Ar sakiau, kad ilgiuosi tavęs? – Estelle Maskame (knyga)


Tailerio šypsena tarsi dar praplatėja, spragtelėjusios jo durys prasiveria. Jis labai lėtai grįžteli nuo manęs, atidaro jas ir įeina į kambarį. Durys vėl spragtelėjusios užsitrenkia – ir štai jo nebėra, lieku viena.

Aš taip tave myliu.

Nuo paskutinio Idenos pokalbio su Taileriu prabėgo metai. Vis dar širsdama ant jo, taip staiga išvykusio praėjusią vasarą, ji mėgina kurti naują gyvenimą, studijuoja Čikagoje. Per vasaros atostogas Idena grįžta į Santa Moniką, bet ne ji viena nusprendžia parvykti namo…

Nuo tada, kai Idena su Taileriu visiems prisipažino esantys pora, Idenai teko vienai atlaikyti aplinkinių nepritarimą ir stebėti, kaip byra jos šeima, tad ji išties nenori nė matyti jo sugrįžusio. Bet kur jis buvo dingęs? Ir ar Idena tikrai nebemyli Tailerio, nors, regis tuo nė neabejoja? Ar juodu, nepaisydami šeimos nepritarimo, dar gali būti drauge?


Pagrindinė informacija

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai Lietuvoje: 2017
Pirmasis originalus leidimas: 2016
Originali kalba: anglų kalba
Originalus pavadinimas: Did I mention I miss you?
Leidykla (Lietuvoje): Alma littera
Vertė: Ieva Venskevičiūtė
Ankstesnės dalys: Ar sakiau, kad myliu tave? ir Ar sakiau, kad tu man reikalinga?
Serijos pavadinimas: DIMILY
Patartinas amžius: 13+
Žanras/ tipas: romantika, drama, realistinė literatūra, šiuolaikinė literatūra,  paauglių literatūra
Mitinės būtybės/padarai/galios: nėra
Veiksmo laikas: šių dienų Amerika
Puslapių skaičius: 344
Pasakotojas: mergina (pirmas asmuo)
Autorės (-aus)  puslapis: http://www.estellemaskame.com/Estelle MaskameLaukėme, laukėme ir sulaukėme Lietuvoje paskutinės „DIMILY“ serijos knygos, kuri mums atsakys į tą svarbų klausimą: kaip susiklostys Tailerio ir Idenos meilės istorija? Ar esate pasiruošę atversti paskutinės dalies puslapius ir surasti atsakymą į šį klausimą? Aš tai tikrai taip, ir skubu jums papasakoti, ką gi pateikia visos (ne)tradicinės meilės kulminacija.

P.S. Tai yra trečios dalies apžvalga. Jeigu neskaitėte pirmų dviejų, šiame įraše galite rasti nemažai spoilerių.

AUTORĖ. Estelle Maskame yra devyniolikos metų mergina, kuri neatrodytų niekuo išsiskirianti, jeigu ne tai, kad būdama jauno amžiaus ji išpopuliarėjo „Wattpad“ istorijų platformoje ir gavo pasiūlymą iš leidyklos išleisti savo kūrinius, kurie pavertė ją bestselerių autore.

Kalbėdama viename iš savo YouTube patalpintų filmukų apie serijos gimimą, ji mini, kad kai jai buvo dvylika metų, jai labai patiko filmas „Pasiutusi mergiotė “ (angliškai „Wild child“, 2008). Estella Maskame norėjo pamėginti sukurti savo versiją pagrįsta filmu, nes kai kurie dalykai jai nepatiko, kitus norėjo pakeisti ir panašiai. Tą istoriją ji pavadinoSusijęs vaizdas „One last sugar“ ir jai prireikė metų, kad ją parašytų. Ji patalpino ją į vieną iš tais metais populiarių istorijų puslapį, bet joje ji nesulaukė ypatingai didelio skaitytojų dėmesio. Vėliau autorė mėgino sukurti kitą istoriją, kurioje būtų uždrausta meilė. Jai į galvą šovė mintis apie įseserę ir įbrolį. Ji nežinojo, ar toji meilė gali būti legali, ar ne, bet mintis jai patiko, ir ji pradėjo prie jos dirbti, žinoma, tik truputį vėliau, kai pabaigė pirmąją istoriją. Kaip pati autorė mini, birželio šeštą dieną popieriaus lape/ kompiuterio ekrane užgimė „DIMILY“. Ji pradėjo dėti skyrius į internetą ir naudoti Twitter, kad skleistų žinią apie savo istoriją. Taip po truputį viskas išsirutuliojo į tai, kad „DIMILY“knygos buvo perrašytos ir išleistos. Daugiau apie jos kelią į knygų pasaulį: spausti čia

