Istorijos pasakotojas… vaikinas (realizmas)


O dabar pradėkime kitą sąrašą. Jame pamėginkime surinkti kuo daugiau knygų, kurių veiksmas vyksta realiame pasaulyje, ir pagrindinis pasakotojas yra vaikinas.  Na, pasižiūrėkime, kiek mums jų pavyks pririnkti.

P.S. Mes mėginsime sąrašus vis atnaujinti, todėl, jeigu domina viena ar kita tema, vis nepatingėkite ir dirstelėkite kas tam tikrą laiką į juos vėl 😉


Dabar truputis romantikos iš vaikino perspektyvos. „Ko aš nepasakiau…“ priklauso „Beveik suaugę“ knygų serijai. Istorija pasakojama iš vaikino, kuris per nelaimingą atsitikimą netenka kalbos dovanos ir turi susitaikyti su savo naujuoju gyvenimu, perspektyvą. Šioji knyga patiks romantikams ir norintiems apie meilę skaityti iš vaikino perspektyvos.


„Aš + Ji. Vaikščiojanti katastrofa“ yra knyga, kuri pateikia knygoje „Aš + Jis. Tikra katastrofa“ aprašomus įvykius iš vaikino perspektyvos. Kaip ir prieš tai paminėta knyga, taip ir šioji yra romantinė. Ji patiks tiems, kam patinka kieti vaikinai, kuriuos palaužti gali tik meilė. Nuostabi ir širdis bei pasaulį sudrebinanti romantinė knyga.


Mes vis šokinėjame per žanrus. Štai ir vėl atsiduriame prie realizmo ir pasitinkame John Green su „Popieriniais miestais“. Šioji knyga buvo netgi ekranizuota. Ilgai nedaugžodžiaujant, knyga yra tarsi detektyvas.  Margo yra paslaptinga persona ir jai dingus, ją įsimylėjęs Kventinas nusprendžia surasti… netyčiomis. Pasirodo, Margo paliko nemažai įvairių užuominų, kur ji galėtų būti. Taigi, skaitydami šią istoriją jus galėsite tapti detektyvais 😉


„Dienoraštis iš bunkerio“… Ir nuo ko čia pradėjus. Gal nuo to, kad istorija tikrai nėra silpnų nervų žmonėms bei tiems, kam patinka linksmos bei gerai pasibaigiančios istorijos, kadangi šis romanas neatrodo, kad žadėtų tokią pabaigą, kokios jus tikriausiai tikėsitės. Bet gal aš ir klystu. Gal šios knygos pabaiga jums kaip tik yra tokia, kokią ją ir įsivaizduojate? Bet faktas kaip blynas, knyga verčia susimastyti, o istorija yra pasakojama dienoraščio formatu. Taip pat joje yra nulis romantikos. Taigi, jeigu nenorime bučinių ir drugelių pilve, šioji istorija gali jums labai patikti.


Naujausia garsios lietuvių rašytojos Renatos Šerelytės knyga „Žvaigždžių medžiaga“ yra pasakojama iš vaikino perspektyvos. Šiame romane iš tikrųjų vyksta nemažai įvairių dalykų, tačiau pats svarbiausias yra nužudytos merginos nusikaltėlio suradimas ir žmogžudystės išaiškinimas. Šioji knyga, kaip ir visos kitos šios autorės knygos, turi turtingą žodyną ir įdomius personažus. Jeigu jums patiko ankstesni autorės darbai, tai be abejonės patiks ir šis, o tas kas nėra susipažinęs su jos kūryba, ši knyga gali būti nebloga pradžia.


„Ir vienąkart, Riči“ yra naujausia Dainos Opolskaitės knyga jaunimui. Tikriausiai šią autorę geriausiai jaunimo literatūros skaitytojai jau pažįsta dėka „Eksperimentas gyventi“ kūrinio, kuris, kaip ir šis, buvo išleistas laimėjus Alma litteros jaunimo konkursą. Skirtumas tik tas, kad „Ir vienąkart, Riči“ laimėjo jau piniginį prizą. Knygoje yra naudojama gyva paauglių šneka ir liečiamos įvairios bei įdomios temos. Tiems, kam patinka probleminė proza, turėtų nedelsdami pagriebti šį kūrinį į savo rankas.


Ar nustebote išvydę „Rugiuose prie bedugnės“? Nors knyga šiaip yra skirta suaugusiems tam, kad jie pažintų paauglio pasaulį, laikui bėgant ją paaugliai taip pamilo, kad ją Lietuvoje rasite padėtą prie paauglių knygų. Apie šią knygą daug kalbėti nereikia. Reikia ją tiesiog imti ir perskaityti.


„Kavinė Freak City“ yra nuostabi knyga tiems, kuriems patinka istorijos su vienokią ar kitokią negalią turinčius žmones. Šioje knygoje sveikas vaikinas nusižiūrės merginą, kuri iš prigimties kurčia. Ji taip krenta jam į akį, kad vaikinas pasiryžta keisti savo gyvenimą ir mėginti ją užkariauti. Jeigu neskaitėte šios knygos, siūlau ją išmėginti. Istorija nėra ilga, todėl galite kone vienu prisėdimu ją suvalgyti.


„Nulinis taškas“ yra tai, apie ką rašoma nedažnai – tai realizmas tiesiogine to žodžio prasme. Johanesas pradeda eiti į naują mokyklą, tikisi ten pritapti, tapti kietu, tačiau viskas pasisuka visai kita kryptimi. Jei ieškote su humoru pasakojamos istorijos apie vaikino nuotykius, ši knyga kaip tik jums. Nors ji subalansuota vaikinams, tačiau tikrai tiks ir merginoms.


Kitos knygos, kurios yra pasakojamos iš vaikinų perspektyvos:

Reklama

5 thoughts on “Istorijos pasakotojas… vaikinas (realizmas)

  1. Ačiū. Kaip tik prieš porą dienų apie tokias knygas ir galvojau, ir, tiesa pasakius, nieko gero nesugalvojau. Gal tik dar klasika Saulius Šaltenis. Riešutų duona, Aš neskęstu, tik mojuoju (neatsimenu autorės) ir Vytautė Žilinskaitė. Kintas. Nu ir dar krūva, bet gal rašysit pratęsimą, tai nesufleruosiu :). Tiesa, Rugiuose prie bedugnės tai nepriskirčiau suaugusiems (apie pačią istoriją, kaip ir kam autorius rašė – neprisimenu, googlint dabar tingiu…) – nes jei jos neperskaitysi jaunas, tai vėliau jau gali ir nebeskaityti, to įspūdžio nebebus.

    Patinka

    1. Suprantu, ką turi omenyje, tačiau “Rugiuose prie bedugnės“ buvo parašyta suaugusiems, kad šie suprastu jaunimą, parodytų suaugusiems jų realybę. O dėl įspūdžio… Reikia atsižvelgti, kuria kalba skaitai, nes EN ir LT versijos kaip diena ir naktis.

      Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.