Popierinė princesė – Erin Watt (knyga)


Iš skurdžių namų ir valstybinių mokyklų į pietinės pakrantės dvarus ir turtingų žmonių bendruomenes patekusi mergina stengiasi būti ištikima sau.

Ela Harper yra ta, kuri išgyvena. Kartu su nenuspėjama mama ji visą gyvenimą kraustėsi iš vieno miesto į kitą vos sudurdama galą su galu ir tikėdamasi, kad vieną dieną vargai baigsis. Po motinos mirties Ela lieka vienui viena.
Viena, kol jos nesuranda Kalamas Karalius. Šis žmogus ištraukia Elą iš skurdo ir atsiveža į savo prabangų dvarą, kur gyvena penki jo sūnūs, ir jie jos nekenčia. Kiekvienas Karaliaus sūnus žavesnis už kitą, tačiau nė vienas nėra toks patrauklus kaip Ridas, vaikinas, kuris pasiryžęs grąžinti Elą į lūšnyną, iš kurio ji atkeliavo.
Ridas jos nenori ir sako, kad Elai tarp Karalių ne vieta.
Galbūt jis teisus.
Turtas. Perteklius. Apgaulė. Elai neteko patirti nieko panašaus, bet jei ji nori išgyventi Karalių rūmuose, turi pradėti pati leisti karališkuosius įsakymus.


Pagrindinė informacija

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai Lietuvoje: 2017
Pirmasis originalus leidimas: 2016
Originali kalba: anglų kalba
Originalus pavadinimas: Paper princess
Leidykla (Lietuvoje): Alma littera
Vertė: Gabrielė Virbickienė
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: Karaliai (The Royals)
Patartinas amžius: 16+
Žanras/ tipas: romantika, drama, realistinė literatūra, šiuolaikinė literatūra,  paauglių literatūra
Mitinės būtybės/padarai/galios: nėra
Veiksmo laikas: šių dienų Amerika
Puslapių skaičius: 360
Pasakotojas: mergina (pirmas asmuo)
Autorės (-aus)  puslapis: http://authorerinwatt.com/


Tokios karštos, įtraukiančios, smagios, atviros ir netradicinės knygos jums dar reikėtų gerai paieškoti. Autorės nebijo griebti jautį už ragų. Be didelių užuolankų jos ryžtingai žengia prie pat esmės ir nevynioja žodžio į vatą. Norite pamatyti realų vyresnių paauglių pasaulį? Norite skaityti apie įdomią turtingos šeimos dramą? Norite istorijos, kurioje būtų aprašyta karšta pirmoji veikėjų meilė ir fizinio malonumo tyrinėjimai? Jeigu atsakėte į visus klausimus taip, tada šioji knyga turi atsidurti jūsų rankose.

Rašytoja Elle Kennedy

AUTORĖS. Erin Watt – tai slapyvardis, po kuriuo slepiasi dvi rašytojos: Elle Kennedy ir Jen Frederick. Jos drauge pasitardamos ir diskutuodamos kūrė istoriją. Kaip pačios teigia, istorijos mintis gimė nuo pačios knygos personažo – Elos.  Autorės norėjo sukurti istoriją apie merginą, kuri visomis įmanomomis priemonėmis kabinasi į gyvenimą. Autorės taip pat prisipažįsta, kad visi veikėjai pas jas patys atėjo; nė vienas nebuvo specialiai kurtas. Daugiau apie autores ir kūrybos procesą galite skaityti: spausti čia

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „paper princess book fan art“SIUŽETAS. Ela yra našlaitė, kuriai reikia pačiai suktis gyvenime ir, kad prasimaitintų, ji dirba striptizo bare. Tačiau vieną dieną pasirodo Kalamas Karalius, kuris teigia, kad jo geriausias, jau žuvęs, draugas paliko jai nemažai pinigų ir paprašė jo ja pasirūpinti. Ela nesutinka keliauti su juo ir jam tenka pasitelkti sunkiąją artileriją. Vienaip ar kitaip Ela atvyksta gyventi į jo namus kartu su jo sūnumis, kurie iškart nerodo merginai jokio svetingumo. Jie net pasiryžta paversti merginos gyvenimą pragaru, bet jie patys vargiai įsivaizdavo, kad mergina gali jiems patikti ir rasti kelią į jų gyvenimus ir širdis.

