Ką turėtumėte žinoti apie… rašytoją Erin Watt


Elle Kennedy
Rašytoja Elle Kennedy

Šiandien susipažinkime po rašytojos Erin Watt slapyvardžiu pasislėpusiomis dvejomis rašytojomis: Jen Frederick ir Elle Kennedy.

Kaip jums sekėsi rašyti drauge? Ar darbas ėjosi tarsi sviestu pateptas? O gal buvo koks nors darbo krūvio pasidalinimas ar skyrių pasiskirstymas tarp jūsų?
Rašyti drauge buvo nepaprastai šaunu! Mes abi turime panašų humoro jausmą ir suprantame viena kitos prioritetus (pavyzdžiui, kai rodo futbolą, mes negalime rašyti!), tačiau mes taip pat mokame puikiai įkvėpti ir viena kitą motyvuoti. Visas mūsų rašymo procesas ėjosi labai sklandžiai. Viena iš mūsų parašo apie 2000 žodžių ir tada mes apsikeičiame. Mes vis siuntinėjome viena kitai tekstus tol, kol nepabaigėme knygos.

Ar jūs tikitės/ ketinate toliau drauge kurti istorijas prisidengusios Erin Watt slapyvardžiu po to, kai pabaigsite „Karalių“ seriją?
Mes abi tiesiog nepajėgiame įsivaizduoti dienos, kada rašytumėme skyriumi. Šis bendradarbiavimas abejoms mums buvo labai įkvepiantis ir skatinantis, kalbant ne tik apie rašymą drauge, bet ir rašant atskirai. Mes visą laiką kalbamės apie siužetų kūrimą ir skaitome bei komentuojame viena kitos istorijas, o tai yra labai naudinga. Kartais rašymo procesas gali būti labai vienišas ir liūdnas, bet kai žinai, kad yra kažkas, kas tave padrąsina, paremia ir palaiko už rankos, labai padeda nusiraminti.

Ar sunku buvo surasti pusiausvyrą rašant knygas prisidengus Erin Watt slapyvardžiu?
Neypatingai. Mes abi esame ganėtinai disciplinuotos ir rašome kiekvieną dieną. Daugybę atvejų rašymas drauge padeda vienai kitai būti pakankamai motyvuotai, kad pabaigtumėme savo knygų serijas tam, kad vėliau turėtumėme laiko rašyti drauge!  Tai simbiozinė draugystė.

Kodėl jūs nusprendėte „Popierinę princesę“ pabaigti tokioje vietoje? (Žinoma, cliffhanger’is verčia skaitytoją įsigyti antrą dalį, bet gal yra ir kita priežastis?)
Mes niekados neketinome parašyti knygos su cliffhanger’iu. Mes tiesiog pradėjome rašyti apie merginą vardu Ela, kuri šiame pasaulyje yra kovotoja iš išgyvenančioji. Ji netikėtai atsiduria naujame ir chaotiškame pasaulyje. Kai mes pagaliau užbaigėme pirmą dalį, supratome, kad dar daug ko nepapasakojome. Ir ta vieta, kuria mes užbaigėme, atrodė kaip natūrali ir tinkama sustojimo vieta. Nebuvo tokio momento, kad kuri nors iš mūsų pasakytų, kad „žinai, pabaikime knygą su cliffhaner’iu!” Tačiau, kaip pasirodo, tai buvo pati tinkamiausia knygos pabaiga.

Kaip susiformavo Karalių idėja? Labai turtingas vyras su penkiais sūnumis nusprendžia įsivaikinti mirusio geriausio draugo paauglę dukterį, kuri gyvena visai kitokį, prastą gyvenimą. Tai nemažai ką apima!
Viskas prasidėjo nuo Elos. Mes norėjome parašyti apie merginą, kuri nagais ir dantimis mėgina įsitverti į gyvenimą, kuri nebuvo užgrūdinta gyvenimo, ji greičiau buvo jam per protinga. Taip pat mes vis dėlto žinojome, kad ji turi turėti tą mergaitišką pusę, bet kartu turėti ir natūralų išgyvenimo instinktą, kuris būtų jos gyvenimo vedliu. Mes abi norėjome, kad šioji istorija būtų daugiau nei muilo operos stiliaus istorija. Žinojome, kad istorijoje turės būtų daugybė tvistų ir netikėtų atradimų, kad būtų įdomu ir super smagu rašyti šią istoriją.