APIE SIUŽETĄ. Knygoje pasakojami įvykiai praėjus kone metams po tų, kurie yra aprašyti antroje dalyje. Idenos gyvenimas juda toliau, tačiau ne taip, kaip ji gal norėtų, nes kai kurie Idenos ir Tailerio šeimos nariai negali susitaikyti su jaunuolių santykiais, o tai, kad pats Taileris dingęs kaip į vandenį, supykdo merginą ne juokais. Knygoje, kaip galite suprasti, nemažai dėmesio bus kreipiama ne tik į jaunuolių mėginimą susitaikyti, prikelti meilę, bet kartu ir grąžinti ramybę į jaunuolių šeimų gyvenimus. Trečios dalies siužetas, o gal teisingiau sakyti siužetas ir įvykių virtinė, nėra stebinanti ir pateikianti kažką įdomaus, nes galima pajusti, kad viskas kažkaip labai primena pirmas dvi dalis. Lyg ir atrodo, kad viskas gerai, nes tai trečia dalis serijoje. Juk toks reiškinys vadinamas vientisumu, tačiau šiuo atveju jis suveikiama neigiamai, nes atrodo, kad tu trečią kartą skaitai tą patį. Pats ryškiausias panašumas yra tas, kad mergina pradžioje vengia vaikino (šioje ji pyksta ir niršta), bet jam pavyksta prisišlieti, jie bendrauja, vėliau jausmai paima viršų. Visose trijose dalyse yra taip.

-Ko nori iš manęs? – tyliai klausia jis, bet neatrodo suirzęs, tik gerokai susirūpinęs. Laukdamas atsakymo sučiaupia lūpas, jo galva nuleista, tik akys švelniai žvelgia į mane iš po blakstienų.
Iškvepiu sulaikytą kvapą ir ryžtuosi jam iškloti, ko noriu.
-Nori tiesos? Noriu, kad viskas būtų kaip anksčiau. Nenoriu, kad kas nors apie mus žinotų. Noriu, kad viskas vėl būtų paslaptis. Taip buvo lengviau.

VEIKĖJAI. Šioje, paskutinėje dalyje, iš tikrųjų nėra įtraukiami jokie nauji veikėjai. Greičiau jau sukišami visi, kuriuos skaitytojai jau pažįsta iš ankstesnių dalių ir apie kurių egzistenciją pagrindiniai personažai, o kartu ir mes, žinojo ir ne kartą minėjo.  Tikriausiai autorė nenorėjo paskutinėje dalyje apsikrauti naujais veikėjais, o tiesiog stengėsi sudėti visus taškus ant i, kad skaitytojas pabaigęs šią dalį turėtų visus atsakymus į visus jam/jai iškilusius klausimus.

Svarbiausias dalykas, kuris vis buvo pabrėžiamas, tai Idenos ir Tailerio pasikeitimas. Autorė teksto pagalba vis stengėsi man įkalti į galvą, kad veikėjai labai stipriai pasikeitė. Bet, asmeniškai, tai, kad jie tikrai patys būtų pasikeitę, atsižvelgiant, kokius sprendimus priima ir ką sako, na, vargu. Nežinau, kaip kitiems šios serijos skaitytojams, tačiau man jie menkai pakito nuo pirmos serijos dalies. Jų charakteriai buvo tokie pat, sprendimai, kuriuos jie priimdavo labai panašūs, tik aplinka keitėsi aplink juos, todėl atrodydavo, kad kažkas pasikeitė, bet iš tikrųjų tai tas pats saldainis, tik kitoje pakuotėje. Tačiau kiti personažai, neminėsiu vieno vardo, bet tikrai suprasite, apie kurį kalbu, kai perskaitysite knygą, labai drastiškai pasikeičia po savo padarytų klaidų. Ką jau ką, bet kad tas vyras pasirodys knygoje ir bus pristatomas kaip šventasis… Nesitikėjau. Gal būtent dėl jo ryškaus ir aiškaus pasikeitimo man pagrindinių veikėjų pasikeitimai neatrodė pastebimi ir apčiuopiami? Kad ir kaip ten būtų, man Idenos ir Tailerio personažai neatrodė, kad iš tikrųjų būtų bent kiek pakitę.

-<…> Pats pasirinkau švaistyti savo gyvenimą, užuot daręs ką nors gera. Niujorkas ir kelionės buvo pradžia – žinai, kalbėjimas apie tai, kiek prisikentėjau nuo tėvo, tikrai padėjo, bet to nepakako, todėl, Idena, ir turėjau išvažiuoti. Nenorėjau ir toliau daryti klaidų. Troškau būti geresnis žmogus – ne dėl tavęs, o dėl savęs. – Taileris nutyla, įsikniaubia sau į kelius ir dar kartą sušnibžda: – Dėl savęs.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „dimily“DRAMA. Dramos šeimos gyvenime tikrai netrūksta. Kaip minėjau, Tailerio ir Idenos prisipažinimas apie jų meilę suskaldė šeimą ir pavertė jos gyvenimą savotišku pragaru. Idenos ir jos tėvo santykiai kaip niekad šalti ir nesvetingi, taip pat Idena yra engiama ir Džeimio, kuris bjaurisi įseserės ir brolio meilės istorija. Visa ši drama yra liečiama viso pasakojimo metu ir skaitytojas tikriausiai lauks ne Tailerio ir Idenos pirmojo bučinio šioje knygoje, o būtent to, kaip visa ta drama šeimoje pasibaigs. Bent jau man buvo įdomu, ką Idena darys su tėvu: mėgins surasti kompromisą ar į jį nusispjaus.

