The Wrath and the Dawn – Renee Ahdieh (knyga)


Kiekviena aušra žudiko valdomoje šalyje į vis kitą šeimą atneša siaubą. Khalid, 18 metų Khorasan kalifas, kiekvieną naktį vis veda naują merginą tik tam, kad saulei kylant ją nužudytų. Taigi, yra ganėtinai įtartina, kai 16 metų Shahrzad pasisiūlo tuoktis su Khalid.  Tačiau ji tai padaro turėdama gudrų planą, kaip jai išlikti gyvai ir atkeršyti kalifui už tai, kad šis nužudė jos geriausią draugę ir kartu daugybę kitų nekaltų merginų. Shazi norai ir viltys, padeda jai išgyventi iki aušros, kai kitoms nepavyko, tačiau čia slypi spąstai… ji pradeda pamilti vaikiną, kuris nužudė jos draugę.

Ji sužino, kad žudikas vaikinas-karalius nėra toks, koks atrodo iš pirmo žvilgsnio, kaip ir visos tos merginų mirtys. Shazi yra pasiryžusi atskleisti mirčių priežastį ir visiems laikams nutraukti šį prakeiktą mirčių ciklą.


Pagrindinė informacija

Kalba: anglų kalba
Išleidimo metai: 2015
Originalus pavadinimas: The Wrath and the Dawn
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: The Wrath and the Dawn
Patartinas amžius: 14+
Žanras: fantastika, istoriniai elementai, romantika, jaunimo literatūra, fairy tale retelling (pasakų perpasakojimai)
Mitinės būtybės/padarai/ galios: prakeikimai, žmonės su paranormaliais sugebėjimais
Puslapių skaičius:  388
Pasakotojas: trečias asmuo, daugybė veikėjų
Autoriaus puslapis: http://reneeahdieh.com


Ką žinote apie „Tūkstantis ir viena naktis“? Net neabejoju, kad jūsų ausis yra pasiekęs šis pasakų rinkinio pavadinimas. Gal net kelias jų ir žinote. Todėl visai nenuostabu, kad šis garsus kūrinys įkvepia sukurti veikėjus ir nuostabias istorijas, o šiuo metu, kai vis stipriau skaitytojų dėmesį sukausto garsių istorijų bei pasakų perpasakojimai, Renee Adhieh įkvėpė pateikti savo versiją apie Šacherezadą. O šioji istorija yra persismelkusi egzotika, pavojais, grėsme, paslaptimis ir meile. Ar išdrįsi atsiverti šią knygą, kuri pagrobia skaitytojų širdis?

Autorė kartu su vyru bei šunimi Mushu gyvena Šiaurės Karolinoje.  Moteris priklauso Society of Children’s Book Writers and Illustrators ir yra aktyvi Science Fiction & Fantasy Writers of America narė. Kaip ir dauguma autorių, kai jų paklausia, iš kur gi šie semiasi idėjų savo istorijoms, autorė atsako, kad jų randa visur: kartais dainos žodžiuose, kartais koks nors paveikslas įstringa atmintyje, ar kokia nors nuotrupa iš pokalbių gatvėje. Tačiau vis dėlto dar priduria, kad nemenkai ją įkvepia jos pati asmeninė patirtis ir bendravimas su kitais žmonėmis. Bet pačią knygą „The Wrath and the Dawn“ įkvėpė keli dalykai. Vienas iš jų yra tas, kad autorė yra kelių rasių atstovė, ir jai norėjosi parašyti knygą, kurioje būtų įvairių rasių ir profesijų žmonės. Antroji priežastis yra ta, kad jos vyras yra persas, ir kai ji aplankė jo tėvus, ji pamatė nuostabius tapetus ant sienos. Iš tolo atrodė, kad tūkstančiai paveiksliukų buvo sudėlioti bet kaip. Autorė vėliau paklausė, kas tai, ir jos vyro motina atsakė, kad čia pavaizduotos „Tūkstančio ir vienos nakties“ pasakos.  Tada autorė pradėjo galvoti, kas būtų, jeigu Šacherezada būtų paauglė… 

Ir autorė įkvėpta pradėjo rašyti.  Dabar kiekvienas norintis gali perskaityti, ką gi jos fantazija sukūrė. O sukūrė tikrai įdomią istoriją, kuri prikausto prie knygos puslapių ir taip lengvai nepaleidžia. Tačiau manęs knyga neįtraukė nuo paties pirmo puslapio. Turėjau kelias menkutes problemas. Didžiausia iš jų buvo keisti vardai bei jų sutrumpinimai, titulai ir pavadinimai. Prisipažįstu, smagu buvo atitrūkti nuo įprastų vardų: Adam, Jack, Alice ir kiti. Net nepatikėsite, kaip autoriai mėgsta savo istorijose naudoti tuos pačius vardus. Tarsi visi turėtų tas pačias smegenis. Tai nelabai gerai, ypatingai, jeigu kuris nors iš veikėjų paliko tau stiprų įspūdį, ir nenori, kad šį kas nors tau suterštų kitu veikėju ar keltų kokias nors negeras asociacijas.

