Apdovanojimai: Prano Mašioto premija


Vėl pasidomėkime pasaulyje egzistuojančiomis jaunimo literatūrai skirtomis premijos. Šįkart pakalbėkime apie Lietuvoje teikiamą apdovanojimą. Nuo 1993 metų IBBY (Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija) Lietuvos skyriaus pradėta teikti premija už Geriausią metų knygą vaikams bei paaugliams. 2013 m. šioji premija buvo pavadinta Prano Mašioto vardu ir yra teikiama už geriausią ankstesniųjų metų knygą vaikams ir paaugliams Pasižiūrėkime, kokie autoriai ir kokios jų knygos buvo paskelbtos geriausiomis.


2017 metai

Prano Mašioto premija apdovanota Ilona Ežerinytė už geriausią metų vaikų ir paauglių knygą „Sutikti eidą“ (leidykla „Alma littera“); Antroji premija įteikta Tomui Dirgėlai už geriausią knygą vaikams „Domas ir Tomas“ (leidykla „Tyto alba“);

Ilona Ežerinytė [Eglės Baliutavičiūtės nuotr.] (iš http://rubinaitis.lnb.lt)

2016 metai

[…] šiemet [2016] atiteko Rebekai Unai už jos romaną „Atjunk“. Tuo metu antroji (alternatyvioji) premija už geriausią realistinės prozos kūrinį skirta Akvilinai Cicėnaitei už romaną „Niujorko respublika“. Abi apdovanotos autorės – pirmojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso laimėtojos.

Una Rebeka | I.Juodytes nuotr. (iš http://alkas.lt)

2015 metai

Apdovanojimą laimėjo rašytojo Renata Šerelytė.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Prano Mašioto premija šerelytė“


2014 metai

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Prano Mašioto premija“


2012 metai

Apdovanojim1 laimėjo poetė, dramaturgė Violeta Palčinskaitė.

“Knyga – gyva, kaip ir žmogus, turi savo nepriklausomą gyvenimą ir likimą. Esu tikra, kad kiekviena knyga skleidžia tam tikrą energetinį lauką, net tada, kai nėra atversta. Todėl niekada nepatikėsiu, kad bedvasė elektroninė erdvė gali pakeisti knygą. (…) Šiais laikais man be galo gaila vaikų, kurie neskaito knygų. Šiais laikais iškyla begalė klausimų, į kuriuos ne visada pajėgūs atsakyti tėvai ar mokytojai. Į tokius klausimus dažnai atsako knyga. Ar vaikai, neskaitantys knygų, išmoks mąstyti, atjausti, mylėti, svajoti? Dabar, kai pasaulis toks praktiškas, dažnai žiaurus ir neteisingas, lieka tikėjimas, kad jis bus geresnis. Todėl norėčiau, kad mano mažieji skaitytojai kuo ilgiau tikėtų, kad pasakos baigiasi laimingai“, – linkėjo gausiai susirinkusiai vaikų auditorijai V. Palčinskaitė, scenoje garbingai pasodinta į knygų karalienės sostą. (http://kultura.lrytas.lt/)

Nuotr. ELTA

2010 metai

Geriausia   2009 metų vaikų bei paauglių knyga pripažinta Kazio Sajos „Septyni miegantys broliai“ (http://www.skaitymometai.lt/)

Nuotr. I. Mankevičienės (http://www.skaitymometai.lt)

2008 metai

Geriausia 2008 metų vaikų bei paauglių knyga pripažinta Gendručio Morkūno „Blusyno pasakojimai“ (leidykla „Nieko rimto“).


Šaltiniai:

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s