Kūrybinio rašymo pratimai


Metas truputį pralieti prakaitą ir nuvalyti dulkes nuo savo rašytojo plunksnos. Štai jums keli pratimai, kurie padės pasitreniruoti kuriant dialogus ir parinkti stiprius žodžius savo istorijoms. Šiuos pratimus galite atlikti vieni, kartu su draugais ar kokiuose nors susibūrimuose. Iš viso surinkti šeši paprasti, tačiau įdomūs ir smagūs žaidimai. Smagiai praleiskite laiką 😉

1. Transformacijos

Vienas iš teatro improvizacijos žaidimų yra, kai du ar daugiau žaidėjų perteikia kažkieno transformaciją, pavyzdžiui, pradedant nuo kiaušinio ir baigiant viščiuku. Žaidėjai tai perteikia savaip. Vienas gali susitelkti dėmesį ties veido mimikomis ir garsais, kitas ties išsiritimu iš kiaušinio ir pirmų netvirtų žingsnių žengimu. Rašytojams yra svarbu sugebėti susitelkti ties tokiomis detalėmis, kad galėtų pristatyti natūralų personažo augimą ir pasikeitimą. Taigi, šis pratimas jums padės tai geriau išmokti.

Kaip žaisti? Susigalvokite porą detalių (pavyzdžiui, naujagimis ir metų vaikas, moksliukas ir išleistuvių karalius) ir aprašykite detaliai svarbius šios transformacijos momentus. Kokius garsus vaikas leidžia, kai mokosi vaikščioti? Kaip juda vaiko kūnas? Kur žiūri jo akys? Kaip jis laiko iškėlęs galvą? Čia klausimų virtinę jūs galite pratęsti, kai aprašysite pasirinktą porą.

2. Keturi ir dešimt 

Šis skaičiuoti verčiantis pratimas/žaidimas leis jums patyrinėti, kaip skirtingai kalba žmonės – ypatingai, kokio ilgio yra jų sakiniai. Kai kurie žmonės yra tikri tauškaliai, kol kiti tik linkteli ir/ ar išleidžia tik kokius nors garsus. Jeigu rašote dialogą, šis žaidimas jums gali pagelbėti sukuriant savitą personažo balsą, kad jie vienas su kitu neskambėtų panašiai.

Kaip žaisti? Parašykite du puslapius, kuriuose personažo sakiniai būtų sudaryti iš keturių žodžių, o kitas – naudoja dešimt žodžių, tačiau nebūtinai tai turi būti vienas sakinys. Štai jums trumpas šio žaidimo pavyzdys:

-Sveika, Dežna, kas geresnio?
-Nieko ypatingo. Tiesiog sėdžiu čia, galvodama, ką visa tai reiškia.
-Kas visa tai reiškia?
-Viskas. Na,  juk žinai, gyvenimas,  mirtis, seksas, sumuštiniai, politika, viengungystė…
-Tau reikėtų užsiimti meditacija.

3. Iškirptos scenos iš filmų

Šio žaidimo esmė pasirinkti jums gerai žinomą filmą. Tada jums reikia įsivaizduoti kokią nors sceną ir ją įterpti į siužetą. Kaip dabar filmas pasikeistų, kaip klostytųsi įvykiai? Pamėginkite tai aprašyti.

4. 60 sekundžių pasaka

Viskas tampa juokingiau, kai yra kažkas pagreitinto. Būtent tokia yra šio žaidimo esmė ant scenos. Tačiau ant popieriaus šis pratimas rašytojus moko, kaip panaudoti mažiau žodžių, bet jais pasakyti daugiau.

Kaip žaisti? Išsirinkite pasaką ir ją perskaitykite, kad būtumėte susipažinę su visais pagrindiniais jos detalėmis. Tada parašykite jos santrauką. Galite panaudoti tik 140-150 žodžių. Rašydami įsitikinkite, kad parenkate spalvingus ir stiprius žodžius.

5. Parinktas veikėjas dialogui

Susikurkite daugybę pačių įvairiausių kortelių, ant kurių būtų surašytos žmonių profesijos, tautybės, išvaizda, charakterio savybės, amžius, t.y., viskas, kas padėtų apibūdinti personažą, arba paprašykite, kad jūsų draugas/ šeimos narys apibūdintų veikėją. Kai turėsite informaciją apie veikėją, sukurkite jam monologą. Taip pat galite vėliau sukurti ir dialogą, kuris vyksta tarp šio sukurto personažo ir jūsų ar jūsų kito sukurto veikėjo.

6. Įlįskime į veikėjo galvą

Internete susiraskite žmonių nuotraukų ir iš jų išsirinkite vieną. Dabar aprašykite šį veikėją: ką jis daro? Ką mėgsta? Koks jo gyvenimas ir t.t.

Naudoti šaltiniai:

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.