“So you would have me throw Shazi to the wolves?”
“Shazi?” Jalal’s grin widened. “Honestly, I pity the wolves.”

Tačiau skaitydami šią knygą su egzotiškais vardais galite būti ramūs, kad jokios asociacijos iš kitų istorijų jūsų nepersekios. Problema bus ta, kad gali būti sunku iš pradžių susigaudyti, kas yra kas, nes vis dėlto vardai nėra mums įprasti, o tai, kas kartais yra neįprasta, sunkiau įstringa į galvą. Tačiau garantuoju, kad vėliau, kai vardai nusės jūsų atmintyje, istoriją bus lengviau sekti… ir nepaprastai įdomu tai daryti.

Net sunku iš tikrųjų yra perteikti, kokia išsiskirianti iš kitų šioji istorija man buvo. Kol kiti autoriai stengiasi sukurti kuo daugiau romantiškų akimirkų, kuo greičiau priversti veikėjus vienas kitą pamilti ir daug kartų bučiuotis, Renee Ahdieh to nedaro. O tai įnešė nepaprastai šviežio oro gurkšnį. Veikėjai elgiasi šaltai, paslaptingai, nežinia, kas ką slepia, ir kas ko iš tikrųjų nori. Ypatingas kalifas yra sunkiai perskaitomas veikėjas šioje istorijoje, bet kartu jis yra ir labai įdomus.

She was a dangerous, dangerous girl. A plague. A Mountain of Adamant who tore the iron from ships, sinking them to their watery graves without a second thought. With a mere smile and a wrinkle of her nose.

Tačiau tikriausiai visa įtampa istorijoje atsiranda ne tik dėl paslaptingų merginų mirčių, tačiau ir dėl to, kad knygoje yra meilės trikampis. Bet prieš pradedant vartyti akis ir sakyti, kad tai dar viena nesąmoninga istorija, turiu pasakyti, kad šis meilės trikampis yra truputį sergantis ir kupinas mįslių bei paslapčių. O jos atsiranda todėl, kad pagrindinė veikėja slepia savo tapatybę, ir kad ji vaikšto ant peilio ašmenimis būdama žiauriojo kalifo žmona. Todėl skaitytojai, kurie nori įtampos, jos čia tikrai ras, nes versdami kiekvieną knygos puslapį klaus savęs, ar šiame puslapyje paslaptys išlįs, ar šiame puslapyje visa tiesa bus atskleista ir kartu su ja bus pralietas kraujas.

Bent jau aš tai tikrai kėliau šiuos klausimus ir negalėjau atsitraukti nuo knygos. Be to, mergina jūsų neerzins ilgomis pastraipomis, kuriose mėgins sudėti pliusus ir minusus abiems vaikinams. Labai aišku, kam jos širdis priklauso. Taigi, kaip jau minėjau, tai nebus labai jau tradicinis meilės trikampis.

“It’s a fitting punishment for a monster. To want something so much — to hold it in your arms — and know beyond a doubt you will never deserve it.”

Kadangi istorija nėra sufokusuota ties tuo, kad kuo detaliau perteikti, kaip mergina jaučiasi, kai ją bučiuoja, liečia vaikinai ir t.t., istorijoje viskas aprašoma ganėtinai konkrečiai, o iš to kyla rimtumo jausmas, ir kartu leidžiama pačiam skaitytojui įsivaizduoti, kaip veikėjai jaučiasi, patiems interpretuoti, ką reiškia vienas ar kitas veikėjo poelgis. Tai yra nepaprastai nuostabus dalykas, kadangi gauni leidimą paleisti vaizduotę, o tai darydamas paverti šią istoriją neapsakomai įdomia.

Šioji knyga yra ganėtinai realistiška atsižvelgiant į tai, kad joje vis dėlto vyrauja fantastikos elementai: prakeiksmai, skraidantys kilimai ir kita. Knygoje rasite kovas, vedybas ne iš meilės, lankymąsi oficialiuose renginiuose, įdomias etiketo taisykles, pasikėsinimus nužudyti ir kita. Kitaip tariant, čia rasite stiprius elementus, kurie įpinti į istoriją taip, kad net nedingteli mintis, kad tokių dalykų yra pilnos visos knygos. O tai padaryti nėra jau taip lengva.

When she wound her fingers in his hair to draw her body against his, he stilled for breath, and she knew, as he knew, that they were lost. Lost forever. In this kiss. This kiss that would change everything.

Dėl šios priežasties jums teks pasivažinėti nepaprastais amerikietiškais kalneliais. Bus momentų, kai pamiršite kvėpuoti, bus momentų, kada atrodys, kad širdis krūtinėje tuoj ims ir susprogs, ir bus akimirkų, kai vaizdas pradės liestis nuo gailesčio ir skausmo ašarų. O visko kulminacija bus ta, kad norėsite kelionę pakartoti ir griebti sekančią šios istorijos dalį.

Taigi, tie kurie nori egzotikos ir istorijos, kuri privers jaustis taip, tarsi neskaitytumėte šimtus kartų skaitytos istorijos, rekomenduoju griebti šią knygą.

penki

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s