Neįtikėtinos Lemoni Sniketo istorijos – TV serialas – apžvalga


Sausio 13 dieną pasirodė ilgai ir su dideliu nekantrumu lauktas „Neįtikėtinos Lemoni Sniketo istorijos“ serialas. Pirmą jo sezoną sudaro 8 serijos po 45 minutes. Jau yra pranešta, kad bus kuriamas ir antrasis sezonas, kurį sudarys apie 10 serijų. Serialą kūrė Netflix, ir šis projektas yra vadinamas vienu iš brangiausių jų kurtų serialų, kuriame galime išvysti pačių įvairiausių visiems gerai žinomų aktorių. Pagrindinį grafo Olafo vaidmenį atlieka aktorius Neil Patrick Harris, kuris išgarsėjo seriale „Kaip susipažinau su jūsų mama“.

Kadras iš 2004 metų ekranizacijos.

Tiesa, pagal šią garsią knygų seriją kadaise jau buvo sukurtas filmas. Jis pasirodė 2004 m., ir pagrindinė vaidmenį jame atliko garsusis aktorius Jim Carrey. Deja, filmas truputį nuvylė serijos gerbėjus dėl daugybės knygų sugrūdimo į vieną filmą. Juk visą seriją sudaro 13 dalių. Seriale dvi serijos apima vieną knygą. Taigi, teoriškai pirmajame sezone yra ekranizuotos 4 knygos. Antrame bus ekranizuojamos 5, o trečiajame visos likusios.

Bet dabar truputį apie pačias knygas. Taigi, angliškai serija vadinasi „A Series of Unfortunate Events“. Ją parašė  Lemony Snicket, tačiau neapsigaukite, tai nėra tikras autoriaus vardas, o greičiau slapyvardis. Tikrasis autoriaus vardas yra Daniel Handler. Serija buvo pradėta leisti 1999 m., o paskutinė dalis buvo išleista 2006 m. Ši serija yra išleista į daugiau nei 40 kalbų, ir ją mėgsta ne tik vaikai ir paaugliai, tačiau ir suaugę.

Jeigu nežinote, apie ką yra serija, trumpai ją nupasakosiu. Istorija pasakoja apie tris vaikus – Violetą, Klausą ir Sanį – kurie lieka našlaičiais po gaisro, kuris pasiglemžia jų tėvus. Ir čia pasirodo grafas Olafas, kuris nori bet kokia kaina gauti našlaičių paveldėtus turtus.

Taigi, judame prie serialo. Esu mačiusi filmą ir man patiko jame vyraujanti tamsi ir smagi atmosfera. Tiesiog žavėjausi drabužiais ir dekoracijomis. Tačiau tiesa, viskas atrodė labai jau suspausta, norėjosi, kad filmas truktų ilgiau, būtų daugiau paaiškinimų, kodėl vyko taip, o ne kitaip. Serialas stengiasi išvengti tokių klaidų ir išplečia tiek pasaulį, tiek veikėjų charakterius bei jų istoriją. Atsiranda naujų veikėjų, kurie nebuvo filme, ir kai kurių įvykių seka skiriasi nuo tos, kuri buvo pristatyta filme. Kadangi pačios serijos nesu skaičiusi, nežinau, kuris pateikimas yra arčiau originalo, tačiau seriale tikrai yra visko daugiau: paslapčių, įvykių, veikėjų bei intrigos.

Pati istorija seriale yra pasakojama paties Lemoni Sniketo. Jis pasirodo veiksme ir komentuoja tai, kas įvyksta. Dažnai gali pasijusti, tarsi tau kas pasakoja labai baisią, bet kartu ir juokingą pasaką.  Taip pat kiekvieną kartą serialo žiūrovas yra ne tik perspėjamas serialo teminės dainos, bet ir paties pasakotojo, kad gal verčiau jūs nežiūrėkite šio serialo, nes jis yra tikrai ne apie gražius dalykus. Beje, teminė daina kiekvienoje serijoje truputį skiriasi, kadangi veiksmas juda į priekį, ir šioji dainelė ne tik perspėja žiūrovą apie liūdną istoriją, bet ir supažindina, kas jau yra įvykę, kad nesijaustumėte pasimetę.

