Citatos: „Popierinė princesė“ – Erin Watt


Seniai seniai buvo keli įrašai, kurie pristatė ištraukas ir citatas iš knygų. Taigi, nusprendžiau atgaivinti šią rubriką. Šiandiena ištraukiau įdomias vietas iš knygos „Popierinė princesė“. Tai yra pirmoji dalis serijoje ir Lietuvoje ją patariama skaityti skaitytojams nuo 16 metų. Kodėl? Na, joje autorės gan atvirai aprašo kai kuriuos dalykus ir dėl to knyga tampa laaabai karšta. Bet svarbiausia, tai istorija apie tvirtą asmenybę turinčią merginą, kuriai tenka patirti ir juodo, ir balto ir vis tiek išlieka savimi. Tuo ši serija ir išsiskiria iš kitų jaunimo romantinių knygų.

Taigi, štai jums rinkinukas. Tie, kas jau skaitė knygą, galite dirstelėti į jį. Ar jame paminėta jūsų mėgstama ištrauka ar citata?

P.S. Jeigu nesate skaitę knygos, nepatariame skaityti šio įrašo. Čia galite rasti nemažai spoilerių.


Jei reikia, galiu visai neblogai trinktelėti, bet man tik septyniolika. Kartais atrodo, kad gyvenu daug ilgiau. Kartais apsidairau aplink ir atrodo, kad man čia ne vieta. (p. 19)


Nežinau, kas toks Kalamas Karalius, bet suprantu, kad iš jo apsilankymo Kerbvude nebus nieko gero. Tų popierių niekas neklastojo. Jie tikri, tačiau nė už ką neatiduosiu savo gyvenimo kažkokiam nepažįstamajam į rankas.
Mano gyvenimas priklauso man. Aš jį gyvenu, aš ir kontroliuoju. (p. 13)


-Žinau, kad nepakeisiu tau tėvų, bet kaip galėdamas pasistengsiu juos atstoti. Nors ir netekai šeimos, Ela, nebesi viena. Dabar tu Karalaitė. (p. 33)


-Tampai liūtą už ūsų, – šypsodamasis taria Kalamas.
-Jis patempė pirmas, – gūžteliu pečiais.
Kalamas tik papurto galvą.
-Maniau, kad penki berniukai yra iššūkis, bet pasirodo, viskas dar prieš akis. (p. 52)


Kažkuriuo metu ėmiau galvoti, kad jei išgyvensiu šią bjaurią patirtį, dar vieną blogą dieną, rytojus bus geresnis ir šviesesnis.
Vis dar tuo tikiu. Vis dar tikiu, kad manęs laukia kas nors gero. Tiesiog turiu sulaukti, kol ateis mano laikas, nes tai, kas man nutiko, tikrai nebūtų nutikę, jei po visko nelauktų prizas. (p. 170)


-Dieve, Ela, kiekvieną kartą, kai atsiduriat per penkias pėdas vienas nuo kito, net dūmai rūksta, – išsišiepia, bet greitai nusiramina. – Klausyk, tu man patinki. Nesitikėjau, kad patiksi, bet patinki, todėl noriu tave įspėti, kad mes visi truputį susipykę su protu. Lovoje mes geri, bet už jos ribų mes – ketvirto laipsnio uraganas. (p. 232)


-Kodėl jis taip ant tavęs supyko? – paklausia Ridas kimiu balsu.
-Nes nuolat kartojau tavo vardą.
Jo akys užsiliepsnoja.
-Nes man reikia tik tavęs. Visada reikėjo tik tavęs. Pavargau kovoti su savimi. (p. 249-250)


-Sapnavau labai gražų sapną, – sumurmu jam priglundant man prie nugaros.
-Ką sapnavai? – paklausia kimiai.
-Kad atėjai į mano kambarį ir laikei mane apkabinęs visą naktį.
-Geras sapnas, – sušnabžda į ausį. Jis padaro būtent tai – apkabina mane ir nepaleidžia, kol neužmiegu. (p. 317)


-Ei, aš nekaltai miegojau, kol į mano lovą, palaikęs ją savo guoliu, neįlipo didelis meškinas.
Ridas timpteli mane už plaukų.
-Man atrodo, supainiojai pasakas.
-O kokią pasaką tu turėjai galvoje? „Aladiną“? Nes ruošiesi paskraidinti mane ant stebuklingo kilimo? – kislteliu antakius.
Ridas pratrūksta juokais?
-Ar taip galvoji apie mano pimpalą? Kad jis stebuklingas? – nuraustu taip tirštai, kad jis ima juoktis dar stipriau. (p. 318)


Ridas Karalius mane palaužė. Nukritau iš dangaus ir nežinau, ar vėl pakilsiu. Tik ne šį kartą. (p. 358)


Kuri ištrauka ar citata jums patiko ir įsiminė labiausiai?

