R.I.P. – Knygos, kurios… (9)


Kartais tikrai yra baisu pirkti knygą, kuri priklauso serijai, nes nežinia, ar ji sulauks savo tęsinio. Žinoma, dažniausiai vis dėlto antra, trečia ir tolesnės dalys išeina, ir mes, skaitytojai, galime lengviau atsikvėpti. Deja, atsiranda tų nelaimėlių, kurios vis dėlto pasmerktos… mirti.

Tad tik dar džiugiau, kai leidyklos nusprendžia vis dėlto tęsti atrodo mirusias serijas, tačiau, kad ir kaip būtų gaila, ne visoms serijoms lemta turėti pabaigą.

Kelios šios nelaimėlės. Pagerbkime nesėkmingą šių knygų mėginimą laimėti mūsų širdis.


Tikriausiai ne vienas yra matęs japonų anime filmą “Keliaujanti Haulo pilis“, jis yra iš dalies paremtas britų rašytojos Diana Wynne Jones to paties pavadinimo romanu (1986m.). 2015 metais Lietuvoje buvo išleista ši knyga, tačiau kitos dvi serijai priklausančios dalys ko gero nebepasirodys.

Sofija Hater yra vyriausia iš trijų seserų ir pasmerkta gyventi nuobodų gyvenimą puošdama skrybėles šeimos krautuvėlėje. Bet vieną dieną Sofijos gyvenimas pakrypsta netikėta linkme, kai ant slenksčio pasirodo Tyrlaukių Ragana ir paverčia ją kretančia senute. Neilgai trukus ji atsiduria keliaujančioje pilyje su keistu žyniu Haulu, neva ryjančiu jaunų merginų širdis, jo pameistriu ir įkalintu ugnies demonu. Bėgdama nuo Tyrlaukių Raganos ir vengdama įsitraukti į karą tarp dviejų karalysčių, Sofija stengiasi išsivaduoti nuo savo prakeiksmo ir sužinoti, kur dingo Haulo širdis.


“Mano gyvenimas šalia“ yra tikrai puiki knyga, kurią aš nedvejodama įsigijau prieš tai perskaičiusi kopiją, paimtą iš bibliotekos. 2015 metais autorė išleido knygą pavadinimu The Boy Most Likely To, kuri grąžino skaitytojus į tą pačią vietą, tik pasakodama apie kitus veikėjus iš ankstesnės knygos. Gaila, kad ji nebuvo išleista lietuviškai, nes labai norėjau sužinoti, kaip sekėsi jau pažįstamiems veikėjams.

„Vienintelis dalykas, ko mano mama niekada nesužinojo ir tikrai būtų pasmerkusi, – aš stebėjau Garetus. Nuolat.“
Garetų šeima – tikra Ridų priešingybė. Triukšminga, gausi, netvarkinga ir miela. Iš savo pedantiškai tvarkingų, bet šaltų namų slapta stebėdama kaimynų gyvenimą, septyniolikmetė Samanta Rid suvokia norinti būti viena jų. Kai Džeisas Garetas netikėtai užtinka Samantą ant stogo, gyvenimas pasikeičia, atrodo, visam laikui…
Tačiau merginos mama – griežtoji senatorė Greisė Rid – netikėtai pakliūva į bėdą, ir Samanta susiduria su rimta dilema: kaip apginti tiesą ir nenuvilti mamos.


“Tik viena diena“ autorė jau labai gerai žinoma Lietuvos skaitytojams, o ši knyga buvo tikrai įdomi ir visiškai neužbaigta, nes labai norėjosi sužinoti, kaip viena diena pakeitė Vilemo gyvenimą, ir ką jis veikė vienerius metus, kol Alison jo ieškojo (tęsinio pavadinimas – Just One Year).

„Tik viena diena“ – knyga apie svajones, meilę, keliones, savojo „aš“ paieškas ir lemtingus atsitiktinumus.
Tvarkingoji ir pareigingoji Alison mokyklos baigimo proga iškeliauja į turnė po Europą. Ilgą ir nuobodžią kelionę gelbsti tik draugės Melani draugija, o netikėtai sutiktas simpatiškas vaikinas Vilemas turne po Europą apverčia aukštyn kojom. Jis paskatina atsakingąją Alison nutrūktgalviškam nuotykiui – kartu su juo nukeliauti į Paryžių. Kelionė su Vilemu tampa romantiškiausiu Alison nuotykiu, o jos gyvenimas pasisuka 360 laipsnių kampu.


Nežinau nei vieno, skaičiusio “Ana ir prancūziškas bučinys“ ar “Lola ir vaikinas iš gretimo namo“, kuriam nepatiko šios knygos! Nors jas galima skaityti atskirai, nes tai individualios istorijos, tačiau tikrai laukiau pasirodant ir trečiosios – Isla and the Happily Ever After.

