Sirena – Kiera Cass (knyga)


JAI SAKĖ, KAD JI MIRTINAI PAVOJINGA ŽMONĖMS.

JAI KARTOJO, KAD JI YRA GINKLAS.
NUOSTABUS, GRAŽUS GINKLAS.

Ji vis girdėjo: „Negali daryti nieko, kas atskleistų mūsų paslaptį. Negali užmegzti artimų santykių su žmonėmis. Gali bendrauti tik su mumis, išrinktosiomis, ir visagaliu vandenynu. Taip, jausies vieniša, atskirta nuo pasaulio, bet kai visa tai baigsis, gausi didžiausią dovaną – gyvenimą. Paklusnumas ir kantrybė – tai viskas, ko iš tavęs reikalaujama.“

Kalen laikėsi taisyklių ir laukė pažadėtojo stebuklo. Tačiau netikėtai į jos gyvenimą įsiveržė Akinlis ir visos taisyklės prarado prasmę. Ji nustojo tikėti ateitimi, nebenorėjo laukti. Kalen troško gyventi čia ir dabar, ir visa savo esybe pasinerti į taip išsvajotąją meilę…


Pagrindinė informacija

sirena-keira-cass

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai Lietuvoje: 2016
Pirmasis originalus leidimas: 2009 (perleista 2016)
Originali kalba: anglų
Originalus pavadinimas: The Siren
Leidykla (Lietuvoje):  Alma littera
Vertė: Gabrielė Gailiūnė – Bernotienė
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: nėra
Patartinas amžius: 13+
Žanras/ tipas: paranormali, romantika
Mitinės būtybės/padarai/galios: sirenos
Veiksmo laikas: šių dienų pasaulis
Puslapių skaičius: 288
Pasakotojas: pirmas asmuo (mergina)
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.kieracass.com/Lietuvoje išleista naujausia (kartu ir seniausia) garsios Amerikos rašytojos Kiera Cass knyga, kuri šįkart pasakos mums apie sirenas. Taigi, skaitydami šią apžvalgą, užsikimškite ausis, kadangi sirenų balsai yra pavojingi 😉

„Sirena“ yra pati pirmoji rašytojos knyga, kurią autorė publikavo pati 2009 metais. Po didžiulio populiarumo susilaukusios „Atrankos“ serijos, buvo nuspręsta perleisti kiek patvarkytą „Sireną“. Kiera Cass neslepia, kad grįžti prie savo pirmosios  kada nors parašytos ir publikuotos istorijos nebuvo lengvas darbas. Kai istorija yra išleidžiama, autorė niekados daugiau jos neskaito. Tačiau šią savo taisyklę jai teko sulaužyti. Kiera Cass pasakoja, kad ruošdama istoriją perleidimui ji sutrumpino ją kone per pusę, nes stengėsi sutrumpinti ilgus aprašymus ir skirti dėmesį tik svarbiems įvykiams istorijoje. Kodėl? Autorė atskleidžia, kad tai yra viena taisyklė, kurią ji išmoko: „kartais mažiau yra daugiau“.

Taip pat perleistoje versijoje Vandenynas turi balsą. Pasirodo, to nebuvo originalioje istorijoje. Skaitytojas žinojo Vandenyno mintis tik tada, kada sirenos, kurias autorė įsivaizdavo kaip geriausiai suprantančios Vandenyną, pristatydavo jos mintis. Sužinojusi šį faktą mėginau įsivaizduoti, kokį gi įspūdį būtų galėjusi palikti man istorija, jeigu Vandenynas nebūtų turėjusi balso ir visas jos mintis girdėčiau per sirenų lūpas. Tikriausiai ne kokį, nes būtent Vandenynas kalbėdamas knygoje atliko motinos vaidmenį ir istorijai suteikė švelnumo, šiltumo ir gilumo. Šis įspūdis būtų kiek sumenkęs, jeigu Vandenynas pati nebūtų kalbėjusi.

Tačiau be šių pakeitimų Kiera Cass teigia, kad istorija nenutolsta toli nuo pagrindinės jos minties ir pasakoja apie draugystę, kuri turi pačias įvairiausias formas,  ir meilę, kuri gimsta joje. Ką jau ką, tačiau draugystė šioje knygoje tikrai nešioja karūną.

Tikriausiai dauguma jūsų perskaitę knygos anotaciją susidarysite įspūdį, kad istorijoje bus gausu įtampos, pavojų ir karštos meilės, tačiau teks jus truputį nuliūdinti ir priminti Kiera Cass „Atrankos“ seriją. Autorė paprasčiausiai nemoka rašyti aštriai ir įtemptai. Jos arkliukas yra visai kitoks  – šiluma, gilumas, paprastumas ir ramumas. Taip, sirenos šioje knygoje žudo žmones, tačiau jos nėra piktadarės, kaip nėra ir Vandenynas. Sirenos, save vadinančios seserimis, yra labai artimos viena su kita ir daugiau laiko praleisite jų draugijoje nei Kalen ir Akinlio, kuris tai čia yra, tai nėra, ir galiausiai jie vienas kitą yra beprotiškai įsimylėję.

