Mano 2016 knygų metai (egliosha)


Nežinau kaip, bet praėję metai buvo kažkodėl ne knygų. Galbūt, kad 2015 buvo patys gausiausi knygomis, perskaičiau nemažai knygų, kurias buvau kažkodėl praleidusi, išverčiau Warm Bodies, kuri tapo mano visų laikų mėgstamiausia fantastine knyga. Galbūt todėl 2016 metais jau buvau persisotinusi knygų, ir neįveikiau savo užsibrėžto 50 knygų tikslo. Pritrūkau kelių, bet vis tiek kažkaip sąžinė graužia, nes knygų per šiuos metus įsigijau nemažai ir abejoju, ar perskaičiau bent pusę jų.

Vis dėlto, praėję metai buvo puikūs ir kupini atradimų.

viskas viskasVienas tokių – „Gelmių“ leidyklos knygos, kaip Nicola Yoon „Viskas, viskas“ ar Fransizka Moll „Tavo svajonės ir aš“. Žinau, kad kažkas peikia naujųjų „Paribio istorijų“ viršelių dizainą, bet aš viską atleidžiu, nes tai puikios knygos, kurias galime skaityti ir lietuviškai. „Viskas, viskas“ neabejodama nusipirkau, vos tik ji pasirodė parduotuvių lentynose. 2017 metams į norimų perskaityti knygų sąrašą jau įsirašiau Edward Averett „Kameronas ir mergaitės“.

Kiti 2016 metų atradimai:

Iš viso šiemet perskaityta 47 knygos, 4 iš jų antrą (arba 3-4) kartą. Taip taip, nežinau kelintą kartą kartojau Noros Roberts „Rato“ trilogiją ir jau mąstau, kad reikės dar kartą tai padaryti. paskutinis orkasPati populiariausia šiais metais mano skaityta knyga buvo Jay Asher „Trylika priežasčių kodėl“ (kuri man paliko tikrai nemažą įspūdį, bet kažkuo ir nepatiko). Daugiausia knygų buvo, žinoma fantastinės, tačiau išbandžiau ir nuotykių knygas, kaip Garry Kilwort „Atika“. Žinoma, nuotykių kategorijoje niekas negalėtų perspjauti 2016 metais pasirodžiusios Colleen Houck „Tigro lemties“. Nežinau, ar galima prie nuotykių priskirti Silvana de Mari „Paskutinio orko“ seriją, tačiau tai neabejotinai istorija tiems, kam patinka „Žiedų valdovas“ ir istorijos, nukeliančios į kitus pasaulius viduramžiais.

Dar vieną naują pasaulį sukūrė ir australų rašytoja Trudi Canavan, kurios knygomis pradėjau („Magų gildija“) ir baigiau („Naujokė“) 2016 metus, o šiemet viena pirmųjų mano skaitomų knygų taip pat priklauso šiai serijai („Didysis magistras“). Tiesa, tikslinė šių knygų auditorija yra ganėtinai keista, nesugebu apsispręsti, ar ji tinkama paaugliams, ar labiau new adult amžiaus grupei.

stiklo kalavijasŠiemet turėjau porą laukiamų serijų tęsinių, vienas jų – Victoria Aveyard „Stiklo kalavijas“, kuris man pasirodė silpnesnis, nei pirmoji knyga. Ko gero lūkesčiai buvo per dideli, o gal pagrindinė veikėja įvarė į neviltį. Plius, paskelbus, kad iš trilogijos ši serija virs į keturių knygų labai nusivyliau, nes knygos išeina kas metus, kas reiškia, kad trečia knyga pasirodys ko gero šiai, o ketvirtoji tik kitai Knygų mugei… Žinoma, kai pagalvoji, kiti autoriai tęsinius gimdo metų metais ir gali spėt užaugt su viena serija.

Kitas labai lauktas tęsinys ir finalinė knyga buvo Colleen Houck „Tigro lemtis“. Tikriausiai niekam nepavyktų atkartoti tokio kiekio nuotykių ir legendų vienoje knygų serijoje! O pati pabaiga, ir kaip autorė išrišo visus meilės trikampio mazgus… na tikrai nesitikėjau to, ką perskaičiau 😀

girl onlineGalbūt vertėtų paminėti, kad su „Girl online“ serija atradau ne tik Zoellą, bet ir visiškai kitokį Yputube pasaulį! Žinoma, jos knygos nėra rašytos 100 proc. tik jos, tačiau „Interneto mergaitė“ labai maloniai nustebino savo stiliumi, nauja tema ir humoru.

šešėlis ir kaulasGražiausias 2016 metų knygos viršelis man kaskart vis kitas 😀 Tačiau favoritai – Victoria Aveyard „Stiklo kalavijas“, Leigh Bardugo „Šešėlis ir kaulas“ ir lietuvių iliustratoriaus Maria Gripe „Vabalas skrenda temstant“.

Viena mažiau sužavėjusių knygų buvo Amy Ewing „Brangakmenis“ (nepatiko idėja ir jos išpildymas, logikos klaidos). Nežinau, kaip šovė į galvą perskaityti ir antrą dalį „Baltoji rožė“, bet ji man patiko dar mažiau… Nors ši serija tikrai rado savo gerbėjų.

  • Nesugebėjau pabaigti Kornelijos „Vienišės dienoraščio“.
  • Nuvylė Dan Brown „Inferno“.
  • Supykdė Dave Eggers „Ratas“.
  • Sukrėtė (t.y., įspyrė į pilvą ir paliko kankintis vienumoje) Jennifer Niven „Papasakok man apie tobulą dieną“.

Nusipirkau 2016 metais, bet dar neskaičiau (+„Gėrio ir blogio mokyklos“2-3 dalys, kurias nežinia kur pasidėjau):

dsc_0423

O kokie Jūsų praėjusių metų atradimai ir galbūt nusivylimai?

egliosha logo

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.