Kas yra RPG, arba kaip išgydyti writer‘s block


Taigi, manau, pradėsiu paaiškindama, kas išvis yra tas RPG. Manau, kad didžioji dalis jaunimo jau yra girdėję paminint arba perskaitę štai tokį terminą, ar netgi visai gerai su juo susipažinę. Kaip bebūtų, trumpa santrauka nepakenks nei vieniems, nei kitiems.

RPG – angliškai role-playing game, lietuviškai dažnai verčiamas kaip vaidmenų žaidimas. Esu tikra, kad daugumai rašytojų dabar širdis šoktelėjo iš džiaugsmo, pamačius, kur sukasi kalba. Ir iš tikrųjų, tai žaidimas, kurį yra imitavęs kiekvienas, mintyse kurdamas nesibaigiančius veikėjų dialogus arba (kaip aš) kalbėdamas juos garsiai su rankų mostais ir išraiškingomis mimikomis. RPG būtent tam ir skirtas – sukurti veikėją ir įsikūnyti į jį, viso žaidimo metu kalbėti, jausti, matyti kaip jis, gyventi ir išgyventi jau sukurtame pasaulyje arba jį kurti pačiam kartu su draugais. Na pasakykite, kad tai neskamba puikiai 😉

Žaidžiant RPG vienas didžiausių išbandymų yra veikėjų apribojimai. Viena vertus, tai reiškia, kad niekas ant tavo galvos negalės užversti kokios nors Mary Sue (tai terminas veikėjams, kurie yra pernelyg tobuli arba turi nerealistiškų savybių), iš kitos pusės, turi išmokti susitaikyti, kad istorija nesiklosto taip, kaip tavo veikėjui patogiau, ką labai lengvai galėtum sutvarkyti savo romane. Taigi, jei esi pasiruošęs išvesti savo kūrinį į areną kautis su kitų žaidėjų idėjomis, stebint visa matančiai žaidimo meistro akiai, galiu pažadėti, kad kasdien grįši su visu portfeliu naujų idėjų ir brauksi dienas kalendoriuje nesulaukdamas kitos nuotykių dienos.

Jei sudomino, štai pagrindiniai RPG žanrai ir kur juos galima žaisti:

 • Text-based RPG – paprasčiausias pasirinkimas tiems, kuriems labiau prie širdies klasikinis istorijų kūrimo būdas, nereikalaujantis vaidybos, tik vaizduotės ir plataus žodyno. Puikiai tinka kurti fanfiction ir originalius scenarijus. Žaidžiamas internetu, su grupe žmonių, paeiliui rašant istorijos fragmentus iš savo veikėjo pozicijos. Kadaise būta daug lietuviškų forumų, skirtų būtent šiai veiklai, bet dauguma jų jau merdi, todėl verta jų pasiieškoti anglų kalba.
 • Image result for tabletop rpgTabletop RPG – vienas populiariausių žanrų, deja, Lietuvoje nėra labai plačiai žinomas. Žaidžiamas prie stalo su grupe žmonių, veikėjų kūrimas reikalauja daugybės detalių, kiekvieno veiksmo sėkmė matuojama išmestų kauliukų akių skaičiumi. Istorijos kūrimas reikalauja rimto išankstinio pasiruošimo, todėl pirmą kartą žaidžiant rekomenduočiau naudotis kuria viena iš daugybės jau sukurtų ir išleistų Tabletop RPG knygų bei susirasti patirties turintį žaidimo meistrą. Lietuvoje, kaip jau minėjau, šiuo žanru nelabai užsiimama, tačiau tarp vertesnių paminėti yra Stalo Žaidimų ir Hobby Centras „Rikis“ Vilniuje ir Fantastikos Mėgėjų Klubas „Feniksas“ Kaune.
 • Live-action RPG (kitaip LARP) – tai patobulintas cosplay variantas. Šiuo atveju, panašiai kaip ir visuose kituose RPG variantuose, didžiausias dėmesys skiriamas veikėjo vystymui, tik šįkart tai vyksta atviroje vietoje, atrodančioje tarsi būtų nužengusi iš knygos puslapių, ir tarp daugybės žmonių, persirengusių ir vaidinančių savo veikėjus, 24 valandas per parą besitęsiančioje istorijoje, nė akimirkai neleidžiančiai prisiminti, kuo buvai prieš jai prasidedant. Dabar tu galbūt esi riteris, pasirengęs nudėti drakoną, arba vagis, besiruošiantis mirti kartuvėse, o galbūt šnipas, rezgantis intrigas tarp nieko nenutuokiančių miestiečių…

Image result for college of wizardry larp

 • Didžiausias Baltijos šalyse LARPBaltic Fest, kasmet vykstantis vis kitoje iš trijų valstybių, su besikeičiančia istorija. Taip pat verta paminėti Hario Poterio „College of Wizardry“, vykstantį Lenkijoje ir „Nordic Equinox“, vykstantį Estijoje.

Taigi, tikiuosi šiame trumpame pristatyme sužinojote kažką naujo, o galbūt tiesiog prisiminėte, ką jau seniai buvote užmiršę ir dabar nekantraujate vėl užsiimti šia smagia veikla.

Sėkmingų klajonių istorijų keliais (su gera kompanija) 😉

Reklama

3 thoughts on “Kas yra RPG, arba kaip išgydyti writer‘s block

 1. HP ir Twilight turbūt vieninteliai, kurie ir yra likę.. Apskritai Lietuvoje fantastų bendruomenės sparčiai nyksta :/

  Patinka

 2. Na, sutinku, Lietuvoje tikrai nėra daug puikios kokybės text-based RPG forumų, bet vienas iš nedaugelio, kurį tikrai verta paminėti, yra HP tematikos interaktyvus.hogvartsas.lt
  Nepasakyčiau, kad jis labai merdi 🙂

  Patinka

 3. Kaip įdomu, niekada negirdėjau apie tokius dalykus (tad ypatingai keista kad LT forumuose kažkadą tuo užsiimdavo).

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.