės jam tėra likęs vienas žingsnis.
Kad išgelbėtų Aljansą nuo pražūties,
jis turi tapti galingiausiu jo ginklu.
Kad apsaugotų visuomenę, kuri jo nekenčia,
jis privalo rizikuoti viskuo, ką turi brangiausia.

Tai paskutinė kova.

Aljansas gali pralaimėti karą, o jų svarbiausias ginklas – septyniolikmetis raganius Neitanas – kraustosi iš proto. Neitano nužudytųjų skaičius sparčiai auga, tačiau tironiškai Baltųjų raganių tarybos valdžiai pabaigos nematyti. Neartėja Neitanas ir prie savo svarbiausio asmeninio tikslo: atkeršyti buvusiai mylimajai Analizai, kuri įvykdė nedovanotiną nusikaltimą. Amuletas, kuris priklauso ypač galingai juodajai raganai Ledžerei, galėtų išsaugoti Aljansą ir Neitano gyvybę, bet jį gauti itin sunku. O kur dar regėjimai, kurie kaip prakeiksmas pradėjo lankyti Neitaną: juose jis nuolat mato savo mirtį. Neitano draugas Gabrielius įkalbinėja jį pabėgti ir pradėti viską iš naujo, tačiau nuo karo Neitanas pabėgti nebegali – kaip ir nuo žmogaus, kuriuo jis tapo.


Pagrindinė informacija:

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai Lietuvoje: 
2017
Pirmasis originalus leidimas: 
2016
Originali kalba:
anglų kalba
Kalba
: lietuvių
Originalus pavadinimas:  Half Lost
Leidykla (Lietuvoje): Baltos lankos
Vertė:
Ina Rosenaitė
Ankstesnės dalysPusiau blogas, Pusiau laukinis
Serijos pavadinimas: Pusiau blogas
Patartinas amžius: +16
Žanras: fantastika, paauglių literatūra, LGBT, romantika
Mitinės būtybės/padarai/galios: raganos, raganiai
Puslapių skaičius: 384
Pasakotojas: vaikinas
Autorės puslapishttp://www.halfbadworld.com/


Sunku nupasakoti, kokį įspūdį man paliko ši knyga. Dabar jau tiksliai žinau, koks tai yra jausmas, kai sako, jog istorija sudraskė į gabaliukus, ir tu dabar bandai susidėlioti viską atgal į vietas – štai kaip jaučiuosi užvertusi paskutinį jos puslapį ir nubraukusi ašarą. Va čia tai buvo pabaiga. Su specialiaisiais efektais ir ištaškančiu finalu, kurio kitaip aš dabar net neįsivaizduoju. Tiesiog oho.  

Tai yra trečios dalies apžvalga. Todėl tie, kurie yra neskaitę pirmos ir antros dalies, turėtų susilaikyti ir neskaityti žemiau esančio teksto.

Autorė

Autorė. Paklausta, kodėl rašydama šią istoriją pasirinko raganas, Sally Green atsakė, kad jai patiko idėja, kad jos yra moterys, turinčios daugiau galių nei vyrai. Ši idėja kiek priblėsta, nes pagrindinis veikėjas yra labai galingas vaikinas. Kaip teigia autorė, jos požiūris į rašymą per tuos metus, kai gimė visa trilogija, kiek pasikeitė – ji pradėjo į tai žiūrėti rimčiau, pradėjo daugiau planuoti, nors smagiausia rašant pirmąją dalį buvo būtent tai, kad ji beveik neturėjo plano. „Pusiau paklydęs“ gimė nuo paskutiniųjų skyrių, nes autorė jau žinojo, kuo pasibaigs ši istorija. Trys žodžiai, kurias apibūdintų paskutiniąją šios trilogijos knygą? Sužeistas, ne paklydęs. Daugiau apie autorę.

Siužetas. „Pusiau paklydęs“ užsibaigė tokiu siužeto vingiu, kad norėjosi parašyti autorei laišką ir pareikalauti kitos dalies tučtuojau! Aljansą užpuolė medžiokliai, Analiza nušovė Marką, Neitano tėvą, o Neitanas buvo priverstas išpjauti savo tėvo širdį ir ją suvalgyti. Tai buvo riba, kurią perlipęs vaikinas palūžo ir pasikeitė. Praėjus dviems mėnesiams mes sutinkame jį kaip piktą atsiskyrėlį, neprisileidžiantį netgi Gabrieliaus; jis beveik išprotėjęs. Pamažu jis supanašėja su Marku, žudžiusi kitas raganas, tokiu, apie kokį Neitanui pasakojo augant. Nužudyti Analizą (prieš tai ją gerai pakankinus) tampa jo gyvenimo tikslu. Tačiau vardan Aljanso ir visų raganų, dėl pasaulio, kur visos raganos turėtų vienodas teises ir gyventų taikoje, reikia kauptis kovai su Solu ir medžiokliais, kuriems vadovauja Neitano sesuo Džesika. Neitanas yra pagrindinis Aljanso ginklas, siūlas, ant kurio laikosi visi, sukilę prieš raganų tarybą. Vaikinas nori tik žudyti, jo pyktis ir neapykanta veda pirmyn, tik ar teisinga linkme.