Nors tiesa, vienoje vietoje lyg ir atsiranda įtampa ir tas tamsumas, tačiau jis tik tamsoje sužimba ir dingsta kaip jonvabalio švieselė.

Negaliu su juo pasilikti. Nė nežinau, ar jo jausmai tikri, nors matyti, kad aš jam rūpiu ne mažiau negu jis man. Viskas tikrai blogai baigsis.
Negaliu čia likti.
Bet turbūt galiu pabūti vieną dieną.

Bet trumpai apie pačią istoriją. Taigi, ji yra pasakojama iš merginos Kalen, pirmojo asmens perspektyvos. Mergina su šeima plaukia laivu ir, deja, jis nuskęsta sirenų dėka. Kalen nenori mirti, šį jos norą išgirsta Vandenynas. Ji merginai pasiūlo galimybę šimtą metų jai tarnauti, t.y., būti sirena, o kai tarnystė pasibaigs, ji galės toliau gyventi kaip žmogus, žinoma, viską užmiršusi. Kalen sutinka ir tampa sirena. Jai ganėtinai sunku būti sirena ir su tuo jai nepavyksta susitvarkyti net aštuoniasdešimt metų. Ji sapnuoja košmarus apie žuvusius žmones ir renka informaciją apie juos. Kadangi jos balsas yra pavojingas, ji su niekuo nekalba, išskyrus namuose su savo seserimis sirenomis.

Vieną dieną ją bibliotekoje užkalbina Akinlis, kuris po truputį suranda kelią į merginos širdį ir pradeda drebinti ramų merginos pasaulį.

-Meilei visada užtenka vietos. Net jai tai – menkiausias durų plyšelis. Ir tiek pakaktų.

Kaip minėjau, romantikos aspektas šioje knygoje palyginus yra silpnas, jeigu jums, kaip ir man, patinka aštresnės ir įtampos kupinos istorijos. Asmeniškai mane „Sirena“ dėl to truputį nuvylė, nes tikėjausi, kad istorijoje bus kažko daugiau ir aštriau. Juk anotacija ir filmukas tai žadėjo. Kiek pasidomėjau, buvo ne vienas skaitytojas, kuris teigė, kad iš šios knygos taip pat tikėjosi kažko aštresnio, tačiau tuo tarpu kitus sužavėjo šilta ir rami istorija apie tvirtą draugystę, todėl jiems nieko netrūko.

Kalen asmenybė yra ganėtinai ryški, aiški, bet kartu ir labai pilka. Mergina svajoja apie santykius, vyrą ir šeimą. Taip pat ji ganėtinai paprasta mergina, kuri, neatrodo, kad išsiskirtų kokiais nors gabumais ar turėtų kokius nors ypatingus siekius gyvenime, priešingai nei jos seserys sirenos. Todėl kartais tas neaiškumas ir staigūs jos kokie nors išsišokimai mane truputį suerzindavo, kadangi, jeigu gerai pagalvojus, Kalen yra apie 96 metai, tačiau ji neatrodo, kad būtų išmintinga ar protinga. Kažkaip juk tikėtumeisi, kad asmuo, sulaukęs tokio amžiaus, nesielgs kaip paauglys 😀 Bet Kalen atrodo nepasikeitė nuo savo mirties/gimimo dienos.

Visą amžinybę to laukiau. Jei reikėtų, laukčiau ir vėl. Man lemta bučiuoti šitą vaikiną, aš sukurta jo glėbiui.
Visas mano apdairumas išgaravo, prigludau prie jo, trokšdama būti dar arčiau.
Mes žvaigždės. Mes muzika. Mes laikas.

Viena iš man patikusių šios istorijos detalių ir tai, kad autorė stengiasi įterpti ir kitų kultūrų personažus ir jų gyvenimo dramas, žinoma, tų veikėjų nėra ypatingai daug, tačiau ir tie keli, kurie atsiranda (viena iš jų yra sirena) suteikia istorijai žavumo ir savotiško logiškumo, kadangi Vanenynas juk yra didelis ir jeigu visi personažai būtų tik iš vienos valstybės bei tautos, būtų kiek neįtikima.

Taigi, pabaigos žodis bus toks: tam, kam patiko „Atrankos“ serija, patiks ir „Sirena“, kadangi šiose autorės knygose išsaugomas paprastas tekstas, istorija yra šilta šilta, paprasta ir kupina teigiamų emocijų. Taip pat šioji istorija turėtų patraukti tų skaitytojų dėmesį, kurie nori paskaityti apie stiprią ir nepaprastą draugystę 🙂 Tačiau, jeigu ieškote kažko aštresnio ir istorijos su pavojais bei įtampa, „Sirena“ gali pasirodyti per saldi ir kiek nuobodi.

trys permatomas

kitty

Reklama

One thought on “Sirena – Kiera Cass (knyga)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s