Gražuolė ir Pabaisa (2017) (filmo apžvalga)


1991 metais pasirodęs Disney kino kompanijos animacinis filmas „Gražuolė ir pabaisa“, pastatytas prancūzų rašytojos Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve sukurtos pasakos motyvais (pranc.  La Belle et la Bête) šią istoriją taip išpopuliarino, kad retas vaikas pasaulyje jos nežino. Žinoma, ekranizuojama ji jau nuo 1946 metų, nuo to laiko pagal ją pastatyti 11 filmų (tarp jų – Alex Pettyfer knygos jaunimui Beastly ekranizacija), o dvyliktasis pasirodė šių metų kovą. Jis buvo laukiamas su tokiu nekantrumu dar ir todėl, kad pagrindinį vaidmenį jame atliko iš Hario Poterio epopėjos ir daugelio kitų filmų gerai pažįstama anglų aktorė Emma Watson.

„Gražuolės ir Pabaisos“ istorija

Ši pasaka buvo sukurta Prancūzijoje Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve ir išleista 1740 metais. Originaliai tai buvo istorija apie princą, kuris mažas prarado tėvą, jo motina turėjo viena ginti karalystę nuo priešų, taigi ji paliko rūpintis sūnų piktai fėjai, kuri bandė jį suvilioti, kai tas tapo pilnamečiu. Kai princas ją atstūmė, ji pavertė jį pabaisa. Gražuolė šioje pasakoje nebuvo pirklio dukra, o karaliaus ir gerosios fėjos palikuonė. Nedorėlė fėja bandė nužudyti Gražuolę, kad ištekėtų už jos tėvo karaliaus, ir Gražuolė buvo sukeista su mirusia pirklio dukterimi, kad taip būtų apsaugota. 1756 metais ši istorija buvo perrašyta ir išleista kaip pasaka, skirta vaikams. Jeanne-Marie Leprince de Beaumont žymiai viską pakeitė priėdamas veikėjų (godžiąsias Gražuolės seseris) ir labai viską supaprastindamas (pavyzdžiui, rūmų magiją).

Disney dar kartą perrašė šią istoriją sukūrusi animacinį filmą, kuris nubraukė visas prieš tai buvusias „Gražuolės ir Pabaisos“ versijas (tarp jų ir rusiškąją „Raudonoji gėlelė“). Pagal šio filmuko scenarijų (tiesa su kai kuriais šiuolaikiniais patobulinimais) buvo pastatytas ir naujausias filmas, kurį kūrė tas pats režisierius, kaip ir „Saulėlydžio“ sagą – Bill Condon.

Apie filmą

Jei nežinote, tai yra muzikinis romantinis fantastinis filmas, kurį sudaro vaidybinė dalis ir kompiuterinė animacija (kaip kitaip sugyvinsi baldus?). Jame vaidina visas aktorių žvaigždynas: Emma Watson ir Dan Stevens kaip Gražuolė ir Pabaisa, Luke Evans, Kevin Kline, Josh Gad, Ewan McGregor, Stanley Tucci, Audra McDonald, Gugu Mbatha-Raw, Ian McKellen ir Emma Thompson šalutiniuose vaidmenyse. Istorija yra sukurta pagal 1991 metų animacinio filmo versiją. Ko galite tikėtis – tai daug muzikos, dainų ir efektingų aktorių pasirodymų, dėl ko dvi valandos pralėks akimirksniu.

Nuomonė

„Gražuolė ir Pabaisa“ yra tikriausiai vienas mano mėgstamiausių animacinių filmų. Vien jo idėja, kad svarbiau yra vidinis grožis, ir kad meilė gali įveikti bet kokius burtus yra įkvepianti. O kur dar Belės meilė knygoms! O tai, kad jos vaidmenį atliko Emma Watson apskritai fantastika, nes ji tobulai jam tiko. Ir beje, dainuoja ji puikiai.

Didelė filmo dalis yra dainuojama, ir tai daroma fantastiškai, balsai nuostabūs, dainų žodžiai puikūs. Man ypač patiko Pabaisos partija ir, žinoma, įžanginė daina. O kur dar Lafu pasirodymas smuklėje…  Jei nesate miuziklų gerbėjai, tada gal neliksite tokie sužavėti, bet man tai buvo nereali patirtis.

Sunku kažką paspoilinti, kai pati istorija yra labai gerai žinoma, tačiau kūrėjai pasistengė įnešti į ją humoro. Buvo vietų, kai salė leipo juokais. Daugiausia tai buvo Gastono bendražygio Lafu nuopelnas (akt. Josh Gad). Šis personažas be abejonių taps vienu mėgstamiausiu visiems, kad žiūrės filmą. Nors dėl jo kilo visokių diskusijų (tiksliau jo orientacijos).

Grįžusi namo pasakiau, kad jei būtų galimybė nueičiau į šį filmą dar mažiausiai bent kartą! Man su muzikiniais filmais kažkaip nelabai pakeliui, tačiau šis nuo šiol bus vienas mėgstamiausių, nes perkurdami scenaristai sugebėjo personažams suteikti daugiau gyvumo ir spalvų. Ir efektai ohoho kokie vykę!

Reklama

2 thoughts on “Gražuolė ir Pabaisa (2017) (filmo apžvalga)

  1. Aš žiūrėjau neseniai šį filmą ir galiu su viskuom sutikti. Na, dar turiu paminėti, kad aš per visą filmą nerealiai įsimylėjau Lumiere, žvakidę. Tiksliau jo balsą. Aš sutikčiau tekėti už tos žvakidės vien tam, kad galėčiau nuolatos girdėti jo balsą 😀

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.