 – Karas žeidžia, Neitanai. Tai ne tik fizinės žaizdos. Jis suknisa protą. Visiems.

Veikėjai. Ko autorė pasiekė šioje serijoje, tai veikėjų augimo. Neitanas nuo pirmosios dalies stipriai pasikeitė. Išsipildžius tėvo regėjimui, kuriame sūnus nužudo jį (dėl to jie nebendravo iki pat dovanojimo ceremonijos), Neitanas visiškai palūžta. Jis ir pirmosiose knygose jau buvo kaip reikiant traumuotas (sunki vaikystė, kalinimas, bėgimas nuo raganų), tačiau dėl šio įvykio jis pasikeičia taip, kad net Gabrielius pradeda bijoti. Autorė tai tikrai puikiai perteikia, nes visos knygos metu labai stipriai jaučiamos Neitano emocijos, jo abejonės, o pabaigoje apskritai, atrodo, jauti tą patį, kaip ir šis veikėjas…

Įtampa/veiksmas. Jau ant knygos nugarėlės randame užrašą – greito siužeto antgamtinis trileris. Ir tai gryna tiesa. Ką autorė žada? Daugiau mirčių! Taigi gauname daugiau veiksmo, daugiau kovos, daugiau neapykantos ir pavojų! Vietomis net pirštai patys susiriečia, nes su tokiais siužeto vingiais, kokius kuria Sally Green, nežinai net ko laukti. Neitanas yra atstumtasis tarp visų raganų, taigi gali pasitikėti vos keletu žmonių, todėl ir skaitytojas ima nepasitikėti vos ne visais, kurie bent kiek kreiviau pasižiūri į mėgstamą veikėją.

Romantika. Negalvokite, kad romantika iš šios serijos dingo kartu su Analiza. Oi, ne. Ir būtent tai šioje knygoje kaip reikiant palinguos valtį, nes klausimai, kilę „Pusiau laukiniame“, bus atsakyti.

– Nieko, nusiramins. – Nesbitas kumšteli man ir priduria: – Geriausias dalykas visokiuose pykčiuose – susitaikymo momentas. Jau matau, kaip judu tai padarysite: tu atsiprašai, o jis tave apkabina ir…
– Nesbitai, užsičiaupk.

Pabaiga. Apie ją turiu pasakyti labai daug, bet negaliu, nes sugadinčiau visą skaitymo malonumą, kuris jums dar tik teks. Pasakysiu, kad ko gero tai pati geriausia pabaiga, kokią aš esu kada nors skaičiusi. Turiu omenyje tą emocinį perteikimą, pačią idėją ir netgi automatiškai kylantį klausimą – o kas bus ateityje? Manau, kad labai norėdama autorė galėtų sukurti dar vieną atskirą knygą, pasakojančią istoriją toliau. Labai to norėčiau. Kai ką pabaigoje galima nuspėti, bet tikrai ne viską. Tačiau viskas atrodo labai teisinga, ir aš nematau jokios kitos galimos pabaigos tik tą, kuri yra dabar.

Išvada. „Pusiau blogas“ yra knygų serija, kurią perskaičiau su didžiausiu malonumu. Dievinu knygas iš vaikino perspektyvos, ir ši istorija manęs tikrai neapvylė. „Pusiau paklydęs“ susilaukė daug įvairiausių įvertinimų,  užvirė kova tarp tų, kurie buvo tokie patys apakę, kaip ir aš, ir tų, kurie dėl tam tikrų priežasčių supyko ant knygos, tačiau statistika kalba pati už save – pastarųjų buvo labai nedidelė dalis. Kol kas tai mano mėgstamiausias serijos finalas, kiek tik teko skaityti. Taigi, vaikai mano, greitai bėkit ieškoti šios serijos ir pradėkite skaityti!

P.S. Viename interviu autorė sakė: „Pabaigoje yra skyrius pavadinimu „Nardymas nuo uolos“, bet niekas neatspėjo, apie ką tai yra, bet tai yra paminima įpusėjus „Pusiau paklydusį“. Atidžiai paieškokite tos vietos, radusi ją, įklijavau žymeklį, tikiuosi, jis ten bus visada.

Visos serijai priklausančios knygos:

egliosha logo

Reklama

4 thoughts on “Pusiau paklydęs – Sally Green (knyga)

  1. Knyga nuostabi!!! Tik pabaiga truputį nuvylė, bet ne dėl to, kad su ja kažkas būtų negerai, tačiau tikėjausi kitokios, linksmesnės. Vakar pabaigus knygą buvau pilna emocijų.

    Paspaudė "Patinka": 1 person

  2. Pati esu skaičiusi pirmas 2 knygas ir jos man paliko labai didelį įspūdį, taigi laukiu nesulaukiu kada ir mano miesto bibliotekoje atsiras paskutinė dalis, pati pirmoji ją pasisavinsiu ❤

    Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.