ROMANTIKA. Šioje dalyje man atrodė, kad romantika nustumiama į šalį ir į sceną yra pakviečiama šeimos drama. Kaip minėjau, knygoje vėl ir vėl yra primenama šeimoje esanti šalta ir nesvetinga atmosfera. Netgi patys pagrindiniai personažai neatrodo, kad labai jau trykštų meile, jau greičiau yra patys pavargę nuo jos arba pati rašytoja yra pavargusi, nors turėjo neblogų galimybių sukurti tikrai širdį jaudinančių vietų, nes jau sukūrė tokią įdomią situaciją, kad Idena nekenčia Tailerio. Nors, tiesa, kokia čia ta neapykanta, jeigu ji kone rekordišku greičiu jam atleidžia.

Viskas baigta, sako Taileris tėčiui.
Tarp mūsų viskas baigta, esu pasakiusi Taileriui.
O gal ne?
Gal tarp mudviejų dar nebaigta?

KNYGOS MINUSAI. Kai pasižiūri, siužetas nėra kažkuo įspūdingas ar nenuspėjamas. Asmeniškai, jis man netgi pasirodė nuobodus ir gal labai jau panašus į ankstesnes dalis. Kaip ir pirmose, taip ir šioje atrodo, kad didelis dėmesys skirtas Taileriui ir Idenai, bet atrodo, kad istorija jau visai ne apie juos. Taip pat mane truputį jau erzino pati Idena. Taileris juk ją paliko sunkiausią akimirką, o kone vos jam pasirodžius, ji jam atleidžia be didelės kovos. Nežinau kaip jūs, bet aš norėjau, kad ji pyktų ilgiau, stipriau. Juk tai vaikinas, kuris ją įskaudino, ėmė ir pabėgo tada, kai turėjo būti šalia jos ir kartu kovoti dėl jų meilės. Žinoma, Taileris vis kartojo knygoje priežastis, kodėl taip pasielgė, bet, bent jau manęs jos tikrai neįtikino, todėl kai mergina ėmė ir praskydo, mane privertė irzliai suaimanuoti.

REZIUMĖ. Man patiko abi pirmos dalys, tačiau trečiąja truputį nusivyliau, nes paprasčiausiai tikėjausi kitokių dalykų, atsižvelgiant į tai, kad pirmos dvi daugiau dėmesio kreipė dėmesio į romantinę siužeto liniją, kai trečioji – į šeimos dramą. Taip pat trečioje knygoje jautėsi Idenos ir Tailerio santykių šablonas, kuris jau gal net ir pradėjo erzinti. Taigi, iš tikrųjų sunku man pasakyti, ar knyga įdomi, ar ne, nes, kaip suprantate, ji kartu yra ir serijos išsišokėlė, ir kartu pirmų dviejų kopija. Tie, kurie nori daug romantikos, gali nusivilti, o tie, kurie pavargo nuo jos ir nori šeimos dramos, bus maloniai pamaloninti. Todėl reziumė labai paprasta: jeigu jums patinka romantika, galite nusivilti jos trūkumu bei panašumu į ankstesnes serijos dalis, o jeigu jums patinka drama, džiūgausite.REKOMENDACIJOS. Šioji knyga jums patiks, jeigu patiko: ankstesnės „DIMILY“ serijos knygos.

Visos dalys serijoje

5 thoughts on “Ar sakiau, kad ilgiuosi tavęs? – Estelle Maskame (knyga)

  1. Tikiuosi ji tavęs nenuvils. Nors turiu perspėti, ji iš tikrųjų truputį išsiskiria nuo pirmų dviejų.

   Patinka

   1. Vakar pabaigiau ją ir ji man labai patiko kaip ir kitos dalys ir tikrai nenuvylė, tačiau tikrai atkreipiau dėmesį, kad ji buvo kitokia nei kitos pirmosios knygos, nes nebuvo tiek daug skubotų jausmų išsiveržimų, tačiau dėl to knyga tikrai nebuvo prastesnė. ❤ 🙂

    Patinka

    1. Džiugu girdėti, kad tau, priešingai nei, man paliko šioji knyga tokį pat gerą įspūdį, kaip ir prieš tai esančios serijoje. Kuri vieta tau šioje dalyje labiausiai patiko?

     Patinka

     1. Turbūt kai Taileris liepos 4-osios proga, surengė vakarėlį Idenai, arba taip pat kai jie susiruošė naktį pabėgti į Portlandą ir Ela juos palaikė.

      Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.