Apdovanojimai: Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija


Šiandiena pakalbėkime apie Lietuvoje teikiamą premiją – Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija. Šią premiją sudaro dvi dalys: už nuopelnus vaikų literatūros srityje ir už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje. Už pirmąją dalį asmeniui yra skiriama 60 MGL, o už antrą – 40 MGL (1 MGL yra 38€). Vaikų literatūros premiją 2004 metais įsteigė Švietimo ir mokslo ministerija ir yra kasmet teikiama  balandžio 2-ąją, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną.

Kiekviena premija turi tikslus. Ar jums  įdomu sužinoti, koks šios premijos tikslas? Na…

Šios premijos tikslai– skatinti Lietuvos rašytojus kurti vaikams skirtas knygas. Taip pat įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų bei asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą, ugdant estetines, bendražmogiškąsias ir pilietines vertybes, skleidžiant originalias kūrybos iniciatyvas. (http://www.smm.lt)

Man visad yra įdomu, kaip atrenkami vieni ar kiti kandidatai į vieną ar kitą apdovanojimą. Ar jums įdomu taip pat sužinoti tai?

Kandidatūras premijai gauti turi teisę siūlyti asociacijos, švietimo įstaigos, švietimo įstaigų steigėjai, kiti juridiniai asmenys. Siūlymai pateikiami ministerijos Ryšių su visuomene skyriui iki gruodžio 31 d.(http://www.smm.lt)

Kas dar įdomiu…

Kandidatai turi pateikti pastarųjų trejų metų kūrybinės veiklos aprašą, nominuojamų darbų pavyzdžius, kitą iliustruojančiąją medžiagą. (http://www.smm.lt)

Taigi, bet kas šios premijos gauti negali. Šie žmonės turi būti nusipelnę, o jeigu nusipelnę, tai gal ir žinomi? Pasižiūrėkite, ar pažįstate visus, kam buvo skirtas šioji premija.2017 metai

Vaikų literatūros premijos  laureatais tapo rašytoja rašytojai Daina Opolskaitė ir literatūrologė Loreta Jakonytė.

Nuotrauka iš http://rubinaitis.lnb.lt
Nuotrauka iš http://rubinaitis.lnb.lt

2016 metai

Laureatai:  rašytojas Selemonas Paltanavičius ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro direktorė Aldona Elena Augustaitienė.

Nuotrauka iš http://www.smm.lt

2015 metai

Švietimo ir mokslo ministerijos vaikų literatūros premiją įteikė rašytojai  Kristinai Gudonytei ir žurnalistei Almai Valantinienei.

Nuotrauka iš http://www.smm.lt


2014 metai

Švietimo ir mokslo ministerijos vaikų literatūros premiją atiteko rašytojai  Linai Žutautei ir viešajai įstaigai Rašytojų klubas.

Nuotrauka iš http://www.smm.lt

2013 metai

Vaikų literatūros premijos 2012 m. laureatais tapo rašytoja Vilė Vėl ir Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo centro vyriausioji bibliotekininkė Marta Rudytė.

Nuotrauka iš http://www.smm.lt

2012 metai

Vaikų literatūros premijos 2011 m. laureatai. Jais tapo rašytoja Violeta Palčinskaitė ir literatūrologė Asta Gustaitienė.

Nuotr. I. Mankevičienės (http://www.skaitymometai.lt)

2011 metai

Vaikų literatūros premijos 2010 m. laureatais tapo rašytojas Vytautas Račickas ir žurnalas „Rubinaitis“.


2010 metai

Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtą Vaikų literatūros premiją atiteko rašytojui Gendručiui Morkūnui ir Vytauto Didžiojo universiteto profesorei Gražinai Skabeikytei-Kazlauskienei.

Nuotr. I. Mankevičienės (http://www.skaitymometai.lt)

2009 metai

Vaikų literatūros premijos 2008 m. laureatais tapo K. Kasparavičius ir vaikų literatūros centro Informacijos skyriaus vedėja Roma Kišūnaitė . K. Kasparavičiui premija skiriama už knygas vaikams: „Braškių diena,“ „Dingęs paveikslas“, „Sodininkas Florencijus“, „Kiškis Morkus Didysis“.

Nuotr. Gintauto Senderevičiaus

 


Reziumė: jeigu norite gauti šį prizą, netingėkite ir daug darykite projektų, sudalyvaukite viename ar kitame konkurse/ renginyje… 😉

Šaltiniai:

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s