O gal patiko kokia nors vieta, kuri nėra čia įtraukta? 


Iš skurdžių namų ir valstybinių mokyklų į pietinės pakrantės dvarus ir turtingų žmonių bendruomenes patekusi mergina stengiasi būti ištikima sau.
Ela Harper yra ta, kuri išgyvena. Kartu su nenuspėjama mama ji visą gyvenimą kraustėsi iš vieno miesto į kitą vos sudurdama galą su galu ir tikėdamasi, kad vieną dieną vargai baigsis. Po motinos mirties Ela lieka vienui viena.

Viena, kol jos nesuranda Kalamas Karalius. Šis žmogus ištraukia Elą iš skurdo ir atsiveža į savo prabangų dvarą, kur gyvena penki jo sūnūs, ir jie jos nekenčia. Kiekvienas Karaliaus sūnus žavesnis už kitą, tačiau nė vienas nėra toks patrauklus kaip Ridas, vaikinas, kuris pasiryžęs grąžinti Elą į lūšnyną, iš kurio ji atkeliavo.

Ridas jos nenori ir sako, kad Elai tarp Karalių ne vieta.

Galbūt jis teisus.

Turtas. Perteklius. Apgaulė. Elai neteko patirti nieko panašaus, bet jei ji nori išgyventi Karalių rūmuose, turi pradėti pati leisti karališkuosius įsakymus.

Reklama

5 thoughts on “Citatos: „Popierinė princesė“ – Erin Watt

 1. Ojaj, ne kas laukti labai.. :// turi būti spin-off su Eastonu, tai laukiu nesulaukiu, bet tik vasaros gale… Žodžiu mėgstam pasikankinti. 😀 Žavesio tai tikrai suteikė. 😀 Aš kažkaip apie šitą knygų seriją jau seniai žinau, (aš Elle “Off-Campus“ seriją esu skaičiusi, patiko haha), bet perskaičius anotaciją visai nesusižavėjau ( kaip man dažnai nutinka, kad numetu kaip neįdomią knygą, kuri pasirodo man labai patiko), bet žinok šitas straipsnis padėjo, kažkaip sužavėjau ir galvojau gal pabandysiu. 😀 Tai ačiū už tai. 🙂 Šiaip ir nors tokia nėra labai kažkokia super išsiskirianti idėja knygos, bet patiko tas palaipsniui ėjimas nuo šeimos neapykantos jai iki taško kai jie be jos gyvenimo neįsivaizduoja? :DD

  Paspaudė "Patinka": 1 person

  1. Tiesa, kad mintis nėra nauja, bet jos pateikimas, pagrindinė veikėja, istorija… man patiko ir užkabino. Knygos labai skaniai valgosi ir jau valgau jas ne kartą.
   Džiaugiuosi, kad padėjo straipsnis. Tikiu, kad kartais labai sunku surasti įdomią knygą arba, iš viso, susigaudyti tarp jų. Jeigu angliškai skaitai knygas tai gali pasimesti nuo jų gausos 😀

   Patinka

 2. Labai patiko visa serija, per dvi dienas “surijau“. Nepatartina skaityti jei kažkas rimto gyvenime vyksta. :DD Priklausomybė kažokia. :DD Bet tik šiaip kažkodėl kai kurios vietos taip keistai išverstos buvo, kad kikenti negalėjau sustoti. :DD Be jokios priežasties. :DDD

  Patinka

  1. O įsivaizduok, ką reiškia skaityti šią knygą ir laukti tęsinių 😀

   Žinok apie kikenimą pritariu. Kadangi man visi tie tokie kūno dalių žodeliai ir slengas anglų kalba yra ganėtinai neutralūs, nes daug kur tie žodžiai naudojami, pasikartoja. Supranti, jie tiesiog nestebina, o kai skaičiau lietuvišką versiją … mane tai linksmino, nes lietuvių knygose tie žodeliai reti svečiai. Nors nieko nesakau apie vertimą, man jis iš tiesų patiko, tačiau tai, kad LT kalboje jie nėra dažni ir tai tekstui suteikė keistai įdomaus žavesio 😀

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.