Kaip išgydyti writer’s block (II dalis)


Visi žinome – kad  ir kaip puikiai sektųsi rašyti istorijas, visuomet ateina laikas, kai negali suregzti net paprasčiausio sakinio. Tuomet susisukame į kamuoliuką ir tylutėliai sėdime, laukdami kol ši (ne)nuotaika pati praeis. Esu sutikusi įvairių žmonių, pasiūliusių įvairių būdų, kaip gydyti štai tokią kūrėjų ligą, ir pati skirstau juos į du tipus, tinkančius būtent vaizdų ir/ar žodžių rašytojams.Vaizdo rezultatas pagal užklausą „text vs image“

Vaizdų rašytojai writer’s block gydosi praleisdami begales laiko tokiose svetainėse, pavyzdžiui, Pinterest arba daug keliaudami po vietas, panašias į tas, kurių jiems taip nesiseka užbaigti aprašinėti. Tokie kūrėjai stengiasi vaizdus, kuriuos jie mintyse mato tarsi istorijos filmą, kuo tiksliau perteikti juodu rašalu parašytais žodžiais ant balto popieriaus ar elektroninio lapo, kurį dar reikia paversti juodai baltais puslapiais.

Žodžių rašytojai kuria visiškai kitaip. Jiems užtenka pamatyti vieną eilutę, mintį ar citatą, kad iš karto ją apipintų kokia nors visiškai nauja istorija. Galbūt šią mintį pasakė pagrindinis veikėjas savo mirties patale, galbūt ši citata yra jo gyvenimo moto, o šis žodis – gimtojo miesto pavadinimas? Į tokius ir panašius klausimus mintyse jie ir stengiasi atsakyti.Vaizdo rezultatas pagal užklausą „writing exercises“

Norintys gauti įkvėpimo vaizdų rašytojai patys turi rodyti daugiau iniciatyvos: ieškoti fotografijų, žiūrėti filmus, susijusius su tema, prie kurios dirbama, arba įvairius vaizdo įrašus. Tuo tarpu žodžių kūrėjams padėti daug lengviau. Štai dėl ko internetas gana greitai prisipildė daugybe rašymo pratimų, iššūkių arba paprasčiausių užuominų, skirtų pagelbėti rašytojui vėl atsidurti savose vėžėse – su rašikliu vienoje rankoje ir užrašų knygute kitoje. Tad pasidalinsiu nedideliu sąrašėliu rinktinių žodinių pratimų prozos kūrėjams.

 1.  Veikėjas žiūri televizorių ir valgo pietus – tai jis daro jau trejus metus. Tačiau šį kartą programa visai kitokia. Jo fotografija pasirodo ekrane, žurnalistui pasakojant apie tragiško įvykio auką. Vaizdo rezultatas pagal užklausą „coffee barista“Tačiau tai negali būti tiesa, juk jis čia pat, gyvas ir sveikas ir valgo lazaniją. Tuo tarpu veikėjo šeimos nariai, apklausiami žurnalisto, pasakoja, kaip jį mylėjo ir kaip jo ilgisi. Laida staigiai nutrūksta, perdegus televizoriui. Kaip veikėjas turėtų elgtis toliau?
 2. Parašykite sceną, kurioje įvairūs žmonės aptarinėja pagrindinį veikėją. Nupieškite jo paveikslą, naudodami įvairias užuominas dialoguose.
 3. Parašykite istoriją, kurioje neturtingas kavos pardavėjas daro didžiulę įtaką aplinkiniams.
 4. Parašykite apie fabriką, kuris nieko negamina.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „tea vs coffee“Kaip jau minėjau, pratimą gali sudaryti viena nedidelė užuomina…

 1. Arbata ar kava?
 2.  “– Aš nenoriu susimauti vien dėl to, kad kiti žmonės turi siaubingą skonį. “
 3.  Muzika iš filmų apie karą.
 4. Smeigtukas ant šaligatvio.

…ar netgi vos keletas žodžių.

Susijęs vaizdas

 1. Žvaigždėlapis, išplėštas popierėlis, mokomasis vaizdo įrašas.
 2. Viktorijos laikų rūmai, obuolys, žudikas.
 3. Festivalis, sauja banknotų iš „Monopolio“, antropologija.
 4. Laikraščių kioskas, ragana, dingęs žurnalas.

Štai ir mano nedidukas sąrašas rinktinių užduočių. Tikiuosi, jums pasisekė surasti patraukliai skambantį pratimą 🙂 Nepamirškite pasidalinti savo naujai sukurtomis istorijomis. Sėkmės įkvėpimo paieškose!

Reklama

One thought on “Kaip išgydyti writer’s block (II dalis)

 1. Labai originalūs sprendimo būdai. Jie man primena rašytoją besivadovaujantį V. Pekelio užuomena :
  “Kūrybinio darbo produktyvumas tiesiogiai proporcingas gautos ir apdorotos informacijos apimčiai“.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.