Istoriją pasakoja du veikėjai: vaikinas ir mergina (fantastika/ mokslinė fantastika)


Šiame sąraše šįkart rasite fantastines ir mokslinės fantastikos knygas, kuriose istorija yra pasakojama iš vaikino ir merginos perspektyvos. Tiesa, pasakotojų gali istorijoje būti ir daugiau, bet man buvo svarbiausia, kad būtų vyriška ir moteriška perspektyva. Taigi, pasižiūrėkime, ką man pavyko atkapstyti. Jeigu žinote knygą, kurios neįtraukiau, parašykite komentaruose.

P.S. Sąrašą bus mėginama vis atnaujinti.


 

  

Į šią knygų seriją galima žiūrėti įvairiai. Vienose jos dalyse pasakotojas lyg ir vienas, o kitose – jau du: mergina ir vaikinas. Taigi, nusprendžiau ją čia įtraukti. Šią knygų seriją prisimenu gan neblogai, o tai ką prisimenu, yra nuostabu 🙂 Knygose netrūksta nuotykių, fantazijos ir netikėtumų. Beje, pagal pirmą dalį yra sukurtas ir filmas. Pamėginkite susimedžioti jį su angliškas subtitrais.


„Mariaus Pietariaus“ serija buvo reklamuojama kaip lietuviškas Haris Poteris. Esu skaičiusi abi dalis ir galiu pasakyti, kad man jos paliko tokį gilų ir gerą įspūdį, kad esu nusipirkusi pirmą dalį ir dabar medžioju antrą. Knygos patiks tiems, kam patinka fantastika, nuotykiai, lietuvių mitologija ir kurie mėgsta juoktis. Taip pat knygose yra gausu iliustracijų, kurios paverčia visą istorija įdomesne.


Šioji serija yra fantastams, kurie nebijo žiaurumų, nes būtent tai yra šios knygos arkliukas. Autorė nieko nesuka į vatą ir pateikią viską taip, kaip iš tikrųjų ir turėtų būti.  Kankinimai, pavojai, kraujas… čia visko rasite su kaupu. Žinoma, bus ir romantikos 😉


Fantastinis pasaulis, kuriame mėginama nugalėti blogį. Šioji serija turėtų sudominti „Paveldėjimo“ („Eragono“) serijos gerbėjus, nes abi jos turi panašumų. Abejose yra drakonai 😀

Ir žinoma, blogis, kurį reikia nugalėti.


Mokslinė fantastika… Nors moteriška perspektyva nėra labai dominuojanti šioje serijoje, tačiau vis dėlto ji egzistuoja, o todėl ir patenka ir į šį sąrašą. Daugiausiai istorija bus pasakojama per vyrišką prizmę ir serija patiks tiems, kuriems patinka leistis po žeme ir patirti ten daugybę nuotykių.


O gal norite istorijos su vampyrais? Šioji knyga pristato vampyrų šeimos istoriją. Daugiau dėmesio skirsite, žinoma, ne vaikams esantiems istorijoje, bet suaugusiems, nes šie, pasirodo, turi knygoje visai neblogą istoriją.


Nuostabi knyga ir gaila, kad ekranizacijos darbai yra kažkur užstrigę. Šioje knygoje gausu magijos, fantazijos ir meilės. Jeigu nesate skaitę šios knygos, tai tikrai turėtumėte ją paimti į rankas.


alchemikasmagaskerėtojaburtininkas

Nuostabi serija, gaila, kad leidykla „Obuolys“ retai moka pabaigti pradėtus darbus. Bet na, šioje magiškoje serijoje, kurioje supinama mitologija ir burtai, galima rasti ne vieną galimybę viską perskaityti iš kito veikėjo perspektyvos.Maggie Stiefvater trilogija pristato romantišką, jausmingą ir kone muzikalią kitokio tipo vilkolakių meilės istoriją.


Masrrisa Meyer knyga „Sindė“ pristato kitokią garsios ir visiems gerai žinomos „Pelenės“ versiją, kurią ji pagardina su fantastika ir mokslinės fantastikos žanrų prieskoniais. Istorija yra pateikiama iš kelių veikėjų perspektyvų, todėl puikiai žinosite, kas vyksta veikėjų galvose ir… širdyse.


 


3 mintys apie “Istoriją pasakoja du veikėjai: vaikinas ir mergina (fantastika/ mokslinė fantastika)

  1. Tiksliai neprisimenu, bet atrodo, kad turėtų tikti skaičiau tik 2 dalis tai nežinau,kaip kitose ,,Narnijos kronikos“ serijos dalyse. Philip Pullman ,,Aštrusis peilis“ ir ,,Gintarinis žiūronas“ turėtų tikt. Maggie Stiefvater ,,Skorpiono lenktynės“

    Patinka

  2. Taip pat šiam sąrašui tinka ir “Šachta“, “Pamaina“, (tikriausiai, dar neskaičiau, bet nemanau, jog skirsis nuo pirmų trilogijos dalių) “Dulkės“ serija. 🙂

    Patinka

  3. ,,Pusiau blogas“, ,,Pusiau laukinis“, ,,Virpėjimas“, ,,Laukimas“, ,,Dabar ir visados“, ,,Anapus sienos“, ,,Raudonoji karalienė“, ,,Puolusieji“, ,,Kenčiantieji“, ,,Aistringieji“, ,,Įsimylėjusieji“, ,,Atgimusieji“.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.