Beren and Luthien (anonsas)


J. R. R. Tolkien, legendinis „Žiedų valdovo“ ir „Hobito“ autorius, mirė 1973 metais, būdamas 81-erių metų amžiaus, visų būsimų ir esamų fanų nuomone gerokai per anksti ir parašęs gerokai per mažai knygų, nes, kai perskaitai visas pagrindinės sagos knygas po aštuoniasdešimt penkis kartus, visas Tolkieno knygutes vaikams, Viduržemės enciklopediją (devynis tomus) ir netgi jo sudarytą anglų kalbos žodyną (ieškodamas tokių žodžių kaip hobitas ir orkas), ne tik lietuviškai, bet ir keliomis kitomis kalbomis, tuomet gyvenimas staiga pasidaro nepakeliamai tuščias.  Nusivylę gyvenimu tolkienistai ima leisti laiką skaitydami fanfiction ir tylutėliai melsdamiesi, kad kokiame apdulkėjusiame Oksfordo bibliotekos kampe būtų atrastas koks seniai užmirštas rankraštis.

Image result for beren and luthien book

Turint omenyje visus šiuos Tolkieno gerbėjų gyvenimo ypatumus, visai nenuostabu sužinojus, kad praėjusių metų rudenį visame pasaulyje buvo laiminamas rašytojo sūnus Kristoferis po to, kai buvo paskelbta apie naują, jo redaguojamą knygą. Kūrinys vadinsis „Beren and Luthien“ ir jį ruošiamasi išleisti šių metų gegužės mėnesio pradžioje.

Iki šiol sutrumpintą legendos versiją apie mirtingąjį žmogų Bereną ir jo mylimąją elfę Liutijeną buvo galima paskaityti tik Viduržemės mitų rinkinyje „Silmariljonas“ ir išsklaidytą po „History of Middle-Earth“ tomus, tuo tarpu naujojoje knygoje bus ne tik visa istorija, bet ir daugybė jos versijų, Tolkieno perrašytų bėgant laikui tiek proza, tiek poezija.

Tiems, kurie nėra pažįstami su šia legenda ir galbūt tėra skaitę „Žiedų valdovo“ trilogiją, šis trumpas reziumė kaip tik jums.

Mirtingasis žmogus Berenas bėgdamas po pralaimėto mūšio prieš Juodąjį Valdovą Morgotą, patenka į elfų karalystę Doriatą. Jame jis sutinka karaliaus dukterį, nuostabaus grožio elfę Liutijeną ir ją įsimyli. Karalius Tingolas nenorėdamas, kad jo dukra ištekėtų už mirtingojo, paskelbia, kad Berenas negaus jos rankos tol, kol neparneš vieno iš silmarilų, nuostabaus grožio, elfų darbo brangakmenių, kuriuos klasta pagrobė Juodasis Valdovas. Berenas puikiai suprasdamas, kokia beprotiška yra ši misija, leidžiasi į kelią kartu su mylimąja Liutijena, kuri nepaisydama tėvo draudimo, atsisako jį palikti.

Image result for beren and luthien alan lee

Istorijoje galima rasti tradicinės anglų mitologijos elementų kaip ir daugumoje Tolkieno kūrinių. Taip pat, tai viena iš nedaugelio, o gal net ir vienintelė jo knyga, kurią iš dalies galima laikyti alegorija, mat Bereno ir Liutijenos istoriją Tolkieną parašyti įkvėpė jo paties meilė jo žmonai Editai.

Na, o visiems Viduržemės blogiukų mėgėjams ši knyga taip pat nepasirodys prasta. Joje bus ne tik epizodų su Pirmuoju Juoduoju Lordu Morgotu, kuris bus pažįstamas tik „Silmariljono“ skaitytojams, bet ir su Sauronu, tuo pačiu blogiuku, kurį Frodas sunaikino trilogijos pabaigoje ir kuris iki šiol neturėjo daug scenos laiko.

Taigi, visi kas liko skaityti iki galo, pasekit mano pavyzdžiu, bėkit prie kalendoriaus ir apveskite gegužės 4 dieną raudonai, nes juk ne kiekvienas autorius leidžia naujas knygas ir po savo mirties 😉

Reklama

2 thoughts on “Beren and Luthien (anonsas)

  1. Smagu laukt naujos knygos, ane? 🙂 Ne į temą, bet aš laukiu taip “Užkerėto dvaro“ antros dalies (nors dabar skaitau jos vertimą on-line, kas 3-4 dienos po naują skyrių). Žadėjo balandžio mėn išleist rusų kalba, tai vos ne nuo vasario kiekvieną dieną po kokius 15 kartų užeinu į leidyklos puslapį pažiūrėt, ar jau atsirado “Greitai“ skyriuje 😀 vis nėra :((

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.