Tituluotos knygos (II): Patriotų premija


Tęsiame tituluotų knygų temą ir dabar dirstelėkime, kokios knygos, kurias gali skaityti ir jaunimas, yra laimėjusios Patriotų premijos prizus. Ar esate apie tokią girdėję? Tikriausiai nelabai. Taigi, pamėginkime su ja susipažinti artimiau. 2016 metų sausį šis konkursas jau buvo surengtas šeštą kartą, o 2017 metais bus septintas kartas. Kaip ir visi konkursai, tai ir šis turi tam tikrą tikslą ir, jeigu norite mėginti jį laimėti (beje, 2016 m. vienos premijos dydis buvo nei labai didelis, nei labai mažas. Tik  1500 eurų), turite sukurti tam tikrą knygą. Kokią? Paskaitykite, kaip oficialiai yra pristatomas šis konkursas:

Šiomis premijomis siekiama skatinti Lietuvos ir užsienio autorius rašyti pilietiškumo ir patriotizmo tematika, per knygą skiepyti meilę ir ištikimybę savo šaliai. Konkursui teikiamos grožinės, memuarinio pobūdžio, edukacinės, mokslo populiarinimo srities knygos, išleistos per paskutiniuosius vienerius kalendorinius metus Lietuvoje ir kitose šalyse.

Taigi, knygose jūs turite aukštinti Lietuvą ar atskleisti kokius nors įdomius jos istorinius momentus. Tikriausiai žinant tai, visai nekyla klausimas, kodėl premija vadinasi Patriotų premija.

Ir dar truputėlis faktų:

Patriotų premijų konkursą organizuoja Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija (toliau – Ministerija) ir Lietuvos leidėjų asociacija (toliau – Asociacija) pagal Ministerijos ir Asociacijos 2010 m. gruodžio 13 d. bendradarbiavimo sutartį Nr.2SU-106.

O kai dabar žinome, kas tai per premija, dirstelėkime, kokios knygos yra laimėjusios ją.


2016 m.

Kristinai Gudonytei už knygą vaikams ir jaunimui „Jie grįžta per pilnatį“ (leidykla „Tyto alba“).

jie-grizta-per-pilnati-1

Kitosuž gyvą urbanistinę istoriją – autorių leidybiniam kolektyvui, atstovaujamam leidinio sudarytojos Julijos Reklaitės, už Lietuvos miestų architektūros gidų leidybos projektą ir knygą „Kaunas 1918-2015. Architektūros gidas“ (leidykla „Lapas“)


2015 m.

Miglei Anušauskaitei ir Gerdai Jord už drąsų ir netikėtą žvilgsnį į Lietuvą įkvepiančią istoriją knygoje „10 litų“, kurią išleido leidykla „Aukso žuvys“.

miglei-anusauskaitei-ir-gerdai-jord-10-litu

Kitos: Justinas Sajauskas už žaižaruojančias partizanų epo istorijas knygoje „Neužmirštami Suvalkijos vardai“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla); Dalia Stakytė-Anysienė, Laima Petrauskaitė-Vanderstoep ir Dalia Cidzikaitė už nelengvą istorinę atmintį be interpretacijų knygoje „Manėm, kad greit grįšim. 18 pasakojimų apie pasitraukimą į Vakarus 1940-1944” (leidykla „Aukso žuvys“);2014 m.

Patriotų premija už knygą jaunimui – Andriui Tapinui už fantastinį romaną „Vilko valanda“ (išleido leidykla „Alma littera“).

cdb_Vilko-valanda_z1

KitosPatriotų premija buvo skirta jaunai poetei, eseistei ir literatūros kritikei Agnei Žagrakalytei už jos pirmą prozos kūrinį, spalvingą giminės sagą „Eigulio duktė: byla F117“ (leidykla Tyto alba). Patriotų premija už mokslinę knygą skirta knygos „Balys Vaičėnas. Partizano sąsiuviniai. Lokio rinktinės vado dienoraštis, laiškai, manifestaciniai tekstai“ sudarytojams Klaudijui Driskiui, Rūtai Mozūraitei, Pauliui V. Subačiui ir idėjos autoriui Andriui Dručkui (knygą išleido Tautos paveldo tyrimai).2013 m.

Vaikų knygos kategorijoje Patriotų premiją laimėjo Vilės Vėl (Vilijos Dailidienės) knyga „Kaip mes išgarsėjome“ (leidykla „Metodika“).

kaip-mes-isgarsejome-vile-vel

Kitosatriotų premija už grožinę knygą buvo skirta rašytojui Alvydui Šlepikui už romaną „Mano vardas – Marytė“,  už istorinę studiją „Kas laimėjo Žalgirio mūšį?“ premiją pasidalino Dangiras Mačiulis, Rimvydas Petrauskas ir Darius Staliūnas.


2012 m.

Rūtos Šepetys romanas „Tarp pilkų debesų“ (leidykla „Alma littera“) nugalėjo Suaugusiųjų kategorijoje.

“Kaip sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Rūtos Šepetys knyga „lyg ledlaužis prakirto tremčių istorijoms langą į mažai ką apie tai žinantį pasaulį.“

cdb_tarp-pilku-debesu_z1

Kitosvaikų knygos kategorijoje Patriotų premijos laureate komisija vienbalsiai išrinko Nomedos Marčėnaitės knygą „Lėlė“ (leidykla Tyto alba). Komisijos narių nuomone, padėkos buvo taip pat skirtos Klaudijui Driskiui ir Gintarui Dručkui už knygą „Sutemų keleiviai“ ir Petrui Venclovui už knygą „Kartybių taurė – iki dugno“.


2011 m.

Zigmas Vitkus už knygą „Lietuvos kasdiena“ iš serijos „Pradinukų enciklopedija“, kurią leidžia leidykla „Alma litera“ (2010).

lietuvos-kasdiena

Kitos:  suaugusiųjų kategorijoje nugalėtojais tapo Darius Baronas ir Dangiras Mačiulis už monografiją „Pilėnai ir Margiris: istorija ir legenda“ (išleido Vilniaus dailės akademijos leidykla).


Įdomu, kokios knygos laimės 2017 metais. Ar turite savo spėjimų?

Cituojama iš:
http://genocid.lt/centras/lt/1583/a/
https://kam.lt/lt/naujienos_874/konkursai/patriotu_premija.html
http://www.lla.lt/lt/patriotu_premija

 kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.