Šturmas ir audra – Leigh Bardugo (knyga)


Kirtę Tikrąją jūrą, persekiojami priešų, Alina su Malu ketina įsikurti nepažįstamoje žemėje, kur niekas nėra girdėjęs apie Saulės Kvietėją. Alina slepia savo tapatybę, tačiau ilgainiui negali pabėgti nuo praeities ir savo likimo. Darklingas išnyra iš Šešėlio kanjono įgijęs naują, siaubą keliančią galią ir apsėstas minties užimti Ravkos sostą.
Padedama kaperio Alina grįžta į kadaise paliktą šalį, pasiryžusi kovoti su Ravkos priešais. Dėl savo stiprėjančios galios ji vis labiau panyra į Darklingo magijos sūkurį ir tolsta nuo Malo. Alinai teks pasirinkti tarp savo šalies, galios ar meilės, kuri jai visuomet buvo kaip kelrodė žvaigždė besiartinančioje audroje.


šturmas ir audraPagrindinė informacija

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai Lietuvoje: 2016
Pirmasis originalus leidimas: 2013
Originali kalba: anglų
Originalus pavadinimas: Siege and Storm
Ankstesnės dalys: Šešėlis ir kaulas
Serijos pavadinimas: Grišų trilogija
Patartinas amžius: 13+
Žanras/ tipas: distopija, fantastika, magija
Mitinės būtybės/padarai/galios: įvairios galios
Veiksmo laikas: 1800 metų pradžia
Puslapių skaičius: 384
Pasakotojas: 1 asm. (mergina)
Autoriaus (-ės) puslapis: www.leighbardugo.com


autorėLeigh Bardugo išgarsėjo visame pasaulyje savo Grišų trilogijos dėka.  Ji gimė Jeruzalėje, užaugo Los Andžele, o šiuo metu gyvena, rašo ir dainuoja su savo grupe Holivude. Apie autorę daugiau galite paskaityti čia.

Ko gero gerokai nustebsite sužinoję, kad L. Bardugo turi lietuviško kraujo! Ko gero būtent tai, kad autorė yra pusiau ispanė, pusiau rusė ir lietuvė, įkvėpė panaudoti savo istorijoje slaviškus akcentus. Jos šeimai Rusija visada buvo lyg tolimas mitinis engėjas, kuris nuo vaikystės atrodė fantazijų pasauliu: gražiu, bet žiauriu, magišku, bet pavojingu. Ko gero tai puikus apibūdinimas Grišų trilogijai. 

 P.S. Tai yra antros dalies apžvalga. Jeigu neskaitėte pirmos dalies, įraše galite rasti spoilerių.

Ką aš galiu pasakyti perskaičiusi šią knygą? Tik viena: kada bus kita??? Prieš skaitant antrą Grišų dalį postringavau, kad vaaa, dabar tai jau galėsiu pereit į kažkurį team, nes po pirmosios likau be favorito. Žinoma, pernelyg daug nesitikėjau iš “Šturmo ir audros“, nes faktas kaip blynas, antra knyga serijose visada būna silpniausia. Su labai retomis išimtimis, kuri pasitaikė šįkart! Autorė netąsė skaitytojo ir nevargino su begaliniais aprašymais, kas ką veikė, ir iškart įmetė veikėjus į veiksmą neduodama atsikvėpti. Tai labai didelis pliusas, nes, kaip jau sakiau, antros dalies sindromo išvengti labai sunku.

Alina ir Malas pabėgo iš Nejūros – nuo Darklingo, perplaukė Tikrąją jūrą, tačiau jiems nelemta bėgti toli, nes kokia čia būtų istorija? Alinai lemta sutikti Darklingą anksčiau nei ji tikėjosi.

Bardugo vis dar žaidžia su skaitytojais, neleisdama jiems išsirinkti konkretaus favorito, nes sturmas-ir-audra1) Darklingas yra labai labai blogas (net nežinau, kaip trečioj daly išspręs visus jo negerus darbelius), bet trauka tarp jo ir Alinos nenuneigiama; 2) Malas neprilygsta Alinai, ir šioje dalyje tas skirtumas tarp jų dar labiau išryškėja, tačiau ji myli jį nuo vaikystės; 3) kad jau reikalai tokie suvelti, kodėl gi neįmetus į šitą kebeknę trečio vaikino?! Taip, perskaitėt teisingai. Lyg iš niekur išnirs dar vienas vaikinas, kuris turi savo planų ir kėslų. Apskritai meilės linija šitoje serijoje uch, kokia komplikuota, bet tikrai graži, nes visi vaikinai skirtingi ir sunku nuspręsti, kaip galiausiai viskas pasibaigs, kadangi autorė vis pamėtėja abejonių veikėjais.