Ar buvo kažkas specialaus, kas įkvėpė sukurti Elą ar Karalius? O gal tie personažai tiesiog atėjo kaip ir dauguma kitų, kaip kartais būna?
Daugiausia jie tiesiog pas mus atėjo. Keli apžvalgininkai pastebėjo, kad būtų veikėjos vardas yra Pelenės (angliškai Cinderella) trumpinys ir istorija primena rags-to riches šabloną (iš skurdo į turtus). Štai puikiai iliustruojantys mūsų siužeto kūrimo elektroniniai laiškai:

Jen: Ela yra narkomano brolio duktė….Vaizdo rezultatas pagal užklausą „paper princess book fan art“
Elle: Jokio kraujo ryšio!
Jen: Na, gerai. Įvaikinto brolio. Nors nemėgstu įvaikintų asmenų paversti demonais. Leisk man sugalvoti kokią nors kitą nesveiką šeimos medžio versiją. Palauk, o kaip kariuomenės bičiuliai?
Elle: Pirmoji scena turėtų būti apie nusirenginėjimą striptizo klube ir kaip jos naujasis tėvelis atvyksta ją išsivežti.
Jen: Kiek jis turi sūnų?
Elle: Penkis.
Jen: Penkis?
Elle: Penkis. Taip pat manau, kad kai ji nuvyksta į dvarą, Karalius primygtinai pareikalauja iš sūnų, kad šie ją gerbtų ir mandagiai elgtųsi, kadangi jai teko nemažai ką išgyventi ir t.t. Tačiau visi sūnūs yra pasiryžę paversti jos gyvenimą pragaru. Jie nenori, kad ji čia būtų. Jie mano, kad ji yra didžiulė melagė, kuri nori pasigviešti jų pinigus.
Jen: Mums reikia piktos/karštos scenos.

Visi, esantys Karalių šeimoje, kokiu nors būdu yra giliai sužaloti. Tai, ką randame šioje knygoje, yra retai sutinkama. Ar rašydamos knygą nepagalvojote, kad gal reikėtų bent vieną iš brolių palikti ramybėje?
Tai yra vienas iš tų dalykų, kurį mes tikrai galėjome padaryti, tačiau, kai bendrai žiūri į istoriją ir visą esančią situaciją, supranti, kad visi Karaliai yra kažkokiu būdu psichologiškai pažeisti ir, jeigu turėtumėme vieną sveiką ir laimingą Karalių, tai atrodytų labai keistai.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „paper princess book fan art“Kokie yra trys nesusiję dalykai apie jus, kurių jūsų skaitytojai tikriausiai nežino?
Elle: Visa mano darbo kambario siena yra viena medinė knygų lentyna. Aš turiu apie šimtą popierinių knygų (taip, aš vis dar esu tas dinozauras, kuriam patinka popierinės knygos!). Taip pat esu labai pedantiška, seku, kokios kokybės pomidorai atsiduria ant mano sumuštinio. Ir aš mintyse duodu penkis, jeigu žmonės geria Pepsi, o ne Coca-Colos produktus.
Jen: Aš vasaros dienomis išgeriu galonus truputį pasaldintos šaltos arbatos. Mėgstu papuošalus, tačiau, tiesa, retai juos nešioju. Man patinka įvairūs prietaisai. Man patinka greitai juos išmėginti, prisitaikyti ir vėliau jai nusivilti!

Kokie yra jūsų mėgstamiausi romantikos tropai?
Jen: Aš labai noriu parašyti prižiūrėtojo/kalinio tipo romantinę istoriją. Aš užaugau slapčia  skaitydama Harlequin Presents romantinius romanus. Mano mamai siaubingai nepatiko tokios knygos, tačiau aš vis vien jas skaičiau.
Elle:  Man patinka rašyti prieš/po įsimylėjelio tipo istorijas.  Tai tokios knygos, kur mergina ir vaikinas iš pradžių negali vienas kito pakęst. Tačiau vėliau suvokia, kad tobulai vienas kitam tinka.

Šaltiniai:

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s