10 blogiuko savybių


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „motivation“1. Blogiukas visuomet turi tikslą.

Jis turi planą, veikia, nes nori pasiekti kažką konkretaus, kažkas jį varo pirmyn. Daugumoje romanų tai ir būna įvykis, priverčiantis istorijos herojų pradėti veikti. Kažkoks siaubingas dalykas, keliantis grėsmę žmonijai, jei blogiuko niekas nesustabdys. Kitose knygose, blogiukas gali būti veikėjas, besistengiantis apsaugoti herojų, kad tas kokiu nors būdu nesusižeistų. Arba atvirkščiai, drąsinti jį taip pasielgti.

2. Blogiukas veikia vedamas savanaudiškų tikslų.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „selfish reasons“Net jeigu jis tėra samdinys, pasamdytas nužudyti herojų, blogiukas vis tiek turi būti kažkuo motyvuotas. Godumas, mėgavimasis smurtu, asmeniniai demonai. Toks veikėjas neprabunda ryte ir nenusprendžia tapti blogu blogumo vardan. Jis kažko nori ir yra įsitikinęs, kad jo planas yra geriausias būdas tai gauti.

3. Blogiukas yra motyvuotas veikti.

Stiprios ir suprantamos veiksmų priežastys veikėją paverčia tarsi tikru žmogumi ir gerina romano kokybę. Kuo labiau jos yra įtikinamos, tuo įdomesnis atrodo ir pats blogiukas. Vėliau tai labai praverčia siužetui.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „avoiding something“

4. Blogiukas bando kažko išvengti.

Jis, kaip ir herojus, taip pat daug kuo rizikuoja. Nesėkmė turėtų reikšti daugiau nei nepavykęs planas. Kiekvienam veiksmui yra pasekmės, ir labai nemalonios. Kulminaciją galima paversti pamokančia istorija herojui, jeigu jis yra svarstęs galimybę pasiduoti tamsiajai pusei arba pagundoms.

5. Blogiukas nori kažką gauti.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „prize“Joks veikėjas nesiveltų į tokią gausybę nemalonumų, jei pabaigoje nelauktų apdovanojimas. Jeigu jis nori užkariauti pasaulį, būtinai turi paklausti saves kodėl? Kas iš viso to jam suteikia malonumo? Kurdamas personažą, kuris yra blogas vardan blogumo, rizikuoji sukurti kartoninį žmogiuką -visiškai neįdomų ir netgi nebaisų.

6. Blogiukas yra pasiruošęs prisitaikyti.

Nepaversk savo veikėjo buka mašina, kiekvieną kartą besielgiančia taip pat ir papuolančia į tuos pačius senus spąstus. Geras priešininkas keičia savo planus ir mokosi iš herojaus veiksmų. Jis verčia šį herojų suaugti ir keistis.

7. Blogiukas nebūna visiškai juodos spalvos.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „villain being emotional“Kad apsisaugotum nuo rašymo klišėmis, suteik jam ne tik blogų, bet ir gerų savybių. Jos, paverčia veikėją įdomesniu ir netgi suteikia jam šiokį tokį pasiteisinimą. Blogiukas taip pat tampa nenuspėjamu. Kaip gali perprasti veiksmus baisaus priešo, kuris bet kurią akimirką gali pradėti elgtis kaip paprastas, jausmus turintis mirtingasis?

8. Blogiukas turi ir trūkumų.

Kiekvienas skaitytojas supras ir atpažins žmogiškas silpnybes, kuriomis pasižymi personažas. Jeigu tavo veikėjas turi tokių savybių, jis tampa labiau įtikinamu, o skaitytojams pasidaro lengviau matyti jo akimis.Vaizdo rezultatas pagal užklausą „secrets“

9. Blogiukas kažką slepia.

Jis turi paslapčių. Jis bijo, kad žmonės apie kažką sužinos. Tokios paslaptys dažniausiai parodo blogiuko silpnąsias vietas arba trūkumus, kuriuos kiti sužinos tik per jo lavoną.

10. Blogiukas stovi herojui skersai kelio.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „hero vs villain“Personažas, kuris jokiais būdais nekenkia herojui, nėra labai didelė kliūtis. Blogiuko paskirtis yra užgrūdinti pagrindinį veikėją, priversti jį daryti tai, ko jis niekada netikėjo galėsiąs padaryti. Blogiuko planai turi trukdyti herojui, net jeigu jie vienas kito dar nepažįsta. Tam tikru metu, jie du susitiks akis į akį, ir tik vienas išeis nugalėtoju.

 blog.janicehardy.com

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s