R.I.P. – Knygos, kurios… (8)


Kartais tikrai yra baisu pirkti knygą, kuri priklauso serijai, nes nežinia, ar ji sulauks savo tęsinio. Žinoma, dažniausiai vis dėlto antra, trečia ir tolesnės dalys išeina, ir mes, skaitytojai, galime lengviau atsikvėpti. Deja, atsiranda tų nelaimėlių, kurios vis dėlto pasmerktos… mirti.

Tad tik dar džiugiau, kai leidyklos nusprendžia vis dėlto tęsti atrodo mirusias serijas, tačiau, kad ir kaip būtų gaila, ne visoms serijoms lemta turėti pabaigą.

Kelios šios nelaimėlės. Pagerbkime nesėkmingą šių knygų mėginimą laimėti mūsų širdis.


Ko gero nėra tokio, kuris nežinotų mergaitiškosios Hario Poterio versijos Lauros. Tačiau galbūt nustebsite, kad ši serija taip pat nėra baigta, trūksta vienos, paskutiniosios dalies “Laura ir juodojo demono bučinys“. Nors kai skaičiau šias knygas tikrai nebūčiau galėjusi pasakyti, kad bus dar tęsinys.

Laura – paprasta mergaitė, turinti daugybę rūpesčių. Prieš metus be pėdsakų dingo jos tėtis, namuose be perstojo niurna pamotė, o devynmetis brolis Lukas nuolatos dedasi viską geriau žinantis. Tačiau per tryliktąjį gimtadienį Lauros gyvenimas darosi dar painesnis. Ji sužino turinti įvykdyti beveik neįmanomą užduotį: išgelbėti nuo mirties šviesos saugotoją Elizioną. Jeigu jai nepasiseks, juodasis kunigaikštis Borboronas užgrobs valdžią Aventeros planetoje ir Žmonių žvaigždėje įsiviešpataus Amžinasis Niekis. Laura turi tokių stebuklingų pagalbininkų kaip Portakas, akmeninis milžinas, kuris pavojaus akimirką ima labai žvaliai suktis. Tačiau Borboroną Žemėje remia labai galingi bendrai…


madzenta-isimyli“Madženta įsimyli“ aptikau savo bibliotekoje visiškai atsitiktinai, tačiau džiaugiuosi ją atradusi, nes tai labai linksma istorija, išversta pasitelkiant lietuvišką žargoną. Šiai serijai priklauso iš viso 5 knygos, gaila, kad kitos 4 Lietuvoje nepasirodė.

Madženta šmaikšti, nerūpestinga ir linkusi į katastrofas. Draugės mano, kad ji neša stichines nelaimes, o svajonių jaunikis ją laiko gamtos klaida. Madženta nemato ilgesingų geriausio draugo Denjelo žvilgsnių, negirdi meilių mokyklos keistuolio Kauptuko žodelių, nes svajoja apie aistringąjį vienuoliktoką Adamą Džordaną – ir iškęs viską, net didžiausią pažeminimą, nepaliaujamai persekiodama išsvajotąjį…


Serija “Įkalčiai“ skirta visiems Džeimso Bondo gerbėjams paaugliams. Pirmos serijos dalys pasirodė Lietuvoje 2008 metų pradžioje, tačiau likusios 5 dalys iki mūsų nebeatkeliavo.

Šešiolikmetis Lukas Hardingas – jauniausias šalies detektyvas. Vos spėjęs išlaikyti egzaminus, jis su robotu Malku pradeda tirti pirmąjį nusikaltimą. Iš lanko nušautas moksleivis. Žudikas įsisiautėjo, o visi įkalčiai rodo, kad nusikaltėlis – Lukas…

Įsivaizduokite valstybę, kur viešpatauja naujausios technologijos… Kur Londonas virtęs lūšnynu, o kultūros sostine – Didžiosios Britanijos šiaurė… Kur valdžia nulemia tavo likimą, kai tau tik penkeri. Šiame autoritariniame pasaulyje sąmojingas ir nekvailas vaikinas Lukas Hardingas – puikus seklys, o robotas Malkas – jo dešinioji ranka. Drauge jie gali išaiškinti painiausius nusikaltimus. Sveiki atvykę į šaltą ir bejausmę “įkalčių“ šalį.


“Liežuvautoja“ tikriausiai puikiai žinoma kiekvienam, kas namie turi televizorių, tačiau jos seriją atradau visiškai atsitiktinai (jaučiasi reklamos trūkumas). Lietuvoje galima rasti 6 knygas iš 13 . 

Niujorko turtingųjų tėvelių atžalų gyvenime, atrodo, nieko netrūksta – prabangios parduotuvės, prašmatnūs vakarėliai, madingiausi drabužiai, namai užmiestyje, privačios mokyklos. Bet Bleir ir Serena vis dėlto nepatenkintos. Ir kur čia būsi patenkinta, jei dėl populiarumo reikia kovoti su geriausia drauge, juolab kad Serena moka nuvilioti visų merginų vaikinus ir jau senokai nusitaikiusi į Bleir mylimąjį Neitą…


Dar viena ilga serija, kuri nebuvo užbaigta leisti – “Princesės dienoraštis“. Originalo kalba ši istorija yra pasakojama 11 knygų (paskutinioji – “Karališkos vestuvės“).  Lietuviškai mums dar trūksta dvejų knygų.

Tai pirmoji dalis pasakojimo  apie keturiolikmetę mergaitę Miją, kuri nesijautė nei gražuolė, nei gabuolė, kuriai sunkiai sekėsi algebra, be to, neturėjo ir širdies draugo. Ir staiga jos gyvenimas ėmė virsti aukštyn kojom… Iš Europos atvyksta tėtis ir pareiškia, jog ji esanti princesė Emilija – Genovijos kunigaikštystės sosto įpėdinė. Kaip pasikeis Mijos gyvenimas, ir ar pasikeis?..


tušti žmonėsgologlasas

Dar viena nebaigta serija – “Daktaro Zigmundo užrašai“. Tai fantastinė distopija, kurios trečios dalies nemanau, kad sulauksime. 

Ženkite į kvapą gniaužiančios trilogijos „Daktaro Zigmundo pažadai“ draudžiamų sapnų pasaulį.
Sapnai – jūsų troškimų katilas.
Jie yra vieta, kurioje gimsta jūsų viltys ir kurioje kyla jūsų slaptosios baimės. Tačiau jūs galite valdyti savo sapnus. Išmokite tai ir viskas taps įmanoma.
„Norėjau parašyti apie pasaulį, kuriame nėra privatumo, kuriame sapnas – antisocialus reiškinys ir kuriame visuomenę kontroliuojantys žmonės gali pažvelgti pro tavo sielos langą ir išvysti pačias slapčiausias tavo mintis. Kartu norėjau skaitytojams atskleisti ir pačią svarbiausią savo atrastą tiesą: pasaulio struktūra tėra iliuzija, kaip nupiešta teatro scena. Ženkite į šios scenos užkulisius ir išvysite visiškai kitokį pasaulį.“


Šiam kartui būtų tiek. Kuri iš šių knygų serijų mirčių paveikė jus stipriausiai? Nepamirškite, kad knygas galima prikelti, jeigu tik patys skaitytojai rodys iniciatyvą ir atakuos leidyklas laiškais/ prašymas ir pan. Kitaip tariant, įrodykite, kad jums šios knygos rūpi!

egliosha logo

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.