– Mačiau, kokia tu iš tiesų esi, – tarė Darklingas, – ir niekada nenusigręžiau. Niekada tavęs nepaliksiu. Ar jis gali pasakyti tą patį?

Alina šioje knygoje keičiasi, auga, stiprėja, bet su didele galia ateina ir didelė atsakomybė, kuri gula ant jos pečių versdama rinktis, ir pasirinkimai nėra patys geriausi. Prie to prisideda ir Malas, kuris jaučiasi nesaugus. Nežinau, kodėl autorė pasirinko šį veikėją vaizduoti tokį, koks jis yra – pirmoje knygoje blankus, šioje silpnas ir piktas – tačiau taip jis neabejotinai prarado nemažai gerbėjų virsdamas kitokio tipo blogiečiu nei Darklingas.

Kadangi pirmojoje knygoje susipažinome su grišų pasauliu ir tvarka, dabar jau neteks žiovauti skaitant aprašymus, nes viskas pažįstama, telieka nerti į veiksmą. Visada stebiuosi, kaip autoriai sugeba į istoriją įpinti daug skirtingų akcentų, pergalvoti santvarką (kaip pirmoji armija, suburta iš paprastų žmonių ir antroji, kurioje tarnauja grišos), sukurti nuo naujo pasaulio istorijos iki legendų. Žinoma, istorija labiausiai koncentruojasi į Alinos asmenį, jos išgyvenimus, pasikeitimus, abejones, tačiau nepamirštama sukurti istorijas, bruožus ir charakterius ir šalutiniams veikėjams. Prie viso to nepamirškite sėlinančių abejonių dėl to, kuo galima pasitikėti, nes net artimas žmogus gali išduoti ir sužeisti.

Šie žodžiai tvojo kaip antausis. Jis užtrenkė paskui save duris.

Ir, žinoma, kai jau atrodo, kad viskas yra puikiai suplanuota ir sustyguota, veiksmas persisuka ir neleidžia nuobodžiauti, o pati pabaiga numeta dar vieną bombą, kuri veria nenustygstamai laukti trečiosios knygos. Nepaprastai jos laukiu, nes viename interviu skaičiau, kad jos mėgstamiausio veikėjo arka buvo būtent Ženios – merginos, kuri pirmoje dalyje buvo Alinos draugė rūmuose, ir jos bus daug daugiau paskutinėje dalyje.

grisosApskritai man labai įdomu, kokia yra Darklingo motyvacija, nes nei pirmoje, nei antroje knygoje mes nesužinome nieko daugiau, išskyrus tai, kad jis nori užimti Ravkos sostą, galbūt baimindamasis, kad ateinantis technikos amžius susilpnins grišų galią ir svarbą, ir jie bus išnaikinti dėl žmonių baimės ir prietarų. Galbūt šis spėjimas teisingas, bet vis tiek sunku pateisinti viską, ką jis padarė. Net be trečios dalies yra labai platus ratas šio blogiečio gerbėjų, nesvarbu, koks jis kraugerys bebūtų. Kokiam team jūs priklausot? Aš vis dar lieku neutrali ir niežtinčiais nagais laukiu Grišų trilogijos finišo.

Visos trys dalys:

šešėlis ir kaulasšturmas ir audrapražūtis ir prisikėlimas

penki

egliosha logo

Reklama

2 thoughts on “Šturmas ir audra – Leigh Bardugo (knyga)

  1. Man taip pat knyga labai patiko! Buvo įdomesnė nei pirma 😀
    O dėl “team“ tai gyvenime nebūčiau Malo pusėje xD šioje knygoje jis mane nervino labiau nei pirmoje. Beveik kiekvieną kartą jo ir Alinos dialogai vertė vartyti akis. Kai paėmiau knygą į rankas, tikėjausi kaip nors jį pamėgti…Beeeettt štai atsirado naujasis veikėjas, pavogė visą mano dėmesį ir tapo favoritu 😀
    O dėl Darklingo… Jis siaubingas žmogus, bet baisingai geras piktadarys ir įdomus veikėjas, todėl vis tiek man be galo patinka 😀

    Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.