Romantiškos knygos fantastams


Taigi, jau realistai ir distopijistai sulaukė nemažai pasiūlymų, kokias knygas gali skaityti, kad šioji savaitė būtų jiems nepaprastai romantiška. Dabar atėjo fantastų eilė. Ar jūs pasiruošę? Jeigu taip, pradėkime 🙂

P.S. šiame sąraše fantastika bus traktuojama taip: tai yra istorijos, kurių veiksmas vyksta kitose pasauliuose, jose gali būti veikėjai su tam tikromis galiomis ar žmonės gyventi tarp kitų sutvėrimų.

Pirmoji, kol kas tik knyga, o ne serija (nors antroji dalis Lietuvoje pasirodys vėliau) yra garsios Amerikos rašytojos Sarah J. Maas „Užkerėtas dvaras“. Šioje serijoje autorė naudoja pasakų motyvus. Nors pati rašytoja teigia, kad tai yra daugybės pasakų ir mitologijos istorijų junginys, bet pirmoje (ir antroje dalyje kol kas) galima įžiūrėti tam tikros pasakos/mito įtaką. „Užkerėtas dvaras“ pristato „Gražuolės ir Pabaisos“ pasakos perpasakojimą magiškame pasaulyje. Vienintelis dalykas, kurį turite žinoti pradėdami skaityti knygą, yra tas, jog autorė rašo tikrai stipriu stiliumi ir niekados nežinai, kas gali nutikti, nes ji stengiasi laužyti nusistovėjusius jaunimo literatūros šablonus.

uzkeretas-dvaras

Leigh Bardugo Grišų trilogija (kol kas turime tik pirmas dvi dalis) nukels į kitą pasaulį, kuriame sutiksite Darklingą. Dėl jo šioji trilogija yra viena iš mano mėgstamiausių. Nes rimtai, pamatysite, norėsite jo nekęsti, bet nesugebėsite, nes jo neįsimylėti tiesiog neįmanoma. Šiose knygoje su fantastika persipina su Rusijos tautos tautinėmis detalės (pvz., drabužiai). Taip pat istorijoje yra įdomūs personažai ir pateikiama įdomi šio pasaulio mitologija. Taigi, būtų kvaila neatsiversti šios serijos ir nenukeliauti į Leigh Bardugo sukurtą magišką pasaulį.

šešėlis ir kaulas shadow and bonesturmas-ir-audra-grisu-trilogija-antra-knyga-1

Dar viena stipriai parašyta knyga yra Sabaa Tahir „Žarija Pelenuose“ (antroji dalis jau pakeliui). Istorija yra pasakojama iš dviejų veikėjų perspektyvos: merginos ir vaikino. Pasaulis, kuriame jie gyvena, yra žavingai bauginantis, kaip ir jame esanti sukurta mitologija. Labai džiaugiuosi, kad šioji knyga yra ir Lietuvoje ir jūs galite skaityti apie nesušvelnintus dalykus. Pagrindiniai knygos personažai, perskaičius knygą, išliks tikrai kelias dienas, nes jų charakteriai ir poelgiai skaitant knygą sukrės ne kartą.

žarija pelenuose sabaa tahir

„Gėrio ir blogio mokykla“ – tai visų jums žinomų ir nežinomų pasakų rinkinys ir šiame rinkinyje tas vienintelis ir meilė yra vieni iš svarbiausių dalykų, aplink kuriuos ir sukasi visas veiksmas. Taigi, būtų gėda neįterpti šios serijos į šį sąrašą.  Nors gali atrodyti, kad knyga skirta tik vaikams, nepasigaukite. Ji puikiai tinka ir paaugliams, ir suaugusiems, kurie trokšta patirti nuotykių, romantikos, veiksmo ir pavojų. Knygos autorius tikrai padirbėjo iš peties ir nesižavėti jo sukurtu magišku pasakų pasauliu yra tiesiog neįmanoma.

cdb_Gerio-ir-Blogio-mokykla_1_z1cdb_Gerio-ir-Blogio-mokykla_Pasaulis-be-princu_z1gėrio ir blogio mokykla laimingai

„Geležies fėjūnų“ serija tai tinka, tai netinka šiame sąraše, kadangi veiksmas vyksta tiek fantastiniame pasaulyje, tiek mūsiškame. Bet pamėginkime vis tiek pakalbėti apie šią seriją, kurioje veikėjai yra fėjiškos prigimties. Bet neįsivaizduokite, kad tai maži žmogeliukai su laumžirgių ar drugelių sparnais. Oi, tikrai ne. Čia fėjos yra klastingos ir retai kada ką padarys už dyką.  O kas atsitiks, kai dviejų nesutariančių karališkų fėjų šeimų atžalos pamils vieną kitą? Na, jums teks perskaityti seriją, kad sužinotumėte atsakymą į šį klausimą.

julie-kagawa-gelezies-karalius-1julie-kagawa-gelezies-princese-1gelezies-karaliene_z1gelezies-riteris_z1

Gaila, kad mes turime tik pirmą dalį „Eonas“, kadangi daugiausiai karščio šioje serijoje turi antra dalis, tačiau ir pirmoje yra šiltų ir romantiškų vietų. Taip pat istorijoje yra sukuriamas Azijos šalių atmosfera. Taigi, kam patinka egzotiškos kultūros, šioji knyga gali labai patikti.

cdb_Eonas_z1

Kita ir, deja, paskutinė serija šiame sąraše yra „Drakono raitelė“.  Romantinė linija nėra serijoje super karšta ir ryški, bet ji egzistuoja bei užkabina. Asmeniškai man, buvo vien iš priežasčių, kodėl šioji serija patraukė ir įveikiau ją nuo pirmo iki paskutinio puslapio.  Skaitydami šią seriją jūs atsidursite kitame pasaulyje, kur egzistuoja magija ir įvairiausi sutvėrimai bei, žinoma, karas. Taigi, ne tik galėsite panaršyti po jums nepažįstamą pasaulį, susipažinti su įdomiai personažais, juos pamilti, sekti meilės siužeto liniją, bet ir pasižiūrėti, ar šioje serijoje karas pasibaigs laimingai porelės atžvilgiu 😉

cdb_Drakono-raitele_1_Veju-zemeje_z1cdb_Drakono-raitele_2_Senaro-misija_z1Drakono-raitele_3_Galios-amuletas_z1

Gal ką nors praleidau? Na, jeigu taip, pasakykite, kokią dar fantastinę knygą reikėtų įtraukti į šį sąrašą 😉

kitty

Reklama

2 thoughts on “Romantiškos knygos fantastams

    1. Ot ir netiktų 😀 Šios knygos priklauso paranormaliam žanrui. Reikia nemaišyti fantastikos ir paranormalaus žanro. Fantastinių knygų veiksmas vyksta kitose pasauliuose su mitinėmis būtybėmis, kol paranormalusis vyksta mūsų pasaulyje su mitiniai sutvėrimais. Taigi, tos serijos, deja, nepapuola į fantastiką 😉

      Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.