Nežinau, kas toks Kalamas Karalius, bet suprantu, kad iš jo apsilankymo Kerbvude nebus nieko gero. Tų popierių niekas neklastojo. Jie tikri, tačiau nė už ką neatiduosiu savo gyvenimo kažkokiam nepažįstamajam į rankas.
Mano gyvenimas priklauso man. Aš jį gyvenu, aš ir kontroliuoju.

VEIKĖJAI. Svarbiausia šios istorijos persona šioje dalyje yra Ela Harper, kuriai likimas tikrai nepagailėjo įvairių išmėginimų ir taip užgrūdino ją, paversdamas įdomia mergina, kuri moka pasirinkti kovas ir svarbiausia, moka kovoti. Jos taip lengvai nepastumdysi į šalį kaip norėtųsi, todėl ji iškart moka patraukti dėmesį.

Kitas įdomus personažas yra Ridas Karalius, vienas iš penkių Kalamo Karaliaus sūnų. Šis vaikinas nori valdyti ir moka naudotis kumščiais. Kaip ir kiti broliai, jis nelabai mėgsta, ar bent taip vaizduoja, Elos, nes tiki, kad ji tik dar viena barakuda. Kaip ir kiti Karaliaus vaikai, taip ir Ridas atrodo sugadintas ir tam tikra prasme palaužtas. Skaitydami knygą jūs po truputį susipažinsite su visais broliais ir suvoksite, kad jie ne tik turi išskirtines asmenybes, pavyzdžiui, Istonas, kitas Karalius, kuris nemažai sukasi aplink Ela ir kurį galima neblogai pažinti. Žinoma, kai kurie broliai yra tarsi paslėpti po paslapties skraiste ir apie juos gausite nedaug informacijos, pavyzdžiui, Gideoną, bet todėl šioji knyga priklauso serijai 😉

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „paper princess book fan art“VERTIMAS. Kadangi esu skaičiusi tiek anglišką, tiek lietuvišką šios knygos tekstą, galiu sau leisti palyginti ir vertimą su originalu. Turiu pasakyti, kad vertimas man patiko. Jis neatrodė juokingas, kai veiksmas pasisuka prie karštų scenų. Taip pat vertėja puikiai supranta, kad kalba iš paauglės perspektyvos, todėl kalba gyva, kupina slengo ir žargono. Imdama vertimą į rankas truputį būgštavau, kad versta knyga gali nublankti prieš originalią, bet, laimei, viskas yra tvarkoje, ir aš su pasimėgavimu perskaičiau ir lietuvišką istorijos versiją.

-Tampai liūtą už ūsų, – šypsodamasis taria Kalamas.
-Jis patempė pirmas, – gūžteliu pečiais.
Kalamas tik papurto galvą.
-Maniau, kad penki berniukai yra iššūkis, bet pasirodo, viskas dar prieš akis.

DRAMA. Kaip jau galėjote suprasti, Kalamo Karaliaus sūnūs nemėgsta merginos ir stengiasi jai kartinti gyvenimą, tačiau tai dar nėra viskas, su kuo merginai reikia mėginti susidoroti. Tai palyginus gal būtų menka smulkmena su tuo, kad ji yra įmetama į visiškai kitą pasaulį. Staiga iš striptizo klubo ji patenka į rūmus, kur jai viskas yra paduodama ant auksinės lėkštutės: nauji žmonės, nauja turtuolių mokykla, nauji drabužiai, didelės pinigų sumos… Tai tikrai kažkas kitokio. Bet į šitą miksą dar galima įmesti merginos augančius jausmus Ridui, o tai tikra problema, nes, kaip minėjau, Kalamo Karaliaus sūnūs nerodo merginai jokių šiltų jausmų. Dar taip pat reikia pridurti, kad ne tik Elos, bet ir pačių Karalių šeimoje netrūksta dramos.

Kalamas Karalius turi jauną merginą, kuri tikrai gali būti barakuda. Vaikinai jai taip pat, kaip ir Elai, nedemonstruoja šiltų jausmų, tačiau Bruk stengiasi suleisti nagus Karalių, bet štai jums klausimas, ar ji mėgina pasisavinti tik vieną Karalių?  Vaizdo rezultatas pagal užklausą „paper princess book fan art“

Taip pat kiekvienas Kalamo Karaliaus sūnus turi savo dramą. Kaip minėjau, kai kurios yra jau pristatomos šioje knygoje, o kitos bus tik tęsiniuose. Būkite kantrūs. Tačiau kaip ten bebūtų,  dramos čia tikrai yra nemažai. Ką jau ką, bet autorėms tikrai pavyko sukurti super muilo operos variantą knygų pasaulyje.