O dabar pakalbėkime  apie pagrindinį veikėją – grafą Olafą. Neil Patrick Harris tikrai puikus aktorius, ir toks šaunus grafas Olafas, kad sunku atitraukti nuo jo akis šiame seriale. Kiek skaičiau, tam, kad atrodytų kaip grafas Olafas, jis turi ramiai sėdėti apie 4 valandas, kol aplink jį šmirinėja žmonės ir ruošia vaidmeniui.

Kaip ir filme, taip ir seriale atrodo, kad jis yra vienintelis protingas asmuo, ir jis ne kartą savo kandžiomis, ironiškomis ar sarkastiškomis pastabomis pasijuokia iš kitų personažų. Viena iš man įstrigusių vietų buvo kai grafas Olafas kalbėjo su ponu Poe.

Grafas Olafas: Ar jūs nepasiilgstate lakios vaikiškos vaizduotės?
Ponas Poe: Aš niekados tokios neturėjau.
Grafas Olafas: Ko: vaizduotės ar vaikystės?

Ko jau ko, tačiau seriale tikrai netrūksta smagių vietų ir pokalbių. Gal todėl šis serialas nesikuklina ir drąsiai apima keturias pagrindines žiūrovų kategorijas: vyrai, moterys, žiūrovai vyresni nei 25 metai ir žiūrovai jaunesni nei 25 metai. Šis serialas yra pirmasis tokio pobūdžio serialas Neftlix’e.

Be grafo Olafo man labai patiko ir jo dvynės aktorės. Reikia pripažinti, jau tai, kaip jos atrodo, traukia akį. Nors joms nėra duotas labai jau didelis vaidmuo, kiekvienas jų pasirodymas seriale tikrai būdavo įdomus ir įspūdingas.

Deja, to paties negalėčiau pasakyti apie pačius vaikus. Kol kas man jų vaidyba labai jau buvo sustabarėjusi ir neišsiskirianti. Jie greičiau seriale buvo šachmatų figūrėlės, dekoracijos, nei veikiantys personažai.

Taip pat dar labai reikėtų paminėti, kad kaip ir filme, taip ir seriale yra sukuriama tik jam būdinga atmosfera ir pasaulio pateikimas. Įsijungdami serialą nesitikėkite išvysti įprastų spalvų ir realybę atspindinčių dekoracijų. Dažnai jūs pamanysite, kad esate atsidūrę teatre ir žiūrite ant scenos vaidinančius aktorius, kadangi būtent tokį įspūdį sudaro dekoracijos. Tai savotiškai žavi ir suteikia dar daugiau savitumo bei įdomumo šiam serialui, nes tai labai išskiria jį iš kitų esamų serialų.

Taigi, reziumė yra ganėtinai paprasta – nerealus serialas. Laukiu nesulaukiu, kada pasirodys antrasis sezonas, kadangi pirmasis paliko nemažai intrigos ir klausimų. Patariu visiems nepatingėti ir jį pasižiūrėti. Ką jau ką, bet juoko dozė jums bus tikrai garantuota 🙂

kitty

Reklama

6 thoughts on “Neįtikėtinos Lemoni Sniketo istorijos – TV serialas – apžvalga

  1. Aš žiūrėjau rusų kalba puslapyje kadu.ru bet vakar žiauriai stabdė tai tiesiog parsisiunčiau ir puslapio kinozal.tv, jis yra rusų kalba bet čia tikrai daug filmų galima rasti ir be vertimo arba su titrais kitomis kalbomis (ypatingai jei ne karštą naujieną norit pažiūrėt, tada būna labai daug variacijų, belieka išsirinkti).
    Dėl paties serialo – labai patinka 😀 labai smagus grafas ir jo beviltiška kompanija 😀

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s