Knygos, ugdančios toleranciją: gėjai ir lesbietės


Tikriausiai Lietuvos skaitytojams, kurie skaito literatūrą tik lietuvių kalba, sunku suvokti už Atlanto išleidžiamų knygų, kuriose galima rasti veikėjų, esančių kitos pakraipos, mąstą, nes mūsų mažoje šalyje į šias knygas leidyklos žvelgia labai atsargiai, o jeigu pagrindinis personažas linkęs žiūrėti į savo lyties atstovus, tai kartais net nėra rimtai svarstomi leidybai. Tačiau patikėkite, užsienio autoriai drąsiai įtraukia lesbietes ir gėjus į savo istorijas, kaip ir juodaodžius ir azijiečius, kadangi šių dienų pasaulyje įvairių tautų ir odos spalvos žmonių galite sutikti bet kur. Tai turi atsispindėti ir literatūriniame pasaulyje. Keista, kad lietuviai yra tokie konservatyvūs asmenys ir nori gyventi apsimetinėdami, kad pasaulis yra tik juodas ir baltas, nors jis tikrai yra spalvotas.

Tačiau vienaip ar kitaip Lietuvoje yra knygų, kuriose veikėjai yra kitos pakraipos. Tiesa, šie veikėjai dažniausiai yra antraeiliai personažai, tačiau jų buvimas istorijose yra svarbus, nes skaitytojus mokina suvokti, kad šie žmonės, nors yra ir kitos pakraipos, yra tokie patys kaip ir mes.

P.S. Sąrašą bus mėginama vis atnaujinti.

 

Pirmoji šiame sąraše esanti knyga yra Stepjanie Perkins knyga „Lola ir vaikinas iš gretimo namo“. Tai nuotaikinga ir šilta istorija romantikos ir realizmo gerbėjams. Knygoje merginos Lolos tėvai yra gėjai. Tai gali šokiruoti, bet kai įsijauti į istoriją, supranti, kad šie du linksmi vyrai yra nuostabūs žmonės ir geri tėvai.

Isabel Abedi „Lučianas“ yra antroji knyga šiame sąraše ir antroji, kurioje pagrindinės veikėjos tėvai yra kitos pakraipos. Tiksliau – motina. Merginos mama yra lesbietė, tačiau ji norėjo turėti vaiką, tad trumpam susimetė su draugu, kuris nusprendė pagelbėti draugei. Taigi, šioji knyga yra dar vienas įrodymas, kad kitos pakraipos žmonės yra nuostabūs ir geri tėvai.

Cassandra Clare knygų serijoje „Mirtinieji įrankiai“ galite rasti prieblandos medžiotoją ir magą, kurie yra kitos pakraipos. Jų meilės istorija ypatingai yra pabrėžiama pagal knygas sukurtame seriale „Shadowhunters“.

Jandy Nelson knygoje„Padovanosiu tau saulę“ įvykiai yra pasakojami iš dvynių – merginos ir vaikino – perspektyvų. Nojus yra pristatomas kaip gėjus. Taigi, mūsų sąraše šioji istorija yra ypatinga ir svarbi, nes joje vienas iš pasakotojų yra pristatomas kaip kitos orientacijos personažas, kuris skaitytojui pasakoja savo jausmus ir mintis. Ar bent kartą susimąstėte, ką kitos pakraipos asmuo jaučią ir mąsto? Jeigu taip, šioji knyga jums gali padėti gauti atsakymus į šiuos klausimus.

Salla Simukka trilogija taip pat įtraukiama į šį sąrašą, nors tik antroje knygoje yra pateikiama užuomina, kad Snieguolė puoselėjo šiltus jausmus merginai. Tik trečioje dalyje tai yra jau patvirtinama, nors kartu vis dar mėginama pažaisti su šiuo faktu, nes mergina draugauja ir su vaikinu. Kad ir kaip bebūtų, šios serijos pagrindinė veikėja tampa tik dar įdomesnė, nes merginai yra sukuriamas įvaizdis, kad merginai patinka ir vaikinai, ir merginos.

Trilogija „Pusiau blogas“ yra išskirtinė ne tik savo idėja apie tai, kad gerieji nebūtinai būna geri ir atvirkščiai, tačiau ir tuo, kad vienas pagrindinių veikėjų gėjus. Šis faktas įneša į istoriją nemažai sumaišties, ypač antrojoje dalyje, ir skaitytojui bus įdomu sužinoti ne tik, kurią pusę pasirinks Neitanas, bet ir kaip baigsis istorija su Gabrielium.

Į šį sąrašą galima įtraukti ir realistinę romantinę Zoe Sugg seriją. Geriausias Penės draugas Eliotas yra gėjus, kuris irgi turi savo istoriją šiose knygose.

Serijoje „Juodasis magas“ vyksta visko tiek daug, kad nelabai nustebsite radę ir homoseksualių veikėjų. Tai vieno pagrindinių veikėjų istorija apie tai, kaip diskriminuojami kitos orientacijos asmenys ir, su kokiais sunkumais gyvenime jie susiduria.

„Bučinys“ pasakoja apie vaikystės meiles ir tai, kaip bręstant viskas keičiasi. Silvija ir Karlas draugavo nuo vaikystės, tačiau Karlui pakeitus mokyklą reikia mokytis būti atskirai. Kaip suprantate, ši knyga į sąrašą pasiūlyta ne veltui, ir homoseksualumas čia suvaidina nemažą vaidmenį.

Dar viena knyga, kurioje yra kitokios orientacijos personažas. Šią knygą parašė jauno amžiaus rašytoja, paauglė. Knygoje liečiamos paaugliams artimos temos, kurios įpintos į įdomią paslaptį, kurią pagrindinei veikėjai reikia išnarplioti.

 

8 mintys apie “Knygos, ugdančios toleranciją: gėjai ir lesbietės

  1. P. C. Cast ir Kristin Cast ,,Nakties namų“ serijos knygose Zojos Redbird draugai Damienas ir Džekas yra gėjai

    Patinka

      1. Nežinau, manau, kad ji tinka ir jaunimui ir suaugusiems, nes bent jau aš ją skaičiau ir manyčiau ji tinka jaunimui.

        Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.