PERSPĖJIMAS. Knyga netinka jauno amžiaus skaitytojui, nes, kaip minėjau prieš tai apžvalgos pradžioje, autorės nemėgina išvengti karštų scenų aprašymų, kaip dažnai daro kiti rašytojai, kurie tik droviai užsimena apie veikėjų lovos gyvenimą. Erin Watt slapyvardžiu prisidengusios rašytojos su mielu noru aprašo scenas, kuriose personažai tyrinėja vienas kito kūną, nešvankiai kalba ir panašiai. Pagrindinės veikėjos gyvenimo būdas taip pat nėra tradicinis. Taigi, JAUNIEMS skaitytojams patariu dar palūkėti ir skaityti šią knygą tik kai jai SUBRĘSITE 😉

-Kodėl jis taip ant tavęs supyko? – paklausia Ridas kimiu balsu.
-Nes nuolat kartojau tavo vardą.
Jo akys užsiliepsnoja.
-Nes man reikia tik tavęs. Visada reikėjo tik tavęs. Pavargau kovoti su savimi.

REZIUMĖ. Šioji knyga yra viena iš mano mėgstamiausių šiuolaikinių, realistinių, romantinių knygų jaunimui. Atrodo, kad galėčiau vėl ir vėl skaityti ją, ir ji man neatsibos, nes istorija moka įtraukti, sudominti ir nepaleisti. O kur dar įdomūs vaikinai ir pagrindinė veikėja, kuri nėra kažkokia pilka pelytė ir moka už save pastovėti? Tokių pagrindinių veikėjų tikrai nesutiksi kiekvienoje knygoje. Taigi, jeigu jums patinka drama, meilė ir netikėti tvistai istorijoje… Šioji knyga jums 😉

REKOMENDACIJOS. Šioji knyga jums patiks, jeigu jums patiko: Estelle Maskame „DIMILY“, Jamie McGuire „Aš ir jis“ ir Anna Todd „After“ serijos.

Visos knygos serijoje (2017. 05)

2951951429519517

Reklama

7 thoughts on “Popierinė princesė – Erin Watt (knyga)

 1. Knyga nuostabi, labai laukiu kol kitas dalis išvers į lietuvių kalbą. Aš taip pat iš pradžių maniau, kad knyga bus apie tikrus karalius 😀

  Patinka

 2. Kaip gerai pataikiau 🙂 kaip tik vakar baigiau skaityt ir iškart parsisiunčiau 2 ir 3 dalis anglų kalba. Labai lengvai skaitos, labai primena DIMILY seriją.
  Tiesa sakant kažkaip susifeilinau ir kai skaičiau aprašą, galvojau kad čia bus eilinė knyga apie karališką šeimą 😀 kažkaip nesuvokiau kad Karalius – tai pavardė 😀 todėl pirmi puslapiai man buvo šokas 😀 bet labai džiaugiuosi kad knyga kitokio žanro nes labai malonu pailsėt nuo Grišų, ACOWAR ir panašių knygų pasaulio.

  Patinka

  1. Taip, tas “Karalius“ tikrai gali sugluminti. Bet kai skaičiau angliškai, kažkaip nebuvo net klausimo, kas tas Royals 😀 Viskas natūraliai buvo suvokiama, kad tai pavardė ir vėliau man buvo įdomu, kaip pavardė bus verčiama, nes čia toks įdomus atvejis 😀

   Taip, kartais reikia pailsėti nuo kitų kitų žanrų ir persimesti į kitus, nes kai “persivalgai“ to žanro, pradedi nematyti jo grožio ir tave viskas pradeda erzina. Bet bėda su realistinėmis knygomis ta, kad sunku surasti tarp jų įdomią knygą, nes, kai pradedi skaityti, atrodo, kad jose tas pats per tą patį yra pasakojama ir gali viską nuspėti, o fantastikoje maginis elementas viską iškreipia. Bet šioji serija… čia tai sudėtinga nuspėti, kas įvyks, nes autorės mėgsta tvistus 😀

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.