Ana tikėjosi paskutinius mokslo metus praleisti namuose, Atlantoje, kartu su puikiais bičiuliais ir mielu vaikinu, kuriam jaučia vis didesnę aistrą, o gal net ir gimstančią pirmąją meilę. Todėl žinia, kad tėvas sumanė išsiųsti ją mokytis į Paryžių, išmuša merginai žemę iš po kojų.
Tačiau nuvykusią į Paryžių Aną pasitinka dar viena staigmena – Etjenas Senkleras. Protingas, žavus gražuolis, turintis viską, ko reikia, deja, ir… merginą. Laimė, Anos širdis taip pat jau užimta.
Bet ar iš tikrųjų?


“Penktoji banga“ buvo nusivylimas leidėjui, nes nesulaukė tokio didelio pasisekimo, kaip tikėtas. O ji buvo tikrai labai gera, nors gal pasirodė negeru laiku, tačiau kitų dvejų dalių tikėtis nemanau, kad dar verta… Nors tikrai labai norėtųsi.

Po pirmosios bangos Žemę apgaubia tamsa.
Per antrąją gyvi lieka tik laimingieji.
Per trečiąją bangą – epidemiją – išgyvena tik nelaimėliai.
Po ketvirtosios galioja tik dvi taisyklės: pirmoji – nepasitikėk niekuo, antroji – saugu likti tik vienam.
Artinasi penktoji banga. Kesė bėga nuo jų apleistu greitkeliu. Nuo padarų, kurie atrodo kaip žmonės. Jie bastosi po apylinkes visus žudydami. Tas, kas liko gyvas, išsislapstė. Kesė tiki, kad išgyvens tik likdama viena, tačiau sutinka Evaną Volkerį – žavų ir paslaptingą. Jis – vienintelė viltis išgelbėti broliuką ir išsigelbėti pačiai.
Kesė privalo rinktis: pasitikėti ar prarasti viltį, priešintis ar pasiduoti, gyventi ar mirti.


“Šmėklų medžiotojo mokinys“ seriją originaliai sudaro net 13 knygų! Lietuvoje jų turime tik dvi. Skaičiau pirmą dalį, ji tikrai šiurpoka, sakyčiau siaubiakas jaunimui, kuris tikriausiai nerado savo tikslinės auditorijos.

Kas nors turi stoti prieš tamsą. Ir tik tu gali tai padaryti.
Daugybę metų šmėklų medžiotojas saugojo Grafystę nuo blogio. Jo laikas jau baigiasi – kas perims šią naštą? Daug mokinių bandė… vieni susikirto, kiti pabėgo, treti neteko gyvybės. Liko tik vienas berniukas – Tomas Vordas. Jis yra paskutinė viltis.
Ar Tomas turi nors menkiausią galimybę įveikti Motušę Malkiną, pačią pavojingiausią Grafystės raganą?
Ši knyga nukelia į viduramžišką pasaulį, kuriame knibždėte knibžda įvairiausių antgamtinių būtybių: raganų, bildukų, kaukų, vaiduoklių… Nuo jų Grafystę saugo šmėklų medžiotojas, bet jam ateina laikas perduoti savo išmintį – jo mokiniu tampa trylikametis Tomas, septintasis ūkininko sūnus. Kartą, šmėklų medžiotojui išvykus, Tomas patiria pirmąjį rimtą išbandymą: įviliotas į spąstus išlaisvina pikčiausią Grafystės raganą – Motušę Malkiną. Ar jam užteks jėgų ją įveikti?


Šiam kartui būtų tiek. Kuri iš šių knygų serijų mirčių paveikė jus stipriausiai? Nepamirškite, kad knygas galima prikelti, jeigu tik patys skaitytojai rodys iniciatyvą ir atakuos leidyklas laiškais/ prašymas ir pan. Kitaip tariant, įrodykite, kad jums šios knygos rūpi!
egliosha logo

Reklama

6 thoughts on “R.I.P. – Knygos, kurios… (9)

 1. Oho, net nežinojau kad Haulas turi tęsinius, čia tai bent atradimas. Man labai gaila “Šmėklų medžiotojo“, bet jis tikrai pasirodė nelaiku – “Žvalgo mokinio“ konkurencija buvo nepakeliama. Kadangi dirbau knygyne, atsimenu visada buvo pasirinkimas arba vieną arba kitą, bet jei užsimindavai kad “Šmėkla“ yra siaubiakas, iškart išsigasdavo tevai ir rinkdavosi “Žvalgą“.

  Patinka

  1. Aš “Šmėklų medžiotojo“ nebaigiau skaityti, toks tikrai šiurpinantis pasakojimas, kaip, pavyzdžiui, naktį eina raganą užkast/atkast 😀 😀 😀

   Patinka

 2. Baisiausia netektis man buvo net ne šios (prisipažinsiu – nei vienos iš šių neskaičiau), o 16/17 mėnulių ir kaulų ir dūmų duktės tęsinių nebuvimas 😦

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.